Blog je opět v provozu! (30.6)

Únor 2014

Rozbitý nos - HP báseň

27. února 2014 v 18:19 | Scrat |  Poezie
Již dlouho slibovaná báseň, napsaná po několikátém shlédnutí mé oblíbené scény ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. :)

Nový design - Se asi zbláznim štěstím!!

27. února 2014 v 17:23 | Scrat |  Designy
Skáču do stropu! Vážně, vážně MOC DÍKY Gaz, která stvořila tohle božské dílko, tenhle hábit, který jako ulitý padne mým stránkám, mému blogu.

Fantastic World

24. února 2014 v 19:58 | Scrat |  Téma týdne
První slovo, co mě napadlo po přečtení, témata týdne bylo: "Fantastic!" Já totiž vlastně žiju svojí fantazií. Svoji fantazii používám už odmalička, vymýšlela jsem si příběhy... A zde taková menší ukázka mého vysněného světa:

Já píšu kurzívou
Moje druhé já tučně

Mám svůj vysněný svět, kde je jenom příroda. Les, ve kterém voní borové jehličí a všude poskakují nějací živočichové. Malý hnědý králíček se na chvíli zastaví aby očichal trs trávy. Veverka přeskočí ze stromu na strom, a ptáček donese potravu svým dětem do hnízda. Všude je ticho a klid přerušovaný jen hučením nedalekého potůčku a cvrlikáním ptáčků...
A pak se náhle zpoza stromu vynoří Legolas a zastřelí mě.
"Promiň, spletl jsem si tě s divokou zvěří."
Ne! Tam nikdo nikoho nezabíjí!
To byl ale omyl!
Chm.. Vyjdu z lesa (pořád ještě žiju) na louku, lehnu si do trávy a jen tak přemýšlím, hledím na oblohu... Vezmu si papír a ten si vzala jako kde? prostě jsem si ho vzala, vytáhnu barvy a začnu malovat údolí. Na rohu papíru mi přistane fialový motýl, prohlédne si mě. Má velké kulaté oči a nádherná křídla. Vypadají, jako by je někdo potřel barvou a pak vstříkl růžovo-fialovoý akvarel. Chudák motýl! Postříkali ho barvou! Ono to tak jen vypadá! Motýl odletí a přitom mi pokálí ten papír Kuš. Vzlétnu k obloze a nepotřebuju k tomu křídla, letím ale pak se srazím s kachnou, co letí proti mě. Měli by vynaleznout vzdušné semafory! Letím mnohem výš, než by dokázala doletět nějaká kachna. A pak mi dojde benzín a spadnu dolů. Ne. Sherlock přece taky spadl! Chm.. Kolem mě vane vítr a já jsem tak volná... Můžu si dělat co chci, i když je to nemožné. To je můj svět fantazie.
Vážně? Máš pochyby? Jen si tak říkám, že když si můžeš dělat ty, co chceš, já taky, takže se zpoza mraku vynoří Legolas a... !! Nech toho!

Tak jste viděli ukázku "vnitřního boje" :D. Ne, nejsem schizofrenní jen mě baví vymýšlet si takovýhle kravinky. V mém fantazijním světě by se taky objevila spousta mých vymyšlených literárních postav, ale brzo tady budou nějaké ty vlastní fantasy povídky, takže nechci spoilerovat. :) Taky by se tu objevil Doktor (:)) Postavy z Harryho Pottera a taky samotné Bradavice (ale bez Voldyho :)) postavy z Hobita, Pána Prstenů, Hobití nory Mrkající (Jak moc bych chtěla strávit život v Hobití noře, studovat v Bradavicích a občas si tak zacestovat časem s Doktorem...) Jen jsem zapomněla na Sherlocka a Wocna, Deaníka a Samíka ze Supernatural (:)), omlouvám se, pokud jsem opomněla nějaký fandom :)
Jenže tohle všechno nejsou postavy z mé fantazie takže to bych sem něměla zatahovat :)

No nic. Tak jste viděli takovou menší ukázku mého vysněného světa, samozřejmně tam není všechno, to bych tu byla dost dlouho, ale aspoň nějaká ta ukázka, doufám, že se líbilo, nezapoměňte kliknout na "Sčítání lidu" dole pod článkem a mějte se Fantastic!
(Zdroj kilknutím na obrázek)
Scrat :)

Má tvorba na Gallifrey.cz

23. února 2014 v 16:05 | Scrat |  Doctor Who
Klik CČ

Just like wibbly wobbly timey wimey...stuff

22. února 2014 v 17:36 | Scrat |  Téma týdne
Já: Doktore, já to nechápu.
Doktor: Prostě šmrdli mrdli miš maš času... věc.
Já: To nedává smysl!
Doktor: A mělo by? Smějící se

Doktor: Sherlocku, jsem tak osamělý. Nevím, komu mám povídat své géniovské kecy!
Sherlock: Ach, kdysi jsem měl takovou lebku... Často jsem na ni mluvil, ale pak mi jí paní Hudsonová vyhodila! Byla to dobrá lebka...

Moc mi nedává smysl, konec první řady Doktora Who. Ano, všichni Dalekové byli zničeni, Doktor zregeneroval, ale nedává mi smysl, že Dalekové vyhladili půlku planety, ale nikdo s tím nic neudělal! Žádné "Everybody lives!"

Čas je totiž složitá věc, že?

Nebo v Harrym Potterovi ve třetím díle Harry na konci knihy, viděl na druhé straně jezera, postavu, co vykouzlila patrona. Myslel si, že to byl jeho otec, a když se spolu s Hermionou vrátil zpátky v čase, chtěl svého otce vidět, ale pak mu došlo že viděl sám sebe a toho patrona vykouzlil.
Já se tedy ptám:

Kde se vzala ta skutečnost, že ho vykouzlil?

Protože toho patrona vykouzlil, protože viděl v minulosti své budoucí já, jak toho patrona kouzlí. Tak kde se vzala ta skutečnost, že ho vykouzlil, když to udělal, protože viděl, že se to stalo? Já vím, čas je složitý.
Čas vlastně vůbec nedává smysl.
Vlastně ani tenhle článek nedává smysl. Je tady pár mých vymyšlených rozhovůrků a má mini úvaha o čase :D Nic nedává smysl, protože kdyby to dávalo smysl, bylo by to nudný!
Tak ahoj!
Scrat

Nový design! (3)

18. února 2014 v 18:25 | Scrat |  Designy
Abych si ukrátila čas čekání na objednaný design/objednala jsem si ho TADY), vyrobila jsem si tenhle. Vzpomínáte si na ty předchozí?

Jednou taky takoví budeme aneb když jednou člověk přijde do kostela brzy

16. února 2014 v 14:05 | Scrat |  Téma týdne
Do kostela většinou chodíme pozdě, proto se raději vždy postavíme k zadní lavivi, abychom neobtěžovali ostatní svým pozdním příchodem. Dnes, v ten osudný den, jsme přišli brzo, tak proč ne, sedli jsme si dopředu. Hned za nás se postavil takový postarší pár, ta paní, měla nejspíš nějakou nemoc, tak pořád kašlala. Možná, že tohle by ještě nevadilo, ale celou dobu, nás, i ostatní lidi v kostele, něčím otravovali. Paní nám celou dobu chrchlala na záda, ano, já vím, že je nemocná, ale nemůže si sednout dozadu, aby ostatní nerušila? Potom, mluvili na celý kostel a věci typu "Kde je ten zpěvník?" si mohli odpustit. Největší perlička byla, když kněz kázal evangelium a když domluvil paní poznamenala: "Já mu nikdy nerozumím půlku slov, měla bych si vzít naslouchátko."
Pánovi se každou chvíli uvolňovaly zuby, to si fakt nedělám srandu a každou chvíli se ozývaly takové srkavé zvuky, když si je nasazoval. :/
Ano, jednou taky takoví budeme, ale proč na sebe zbytečně upozorňovat a rušit ostatní? Máma taky říkala, že jednou v tramvaji narazila na jednu babku, co tak strašně smrděla počůráním, že musela hned vystoupit a chytit jinou tramvaj. Prostě stáří je stáří. Nechci se, až budu stará, moc na veřejnosti ukazovat, protože kdo ví, jestli se mi nestane něco podobného a nějaký trefený bloger o tom napíše článek, že?
No, a abych to zkrátila, při cestě z kostela domů, sestra trefně poznamenala: "No, příště si zase v kostele stoupneme dozadu, že?"
Vaše Scrat :)

Drabble-Doctor Who-Valentýn

14. února 2014 v 21:18 | Scrat |  Doctor Who drabble a jednorázovky
Mám tu pro vás speciální Valentýnské drabble s mým oblíbeným párem Doktor/Rose :)

Photos: Best of 2012

10. února 2014 v 21:11 | Scrat |  Fotky
Tak jsem se hrabala ve starých fotkách a napadlo mě, že bych sem mohla dát mix nejlepších fotek z roku 2012. Enjoy!

Drabble-Doctor Who-Ty a já

9. února 2014 v 17:03 | Scrat |  Doctor Who drabble a jednorázovky
Mám takovou povídkovou náladu, tak přidávám další Doctor Who drabble :). Abyste si nemysleli, že je to jen můj nápad, inspirovalo mě k němu tohle video. (Video si pusťte až po přečtení - žádné spoilery! :))
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!