Blog je opět v provozu! (30.6)

Proč člověk musí mít nepřátele?

1. března 2014 v 20:18 | Scrat |  Úvahy
Dneska mám pro vás takovou "menší" úvahu. Jen tak pro začátek, dneska se mi zdálo, že se dívám na 8. řadu Doctora Who, a že se do TARDIS odteleportovali lidi z A Very Potter Musical (?) :D. Já se z toho čekání na 8. řadu snad zblázním! Ale teď už k věci:

Proč člověk musí mít nepřátele?

Určitě se vám už stalo, že jste se potkali s člověkem, který vám prostě nebyl sympatický. Prostě jste si nepadli do oka, třeba máte jiné zájmy nebo jiné povahy. I já mám nepřátele, teda, jestli se to tak dá nazvat. Prostě už od třetí třídy základní školy se mi posmívají a nadávají dva kluci. Je to takovej ten typ lidí, co chtějí být "populární" mezi spolužáky, jenže k tomu potřebují nějakou oběť.
Fakt, že mi nejde matika, byl pro ně jako podaná ruka, takže si mě jako svou oběť vybrali. Ano, nikdy nebudu nějaká matematička, ale oni se mi kvůli tomu nemusí posmívat. Takže kdykoli jsem přišla k tabuli, smáli se každýmu mýmu slovu, ještě to komentovali a nejhorší na tom bylo, že učitelka je neokřikla, ona se k nim přidala.
Nazývejme to tedy psychická šikana. Ano, já vím, jsem jiná. Nikdo z naší třídy, (snad kromě jedné mojí kamarádky) není jako já. Ne, že by mi to vadilo. Jsem ráda, že jsem originální, oni, jakožto většina, se smějí každé kravince, (jako třeba slově "pták", "pero" apod.) všude hledají druhý smysl a já, jakožto jediná ze třídy jen kroutím hlavou.
Proto si o mě možná myslí, že tomu nerozumím, ale prostě já chápu, proč se tomu smějí, jen mi to nepřijde vtipný!
Já vím, puberta s nima dělá divy, ale měli by se jednou, jednou v životě trochu zklidnit, zapnout mozek a být trochu vážní, ale doufám nadarmo.
Neposmívají se mi jen kvůli matice. Vždycky si najdou nějakej důvod.
Tak například:
1. Začalo jim vadit, že moc čtu.
Je pravda, že si čtu skoro pořád. V autobuse, doma, o přestávce... prostě všude tahám těžké bichle. Měli jste vidět jejich reakci, když si všimli, že si často čtu. (a teď už nemyslím jen ty dva kretény, už i skoro celá třída a i někteří učitelé.)
"Proč si pořád čteš? Čtení je nuda!"
"Nečti si! Chovej se někdy trochu normálně!"
Čtení copak není normální?!
A jeden učitel, si všiml, že si čtu v autobuse, když jsme šli na školní výlet a žaloval mámě na třídních schůzkách.
"Ona si čte v autobuse!" Jako kdyby to bylo něco protizákoného!
"Vidíte ji? Scrat si čte v autobuse! Avavava, to se řekne!" (Avada kedavra!)
Jako kdyby to byl drb roku!

Jenže, čtení je normální vy trollové!

Komu se to nelíbí, ať mi fez políbí.
Prostě, jim na mě vadí všechno. A pak se všichni díví, že jsem tak introvertní a uzavřená. Kdyby vás takhle štvali pět let, taky vám to leze na mozek.
2. Vadí jim, že brečím, když dostanu pětku.
Ne, že by to bylo nějak často, ale když mám pětku, tak prostě brečím no, protože jsem zklamaná.
Idiot: "Proč brečíš, vždyť je to jenom známka!"
Já: "A copak ti tvým brekem něco dělám?"
Idiot: "Ano, rušíš mě, a taky mě rušíš tím, že žiješ."

Jim do mě nic není, tak co se cpou do mýho života?!

A teď už jim vadí všechno.
"Proč mlčíš?"
"Proč mluvíš?"
"Proč si čteš?"
"Proč si nečteš?"
"Proč neumíš přehazku?"
A teď, běžné otázky, co mi pokládají. Omlouvám se za ta nevhodná slova níže, ale já ty věty neřekla, jo a kdo čte tyto řádky, a je mu pod dvanáct let, ať to odklikne.
"Máš krámy?"
"Holíš se?"
"Víš co je to kondom?"
"Ty jsi věřící? Ale svět vznikl velkým třeskem!"
...(?) What?!

Taková menší ukázka. Fakt se omlouvám, ale já nemůžu za to, že máme ve třídě tak strašný bastardy. Oni ví, že mám nějakej blog, (nevím, kdo jim to řek), ale naštěstí neznaj adresu, ale kdyby se ji náhodou, někdo dozvěděl, byla bych ráda, kdyby si to přečetli, aspoň by pochopili, že pro mě, to sranda není.

Abych to zakončila, omlouvám se těm, co si museli přečíst mé citové výlevy, ale mě už to dlouho svědilo v hlavě, musela jsem to sem jednou napsat. Prostě aspoň víte, jaké mám problémy. Díky bohu, že jsem si jednoho dne přečetla úžasnou knihu jménem Harry Potter, co mě naučila o odvaze víc než dost, takže se alespoň umím ohradit, umím jim nadávat a křičet na ně. Stále mě otravují, ale už je to lepší. Ale aby se neřeklo, zkoušela jsem všechno, i školní psycholžku, ale nic jim to nevymluvilo..

No nic, život jde dál, mě se momentálně ulevilo, že jsem to sem mohla napsat. A jen se na chvíli vrátím k té počáteční otázce: Proč člověk musí mít nepřátele?
odpověď: Protože život je svině, a vždycky se najde někdo, kdo vám bude chtít znepříjemnit den. (viz blogerka Yuri.)
Viz také Draco a Harry,
Nebo Doctor a Master.

No nic, to by bylo asi vše mimochodem, když jsem o tomhle tématu přemýšlela na cestě domů, po chvíli mi došlo, že jsem svůj dům minula a už asi pět minut jdu špatným směrem!
Tak jen můžu doufat, že jsem vám já tímto pesimistickým článkem neznepříjemnila den. (Kdo by přece poslouchal mé citové výlevy, že?)
Mějte se fajn! (Aspoň líp, než já.)
Vaše Scrat :)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Sčítání lidu

ťuk

Komentáře

1 M&G M&G | E-mail | Web | 1. března 2014 v 20:41 | Reagovat

Já jsem taky jiná Tak trošku dost v některých věcech. Já jsem to vždycky skrývala. Nemluvila jsem o tom co ráda dělám, jak se cítím, co chci, koho mám ráda, ukazovali si na mě, jako na tu divnou co nemluví. Občas měli narážky kvůli mojemu stylu. Neříkám, že teď jsem jako otevřená kniha, ale mluvím o věcech, které by ostatní možná mohli zajímat a díky bohu jsem  už na střední a mezi novýma lidma.
Jinak ti přesně rozumím, že ti nepříjou vtipný jejich "chytrý", dvousmyslný pubertální kecy. Mě to taky nikdy nepřišlo vtipný, akorát mi bylo pořádně trapný, když jsem náhodou něco řekla a oni se začali smát ...
A nic si nedělej z toho, že moc čteš a jim se to nelíbí. Já jsem se tak vykašlala na známky. Přestala jsem se učit prože se mi smáli, že jsem šprtka. Prostě si stůj za svým. Vím, že to někdy není lehké, ale vyplatí se to. Stůj si za tím co chceš a jak to cítíš ...
A přeju hodně štěstí a síly :))

2 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 1. března 2014 v 20:46 | Reagovat

Šikana je hnus !!! Taky jsem se s tím kolikrát setkala a až časem a velkou sílou jsem se s tím učila vyrovnat a bojovat proti tomu, nebo spíš to alespoň ignorovat a netrápit se .. Držím palečky!

3 Ell Ell | 1. března 2014 v 21:01 | Reagovat

Je mi tě líto. Já osobně jsem nikdy žádnou šikanou neprošla, a to nejspíše kvůli mé ignoraci. Jsem naprostý flegmatik a všem trapným pubertálním výlevům se zasměji, nebo je s vražedným pohledem přejdu. Mám ve třídě hodně nepřátel, ale mezi dívkami. S kluky se bavím v pořádku, ale ty holky nevystojím. Myslí si, že jsou něco víc, a moc jim "nevoní" že jsem ten typ, co za nima přijde a svůj názor jim řekne do očí. Takže tak. Nenech si nic líbit, buď flegmatická. Přejde je to. :) Držím ti palce, buď silná. :)xx

4 Mimi Mimi | Web | 1. března 2014 v 21:02 | Reagovat

zazila jsem si dost podobne veci jen me zarazi ze se te ani ucitelka pred nimi nezastala :( u nas tohle ucitelky dycky chteli resit , co ti rekla skolni psycholozka? ta je tam od toho aby v takovych situacich pomohla , drzim palecky abys jako ja s prichodem na stredni a pote do pracovniho kolobehu potkala rozumnejsi lidi kteri te budou brat jako knihomolku a takovou jakou jses protoze na kazdym je neco hezkeho a dobreho :)

5 catie catie | 1. března 2014 v 21:09 | Reagovat

Po dočtení jsem měla pocit jako by mi to lezlo z pusy ! Almost same life,sis.

6 Yummy^^ Yummy^^ | Web | 1. března 2014 v 21:28 | Reagovat

Ak by som chodila na väčšiu školu, myslím, že by som to isté zažívala aj ja (hlavne to s čítaním). Našťastie, aspoň v tomto prípade, chodím na úplne malú školu, kde je 120 žiakov, len A. triedy a každý každého pozná. Takže sa problémom môžu učitelia osobitne venovať a ak niekomu niekto znepríjemňuje život, rieši sa to rovno riaditeľom.
A tiež nemám v škole až takých blbcov. Síce si občas robia srandu, sú to ale len také ľahké vtipy, ktoré nikomu neubližujú a oni ich ani nemyslia vážne.
Ale bojím sa strednej. Keďže som strašne hanblivá a nedokážem osloviť cudzieho človeka, bojím sa že sa mi nepodarí zapadnúť.
K tvojmu problému, takýchto ľudí nenávidím. Ľudí, ktorý sa posmievajú iným a prechádza im to, ktorý sa stávajú "obľúbenými" len preto, že urážajú toho, kto im nie je po vôli a ostatný sa im boja povedať nie.

BTW: Jasné, že spriateľujem! :3

7 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 1. března 2014 v 21:58 | Reagovat

Scrat, řeknu ti jedno - přesně tohle zažívám také a zrovna dnes jsem na svůj blog napsala podobný článek. Rozdíl je jen v tom, že tohle zažívám na třetím stupni střední školy, kde by už lidi měli pochopit, co je to dospělost. Je až neuvěřitelné, jak někteří lidé touží po pozornosti a jsou schopní pro to udělat vše.
Našim spolužákům je totiž divné také vše. Cokoliv. Jelikož já jsem příznivkyně tvrdé hudby, čtení (jako ty) a černého + červeného oblečení, které nosím, tak jsem pro ně trnem v oku. Pomalu se s tím učím bojovat, ale jde to těžko.

A ještě něco - je na nich i jedna pozitivní věc pro tebe - naučíš se asertivnímu chování a naučíš se jednat s hajzlama. V dnešní době je to hodně potřeba. A už jen to, že ti knihy pomáhají se s tím vyrovnávat je úžasné a rozhodně se toho nevzdávej.

Držím palce a hlavu vzhůru ^_^

P.S.: Doctor Who je úžasný :3

8 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 1. března 2014 v 22:21 | Reagovat

* tedy pardon, článek jsem napsala včera, ale to je jen taková nezajímavá a nepodstatná informace :D

[7]:

9 Snapeova Snapeova | Web | 1. března 2014 v 23:49 | Reagovat

Hele, tohle já znám jako své boty. Vždy jsem byla trochu jinačí, doma to bylo naprd, někteří nejbližší mě uměli jen shazovat a to se na mě dost podepsalo. Ve škole se na mě zaměřili už od první třídy, asi proto, že jsem se kaamrádila s cikánkou, pak jsme chodili na plavání a oni viděli, že jsem jiná než oni. Byla jsem předčasně vyspělá. Ženské dny jsem měla od necelých deseti let. Tělo se mi začlo měnit, oni se začli víc smát a já začala tloustnout. Pak se ve mě něco bloklo a nemohla jsem jíst. skončila jsem na měsíc v nemocnici. Po tomhle se mi ve třídě smát přestali, ale to je tak vše. Smějí se mi na všech školách, na ulici, všude, jen proto, že mám velkej zadek. jako by všude kolem nepobíhaly stovky prdelatejch ženskejch. A fakt miluju když rádoby nenápadně pohvizdujou a nebo jdou za mnou a mluví o mým zadku... Deptá mě to, občas se z toho hroutím... ale musím to zvládnout, snažím se si toho nevšímat i když mě to nikdy nepřestane štvát a mrzet. Jsem jediná takhle vypadající holka na škole, ale ještě tlustějších kluků je tam někollik a těm se co? Nikdo nesměje.... Taky si od jisté doby hodně čtu, i ve škole, jo asi jsem byla ta divná kvůli tomu, ale až tak jako tobě se mi kvůli tomu nesmáli a přijde mi, že učutelé by měli být spíš potěšení, když vidí v dnešní době studenta číst.... No, končím svůj výlev, chci jen říct, že jsme na stejné lodi a fakt v tom nejsi sama, jen áme každej trochu jinačí problém.... Ale v jádru jsou stejné...

10 lilylunapotter lilylunapotter | E-mail | Web | 2. března 2014 v 0:46 | Reagovat

Nic si z toho nedělej, Scrate, máš nás, svůj blog, knihy a seriály a takových idiotů si nevšímej. Mně se taky posmívali. Třeba kvůli velkému nosu a obličeji se spoustou pupínků. Ale když potřebovali s něčím pomoct, to jsem byla najednou jejich nejlepší kamarádka. Na světě je strašně moc takových kreténů, kteří si myslí kdovíjak nejsou úžasní, ale ve skutečnosti nestojí za nic. Kašli na ně, protože věř tomu nebo ne, vyroste z tebe stokrát lepší člověk, než kdy bude z nich.
Hodně štěstí a setkání s dobrými lidmi přeje
The girl who comes late ;)

11 Anka Anka | 2. března 2014 v 16:46 | Reagovat

Ahoj, jak čteš v komentářích, nejsi v tom sama. Já si také prošla psychickou šikanou. Jak jsem četla Tvé řádky, úplně jsem se v tom viděla. Vadí jim úplně všechno. Všechno je děsná sranda (na účet oběti pochopitelně) a slabý jedinec (bez zastání) je úžasný obětní beránek.
Mrzí mě to dodnes, ale na druhou stranu mě to hodně zocelilo (stálo to hodně nervů a pláče).
Je smutné, že dnešní doba těmto hloupým jedincům bez špetky fantazie (viz čtení je nuda) fandí. Když je jejich plytký život baví, ať se jim klidně udáví!
Přeji pevné nervy a doufám, že se to u vás ve třídě za nějaký čas srovná. Až kluci dospějí (aspoň do další fáze vývoje, netvrdím, že by kluk vůbec kdy v životě dospěl :P), začnou se zajímat o jiný věci než o to, zda má Scrat pětku nebo jedničku z matiky a že je nenormální (tak ať zkusí definovat, co je normální. Normální je zřejmě to, co se neliší od šedého průměru. Ty se lišíš, jsi výjimečná, a to jim vadí.)

V každém případě nezapomeň, že jsou kolem Tebe vždy lidi, kteří Tě mají rádi, ať už je znáš, nebo je znát ani nemusíš - máš přece internetové fanoušky :-)

12 Ells Ells | Web | 2. března 2014 v 17:40 | Reagovat

Ani se nemusím dívat, aby mi bylo jasné, že většina lidí napsala, ať je ignoruješ. Yeah. To radí všichni.
Zažila jsem to a zažívám. Už ve školce si mě dobírali, házeli po mě hračky a na základce se to ještě zhoršilo. V průběhu devíti let jsem změnila čtyři základky. Na každé se něco dělo - ať už méně nebo více a je mi jedno, že to není "pravá šikana" (což je blbost, nejsem totální idiot), pokaždé jsem nakonec s brekem padla na postel a dala mámě svolení, aby mě přihlásila na školu jinou. A pokaždé to bylo na čas lepší. Teď jsem na gympl, nikdo se se mnou nebaví, ale alespoň se mi nesmějí (ne otevřeně). Samazřejmě, když jdu po ulici, najdou se individua, co na mě začnou pokřikovat a v té situaci prostě NEJDE všechny ignorovat.
Lidi se mi smějí protože jsem kudrnatá, mám nadváhu, jsem často nemocná, mám IQ vyšší než oni a nesměju se prasečinám, co údajně mají dvojsmysl. I na gymplu se cítím odcizená, protože se všichni pořád smějí, ale já nevím čemu. Teď jsme byli na Hořícím keři a když se Jan Palach upálil, celý kinosál plný gymnazistů se začal smát. Můj otec na to prohlásil, že nejsou normální. A ne, na tohle nic nepomůže. I když vyrosteš, budou se ti smát. Mně se budou smát taky, ale já se podvolit nemíním. :) Na to nemám povahu. Budu číst, budu hledat informace a BUDU, do háje, ta chytrá, protože to je to jediný, co mám. A jsem na to hrdá. Vážní, originální a chytří lidé nebyli nikdy pochopeni (třeba Oscar Wilde) a nikdy pochopeni nebudou, protože jsou nadčasoví, jenže ty ovce si neuvědomují, že bez nich by žili v jeskyni.
Abych zareagovala na to, že nejsi dobrá v matice... Já jsem v deváté třídě dostala ve druhém pololetí dokonce jedničku, ale přírodní vědy nesnáším. Teď v matice plavu a nevím ani ťuk. Jsem ráda za trojku. Nikdo není dobrý na všechno. I chytří lidé se dělí na dva tipy - na umělce a vědce. Ty patříš očividně mezi umělce, co jsou talentovaní na humanitní vědy. Buď na to pyšná - jsou stejně potřební jako fyzici a matematici.
Takže na závěr: Fakt v tom nejsi sama a i když tě to nepotěší, časem se to o něco málo zlepší. Dospěláci se jiným dospělákům neposmívají, protože by byli za blbce. A pokud se chystáš jít na nějaký odborně zaměřený obor a ne na učňák, na střední se to zlepší určitě. :) Omlouvám se za dlouhý komentář, ale šikana je pro mě citlivé téma na které se velmi ráda vyjadřuji. :)

13 Clara Black Clara Black | Web | 3. března 2014 v 14:44 | Reagovat

Naprosto tě chápu, zažila jsem si něco dost podobného. S tím čtením, s těmi známkami, s matikou... chápu tě.
Mě ve škole šikanovali celkem třikrát, psychické šikany jsem si užila vážně dost, takže si opravdu dokážu představit, jak se asi cítíš. Ale víš ty co? Oni nejsou normální, dost možná si ani neuvědomují, že to je psychická šikana a už vůbec jim nedochází, jak hnusný to je, když někomu něco takovýho provedou.
V šestý třídě mě šikanoval jeden deváťák se svojí partičkou, nejdřív mi říkali Ošklivka Klára, pak to přerostlo v obyčejnou psychickou šikanu - a i když si to moc dobře uvědomuju, tak to DÁL POKRAČUJE, když se potkáme. Což mě bohužel přivádí k další smutné věci. Je pravda, že je život svině (o tom fakt vím své, byla jsem šikanovaná, jak jsem psala, můj táta mě nesnáší, mám za sebou 5 let sebepoškozování a pobyt na psychiatrii) a bohužel, ten život musíme nějak přežít, ať už nám někdo ubližuje, nebo ne :/
Jinak... někdy pomáhá se takhle na blog vypsat, nebo to někomu říct. Já si takhle vedu deníček, pomohlo ti sepsání článku? :)

14 Scrat Scrat | E-mail | Web | 3. března 2014 v 16:23 | Reagovat

[1]:Děkuju za povzbuzení :)

[2]:Díky :)

[3]:Díky. :) Taky máme ve škole takový ty fifleny co si o sobě myslí bůhvíco a když nemáš značkový oblečení, považují tě za špínu a už mě to docela štve, protože jim je někde, jaký je člověk uvnitř..:/

[4]:No, zrovna ta učitelka matiky je na mě zasedlá.. No a psycholožka, ona si s těma klukama promluvila, jenže ono to nepomohlo a druhý den jsem slyšela toho kluka jak říká: "Jenom řeknu jedno slovo a už mě odchytne psycholožka, ale já na ni kašlu." Takže fakt nevím co s tím dělat, když mu ani ona nedomluvila..:/ Ale děkuju za komentář :)

[5]:Dík :)

[6]:Tak to přeju hodně štěstí na střední :) Jo a teď už se i stává, že si ti kluci dovolujou na učitele a pokřikují na ně, sice skončí s poznámkou, ale nemyslím, že by jim to nějak vadilo, můžu jen doufat, že se dostanou na gympl, ale s jejich inteligencí..:/

[7]:Děkuju, taky ti držím palce, holt otravný lidi jsou všude, kéž by dospěli! (Doufám asi marně :/)

[9]:To je mi líto, přeju hodně štěstí. Ale co záleží na tom, jak kdo vypadá? Píšeš krásný povídky a určitě brzo vydáš nějakou knihu a pak ti budou závidět :) Ach jo, nikdo nejsme bezstarostní, vážně, držím palce ať se ti daří :)

[10]:Děkuji, jsem ráda, že sis dala práci s psaním komentu o půlnoci, tak dobrou noc, ať tě Samík štípe celou noc! (Domysli si, jestli ten ze Supernatural nebo z LOTRA :))

[11]:Moc moc děkuju :) Jsem tak ráda, že jsou tady takové pozitivní ohlasy, děkuju :) (P.S.: Kluci asi nikdy nedospějí :/ :))

[12]:I když mě nemlátí a neubližují fyzicky, nadávají mi a ubližují psychicky a to je snad ještě horší :/ Děkuju za komentář :) Přeju ti hodně štěstí a za dlouhý komentář se vůbec nemusíš omlouvat :)

[13]:Díky, ano docela mi pomohlo se vypsat, o tomhle článku jsem uvažovala už dřív, a jsem ráda že jsem to konečně udělala, díky za komentář :)

15 Aňa Aňa | Web | 3. března 2014 v 16:58 | Reagovat

" Divní" lidé spojte se a pomáhejte si navzájem :-). To s tou knížkou mě dostalo.

16 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 3. března 2014 v 19:44 | Reagovat

Naprosto tě chápu, taky jsem něco podobného zažívala. Teď jsem naštěstí v prváku na gymnáziu, spolužáci dospěli a už jsou normální, ale šikanovali mě třeba na táborech a tak. :) Jak jsem to vyřešila? No, upřímně, nejsem tak úplně normální (kdysi mě tak trochu přirovnali k Sherlockovi (seriálovému)), takže jsem to řešila tak, že jsem si jich nevšímala, nebo jsem je nějak utřela, občas jsem byla docela... drsná. :D Moje třída mě nijak moc nešikanovala, ale podepsalo se na "našem vztahu" asi to, že jsem chodila v černé, takže si začali myslet, že jsem emo. Taky hodně čtu a zajímám se o Japonsko. Jednou jsem měla referát na něco z Japonska a myslím, že jsem na ně udělala alespoň trochu dojem, protože nějak v té době se to zlomilo. :) Takže kašli na ně, ono se jim to v životě ještě vrátí. ;) Allons-y! :D

17 Scrat Scrat | E-mail | Web | 3. března 2014 v 20:35 | Reagovat

[15]: Dík :)

[16]: Já si dělala test: "Jaké postavě ze Sherlocka se nejvíc podobáš" a vyšel mi Sherlock :) A jednou, když jsem si vzala černej kabát, jeden kluk na mě začal pokřikovat "emařko-masařko", ale naštěstí už toho nechal :/ Přeju hodně štěstí a díky za komentář :)

18 Eamane Eamane | Web | 4. března 2014 v 13:19 | Reagovat

Klidně mi můžeš poslat fotky na email --> svet-stredozeme@seznam.cz

19 Xanya Xanya | Web | 4. března 2014 v 14:42 | Reagovat

Byla jsem hrozně překvapená když jsem téhle článek četla,že existuje někdo kdo to má úplně stejně jako já. Nejde mi matika a celkově škola a oni si hled myslí,že jsem blbá i když mají mnohem horší známky než já. Akorát tu umí dobře zamaskovat tím,že si udělají srandu z někoho jiného. Přesně,ty jejich otázky: proč nemluvíš,proč se usmíváš,atd. A i ty otázky typu: máš kluka,máš krámy... Jsou to strašný svině,hlavně ten jeden. Kdyby to nedělal ten druhej by mě nechal na pokoji. Ale dva proti jedné,fakt odvaha...
Takže chci jenom říct,že nejsi jediná a mě se to děje taky. Předtím mi to dělali víc,ale teď už je ignoruju a trochu se zklidnili. Když je budeš ignorovat přestane je to tak bavit,věř mi. Stejně se budou smát,vždycky se najde někdo komu se na tobě nebude něco líbit,oni si prostě najdou nějakou maličkost třeba jak říkáš u té tabule-děje se mi úplně to samé a ještě na mě volají,že jsem blbá,učitelka taky nezájem takže tak. Prostě se k tý tabuli bojím chodit. Ale je to jejich hloupost,sami mají horší známky a jenom tak ukazují svoji tupost. Neumí se nic jiného než smát,prostě děcka však ono se jim to v životě vrátí... ;) Potřebují vypadat jako hrozný borci takže si vyberou někoho uzavřeného a budou si z něj dělat srandu. To nesmíš řešit,jsou to svině a jednou se jim taky něco posere,pak se smát přestanou. Já to taky hrozně dlouhou dobu řešila,ale nemá to cenu,kašli na názory lidí na kterých to nezáleží a buď taková jaká chceš být,takový tupci nestojí ani za pohled. ;)

20 XXXXX XXXXX | 4. března 2014 v 20:30 | Reagovat

Je  to pravda doslova být jiný neznamená špatný a oni si myslí že jsou bůh ví co přitom jsou jenom pobláznění *****  a názor je důležitější než to jak vypadáme nebo co si o nás ostatní myslí. Podle mě je moc důležité zůstat sama sebou  a kašli na ty dva já vím koho myslíš :-)

21 EvilAngel EvilAngel | Web | 4. března 2014 v 22:36 | Reagovat

protože by jinak nepoznal ty opravdové přátele

22 NeFeReT NeFeReT | Web | 5. března 2014 v 17:50 | Reagovat

Ľudia sú zlí. To už sa zistilo dávno. Radi sa vyžívajú v robení zle iným, pretože radšej budú zapadať medzi tých zlých ako medzi tých, ktorým je ubližované. Je škoda, že šikana je na dennom poriadku, či už v školách alebo práci. Človek by si myslel, že dospelí by mohli byť už rozumný, ale opak je pravdou.
Poradím ti jedno. BUĎ HRDÁ NA TO, ŽE SI JEDINEČNÁ. ŽI SVOJ ŽIVOT TAK AKO CHCEŠ A NEVŠÍMAJ SI ĽUDÍ, ČO TI HÁDŽU POLENÁ POD NOHY. S ÚSMEVOM ICH PRESKOČ.
Ich po čase prestane baviť opakovať tie isté veci dokola.
Písala si, že si kresťanka. Tak im ukáž o čom by malo byť kresťanstvo. Buď k nim milá aj napriek tomu, že ťa psychicky týrajú. (ale do takej miery aby si sa nenechala využiť).
Nejde ti matika? No a čo! Si dobrá v iných veciach. Vieš písať trefné články. Kde potrebuješ matiku? Peniaze spočítať vieš a to podľa mňa stačí :D
Držím palce nech máš pevné nervy a dosť odvahy na to aby si namiesto uštipačnej poznámky povedala milé slová. Zatni sa a dokáž im, že byť jedinečný je tá najúžasnejšia vec pod slnkom :D

23 Scrat Scrat | E-mail | Web | 5. března 2014 v 21:02 | Reagovat

[19]: Děkuju, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Držím palce :)

[20]: Díky :)

[21]: Dík za komentář, máš pravdu, člověk si musí projít zkouškou než dosáhne odměny :)

[22]: Moc moc díky :) Vážně, budu se řídit tvojí radou. Tvůj komentář mě moc potěšil, fakt díky,  mimochodem, máš krásný nový design ;)

24 Lilly Lilly | Web | 6. března 2014 v 15:41 | Reagovat

Chápem ťa, ja som bola na tom tak isto. Možno ešte stále trochu som. Ľudia si ma stále doberali kvôli mojej váhe. Trápilo ma to, ale zaťala som zuby, prestala ich reči počúvať a teraz sa mám omnoho lepšie. Nesmieš sa nechať, musíš si postaviť stenu a nenechať ich cez ňu prejsť. Viem, že to nie je také jednoduché, ale časom to pôjde. Ich to raz prestane baviť. Pôjdeš na strednú školu a tam budeš môcť začať od začiatku. Ako písali ľudia predo mnou, buď sama sebou, nemeň sa kvôli nim a nestaraj sa, čo si kto myslí. Čo vieš, možno je na tom ten človek ešte horšie, ako ty a šikanou si svoje problémy len kompenzuje. Tak či tak, držím ti palce, si silná, určite to zvládneš :)

25 Lena Lena | E-mail | 8. března 2014 v 15:04 | Reagovat

Na základce jsem se ve třídě cítila asi jako ty... Na střední jsem však našla ve třídě partu kamarádů, s nimiž si rozumím. Na světě je mnoho lidí, kterým budeme vždy připadat divné, ale i takoví, co se nám podobají a v jejich společnosti se budeme cítit dobře. A jak čtu spoustu komentářů pod tvým článkem, vidím,že jich není málo. Nikdo se prostě nezavděčí všem...

26 Plačící anděl Plačící anděl | 12. března 2014 v 18:52 | Reagovat

[6]: Taky jsem chodila na mrňavou školu, a stejně mě šikana neminula. Školou to nebude.

Stalo se mi to samé, skoro. Smáli se mi sice kvůli jinejm věcem, a bylo to na 1. stupni, takže úchylnejch narážek nebylo tolik, ale stejně. A přesně, učitelka je ještě podporovala, asi neměla tušení, že to je šikana. Pak se to ale zvrhlo i ke kyberšikaně a to už bylo horší. Vždycky, když jsem přišla domů ze školy, sedla jsem si ke stolu a brečela. :(
Ale teď už je to v pohodě, a víš proč? Jsem na gymplu. Prostě jsem na školu přestala chodit a našla si nový kamarády.
Pokud máš v tvý třídě víc kamarádek než jednu, upni se na ně. Ne přímo dolejzání, ale prostě dokaž ostatním, že někomu za to stojíš. A pokud tě i ony odkopnou, nevím, možná by bylo prostě lepší změnit školu. Hlavně se snaž je ignorovat. Nedej najevo, že je nesnášíš a jsi naštvaná, budou štvát víc.
Čtení je skvělý! Oni jsou ti tupí, protože nečtou. Ty jsi chytrá, protože čteš. Vím, že to, co píšu, zní jako "rady od vševědoucí matky", ale taky jsem si tím prošla a myslím, že trošku vím, co dělat. :)
Pokud jsi opravdu věřící, soustřeď se na to. Zkusím se za tebe modlit. ;-) Zní to divně, co? :D
Tak držím palce, nenech se od nich dostat.

27 Plačící anděl Plačící anděl | 12. března 2014 v 18:54 | Reagovat

[14]: Jo, mimochodem, tak to je špatná psycholožka, když to těm klukům řekla. To se takhle nemá dělat, měla by vědět, že to pak vede ještě k větší šikaně.

28 ム | 31. března 2014 v 12:39 | Reagovat

Udělej si z těch kluků svoje kamarády, pomáhej jim, pak ti přestanou ubližovat. Svým kamarádům nikdo neubližuje.

29 Kiara Kiara | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 20:01 | Reagovat

Řeknu ti jednu věc. Ani nevíš, jak moc lidí v tvém věku je šikanovaných jen z toho důvodu, že je vyspělejší než jeho vrstevníci. Doufám, že brzy dojdeš do "stádia", kdy si z těch malých spratků nebudeš dělat hlavu a začneš se stýkat s mnohem chytřejšími a vyspělejšími lidmi, mnohdy staršími, než jsi ty sama :)

30 Tereza (15) Tereza (15) | 25. dubna 2014 v 13:29 | Reagovat

Ahoj, je mi Tě moc líto, že tě nemají rádi. Ale nevěš hlavu. Určitě bude líp. Tví spolužáci jsou ještě nevvzrálí.

31 TheaSmiths TheaSmiths | 28. června 2014 v 17:03 | Reagovat

Ahoj, asi už máš dosť komentárov, ale tvoj článok a aj iné ma veľmi zaujali. Prišlo mi, ako keby som čítala svoju autobiografiu. Momentálne som ukončila 9. ročník a dúfam, že na strednej to bude lepšie. Všetci mi nadávali, prečo sa nezapájam do toho "úžasného" kolektívu, a dokonca ešte aj učiteľka mi povedala, že na strednej sa mám viac zapájať. Ale nebola to moja chyba, proste nemám chuť sa zapájať,keď každé druhé slovo je urážka. Taktiež veľmi rada snívam, a tvoj článok o gentlemanoch... :´) presne tak. A ešte som sa chcela spýtať.. Naozaj si veriaca? :) Dúfam, že si všimneš a odpovieš, aj keď som nechcela písať dlhý komentár.. ďakujem, a veľa síl.. pekné prázdniny! :)

32 Scrat Scrat | E-mail | Web | 29. června 2014 v 13:08 | Reagovat

[31]: Jo, jsem křesťanka, díky, jsem ráda za každý pozitivní komentář, dnešní děcka se chovají strašně. Přeju hodně štěstí na střední, ať se tam setkáš s inteligentními lidmi na úrovni :) Já tam budu muset hnít ještě dva oky, snad to zvládnu :)

33 TheaSmiths TheaSmiths | Web | 1. července 2014 v 16:18 | Reagovat

Tak to je super, si prvá kresťanka, ktorú som našla vo fandomoch (DW, HP.. veď vieš.. :D ) Som rada, že nie som sama.. Držím palce, určite to zvládneš :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!