Blog je opět v provozu! (30.6)

Nucená společnost - 2. kapitola (1/2)

19. dubna 2014 v 21:15 | Scrat |  Nucená společnost
Tak je to konečně tu. Ano, já vím. Trvalo to snad ještě dýl něž to předchozí čekání, a to jsem vám slíbila, že už takhle dlouho nikdy čekat nebudete.. No, takže vám teď slibuju, že už nikdy nebudu nic slibovat. Na svou obranu musím říct, že tahle kapitolka je pekelně dlouhá, má celkem devět stran, takže jsem byla donucena ji rozdělit na dvě části, ovšem nenechte se zmást, jsou to dvě části, ne dvě kapitoly, protože kapitol bude prostě třináct, jako epizod v jedné řadě a basta. No, takže si to užijte, budu se snažit třetí kapitolu sem dopravit co nejdřív, ale teď mám moc práce s jinými povídkami, akže to bude trochu trvat. No, a ještě bych chtěla dodat, že se ve třetí kapitole objeví někdo, kdo se objevil i 1. řadě obnovených sérií Doctora, takže můžete hlasovat v anketě pod druhou částí této kapči, kdo si myslíte že to je :3 A teď už: Allons-y!
P.S.: Kapitolu bych chtěla věnovat Thalie/Paní Času (stále mění přezdívky) :)
Vaše Scrat

Předchozí kapitola Obsah Následující kapitola
(Další obrázek ode mně, který poněkud vystihuje tuto kapitolu :))
2. kapitola
Vůně vesmíru
A tak jsem se ocitla v nelehké situaci. Chci a musím jít najít svoji rodinu. Ale nechci jít s ním. On nechce, ale měl by mi pomoct. A nesnáší mě. Já ale vím, že Doktor je hodná kreatura a tak se mnou půjde, protože by mi měl pomoct, ale zároveň mě nesnáší. Jak složitá situace. Zvedněte ruku ti, kdo to pochopili.
Já tedy ne.
A vlastně taky nikdo z vás, že.
Ach jo.
Právě teď se Doktor tvářil velmi zamyšleně.
"Kam pojedeme nejdřív? Očekávám od andělů, že se schovali někde v historii a vážně mi vrtá hlavou, k čemu jim jsou lidé dobří. Mám neblahé tušení, že je chtějí využít k nějakým pokusům, ale zdá se to jako dost nepravděpodobná teorie, protože andělé jsou šelmy a svoji oběť unesou do minulosti a živí se její energií ze současnosti, a nebo je zabijou na místě…"
"Doktore!"
"Aha, no, promiň." Asi mu nedošlo, že tím kompletně sráží moji naději, že jsou naživu. Takoví jsou muži. Hm.
Doktor se najednou zatvářil, jakoby si na něco vzpomněl a pak začal zaujatě mačkat tlačítka a páčky v ovládání TARDIS. Všechno se roztřáslo a nešetrně mě to hodilo na nejbližší trám. Cítila jsem se jako přejetá žába. Ještě než jsem se stačila dát do kupy, se to najednou prudce zastavilo.
"Co to jako mělo být?!" zeptala jsem se naštvaně.
"Cestování v čase, zvykej si." pokrčil rameny Doktor. Šmejd jeden.
Otevřel dveře TARDIS a vyšel ven. Já si ještě pro jistotu zkontrolovala všechny končetiny než jsem ho následovala. Čekala jsem jiné planety, jiné časy, všechno nové a futuristické, kde budou po ulici chodit myslící roboti a jiné hovadiny.
Rozhodně jsem nečekala, že se objevíme za keříkem v naší zahrádce. Tady asi někdo pěkně kecal.
"Nezdržíme se tu dlouho," pošeptal mi Doktor. "Jen jsem ti takhle chtěl dokázat, že TARDIS doopravdy umí cestovat v čase."
Pak rozhrnul keřík a mě se naskytl pohled na modrou budku, o kterou se opíral hnědovlasej ufoun a bavil se s nějakou blbkou. Která se nějak nápadně podobala mě. Počkat - ta blbka jsem já! Prudce jsem se otočila k Doktorovi, který se na mě díval s úsměvem chytrolína, jenž konečně dokázal, že má pravdu.
"My se vrátili v čase?! Ta budka fakt umí cestovat v čase?!"
"Neříkej! Jsi tak bystrá!"setřel mně.
"A ty seš milej asi jako Barty Skrk Junior. Mimochodem, docela se mu podobáš." odpověděla jsem mu.

Doktor dospěl k názoru, že než abychom se tady dokrve pohádali a upozornili tak naše minulá já, že jsme schovaní v keříku a nemáme tam co dělat, radši se vrátíme do TARDIS a začneme konečně pátrat po mé rodině. To byl přece také důvod, proč jsem s ním šla, že.
Tak jsem tedy znovu vešla do TARDIS, ale ještě než si stačil Doktor rozmyslet, kde začneme s hledáním nejdřív, TARDIS se sama od sebe rozhučela, kývala se ze strany na stranu a já už podruhé hodila tlamu a málem si vypíchla oko o jednu páčku.
"Hej!" křikla jsem na něj.
"Já to nespustil!" vykřikl na mě zase Doktor mermomocí snažící se zastavit TARDIS kladivem (ať žijí příznivci Miley Cyrus), přičemž dělal ještě větší rámus než TARDIS sama. "To samo!"
"Tak to zastav!"
Doktor na mě vrhnul jeden ze svých vražedných pohledů.
"A co si myslíš, že dělám?!" rozmáchl se kladivem znovu, ale netrefil se, a kladivo mu spadlo na nohu. Ztratil rovnováhu a spadl na podlahu, kde se ještě ke všemu bouchl do hlavy. Hučení zblázněného stroje času najednou ustalo.
Šla jsem zkontrolovat, jestli to nemehlo žije. Ležel na zemi, měl zavřené oči a na čele krvavou ranku. By mě zajímalo, co je přímým předpokladem k tomu, aby byl někdo mrtvý. Když má někdo zavřené oči, může taky přece spát, že.
Najednou mě jakési zvuky zvenku donutily zanechat úvah o tom, jestli je marťánek mrtvý. Cítila jsem hrozné nutkání podívat se ven z TARDIS, jelikož tam na mě určitě čekala vůně vesmíru, nějaký úplně jiný svět. Otevřela jsem dveře...
Hele, čekala jsem všechno. Cokoliv, lítací roboty, připomínající pterodaktyly, všechno z kovu, futuristiku, jen ne tohle.
Byla to tmavá místnost s šedými zdmi, vypadalo to tam jako ve Snapeově sklepení nebýt toho, že se tam nenacházely žádné lahvičky s lektvary (a žádný Snape). Jediná věc, která se lišila od šedých zdí v místnosti, byly kovové dveře s mřížemi, ovázané řetězem. A za nimi byla skrz mříže vidět ta nejodpornější bytost, kterou jsem kdy spatřila. (Ne, nebyl to můj klon.)
Taková zelená ufounská věc s velkýma černýma očima. No, byl to takový ten typický ufoun; fakt nechápu, jaktože je Doktor ufoun, když vypadá jako člověk. Tady je přímá ukázka, jak má vypadat opravdový ufoun.
Upřímně mě potěšilo, že je ta věc za mřížema s řetězem. Mno nic.
"Heej.." zamručela na mě ta věc. Asi to na mě mělo udělat dojem.
Neudělalo.
Hm.
Nicméně, když jsem zjistila, že tu není nic zajímavého, rozhodla jsem se vzdálit. Nebudu riskovat sežrání tou zrůdou. Když jsem se však odebrala k TARDIS, došlo mi, že nemůžu odletět, protože Doktor je pořád, mrtvý/v bezvědomí, takže nemám řidiče.
Tak jsem se tedy vrátila k té věci. Víte, člověk si myslí, že je v bezpečí když nejbližší věc, která vás chce usmrtit stojí před vámi za mřížemi s ovázaným řetězem. Bohužel se ukázalo, že ten řetěz tam sice je omotaný, ale nemá zámek. A jelikož ta zrůda zřejmě neoplývala inteligencí uvařeného rajčete, brzy si toho všimla taky.
A co děláte když jste ve vězení, které není zamčené?
Asi z něj vylezete, ne?
A tak jsem se rozhodla k ústupnému manévru. Zrůdka odhodila řetěz a otevřela si dveře. Zacouvala jsem k TARDIS a snažila se otevřít dveře a víte co? Ta blbka mi zamčela! Hele, věděla jsem, že asi nebudeme nejlepší kamarádky, když jsem ji nazvala "blbou lodí", ale zamčít mi dveře, když jsem na pokraji smrti mi přijde jako naprostá podlost a bezohlednost!
Nicméně, zrůda se přiblížila až ke mně a sevřela mi drápy kolem krku.
"Co jsi zač?" zeptala se chraplavým hlasem. Hele, to je jak z nějakýho pošahanýho sci-fi seriálu, kde ufon, co ale vypadá jako člověk, jde z donucení s jednou blbkou najít její rodiče a ona chcípne při druhé kapitole. Jak smutné.
Ovšem ta blbka oplývá vynalézavostí, takže ji právě napadl nápad. (Aneb debilní slovní spojení.) Nicméně, napadlo mě, že bych tu zrůdu mohla nějakými kecy zaměstnat abych si stihla alespoň ujasnit co chci mít v poslední vůli a komu co odkážu.

Ovšem Doktorovi neodkážu ani svoje ponožky. Šmejd jeden, mě tady nechá zhynout a sám si spí/je mrtvý pěkně v bezpečí TARDIS.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | 20. dubna 2014 v 9:25 | Reagovat

Poslední dva řádky mě strašně rozesmály :D. Píšeš prostě úžasně a dokážeš mě rozesmát. To tvé popsání situace je super :3.

2 LinDa LinDa | Web | 21. dubna 2014 v 19:12 | Reagovat

Super časť :D Konečne som sa dočkala ;)
Potešilo ma, keď si tam spomenula, že sa podobá na Bartyho :D Zjavil sa mi úsmev na tvári :D
Idem si hneď prečítať aj druhú časť.

3 Yummy^^ Yummy^^ | Web | 27. dubna 2014 v 21:00 | Reagovat

"...a ona chcípne při druhé kapitole."
:DD

4 zusp zusp | 27. dubna 2014 v 21:53 | Reagovat

:D ať žijí příznivci Miley Cyrus :D

5 P.J.S. P.J.S. | 1. května 2014 v 10:08 | Reagovat

hrozne ma to pobavilo :DD z tohto by mohli urobit aj jeden-dva diely ! :) FANTASTICKÉ! :)
..Allons-y! na ďalšiu časť ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!