Blog je opět v provozu! (30.6)

Červenec 2014

Blog slaví dva roky!

27. července 2014 v 17:18 | Scrat |  O blogu
A je to tu vážení. Můj blog slaví dva roky!
Je to až k neuvěření, taková dlouhá doba, od roku 2012, a stihla jsem toho tolik.
Zezačátku jsem ještě ani neznala HP, blog jsem si založila náhodou a byly to tak tři články měsíčně, o pár řádcích, obvykle na Téma týdne. Pojmenovala jsem se Scrat, podle veverky z filmu Doba Ledová a "SCRATILOVE" byla složenina ze "I", "love" a "scrat" a dohromady ve špatném slovosledu to dávalo dohromady tuto super adresu, na 100% originální.
Až jsem na podzim roku 2012 objevila HP filmy, knihy a celý fandom, otevřel se mi nový svět a já začala zveřejňovat svá raná literární "díla".
(No, spisovatelka jsem chtěla být už od osmi let, ale zveřejňovat na blog povídky mě napadlo až tehdy.)
Postupně jsem začala mít stálé návštěvníky a deset komentářů bylo nepředstavitelně moc.
26. září 2013 jsem pustila telku a hle! Došlo mi, že jsou i další fandomy kupříkladu Doctor Who, který právě běžel v telce. Pak jsem pilně přečetla Hobita, šla na něj do kina a stále se do toho zamotávala. Z normální rozumné holčiny vyrostla potterhlá fangirl, která shipuje a píše FF i když by její minulé já ani nevědělo, co to znamená. Jsem takhle spokojená, blog pro mě znamená ještě více.
Pak jsem si na začátku letošního roku nechala udělat design, nový, krásný a návštěvnost se začala stupňovat. (Sice nevím jak se nastavuje Toplist, ale komentáře pro mě znamenají víc.) V březnu jsem založila projekt Whoviansworld, který nyní vlastním spolu s Plačícím andělem.
Maximální počet komentářů mám u článku Proč musí mít člověk nepřátele? a to celkem 33 komentářů.
Jsem ráda za podporu vás všech a nesmírně si toho vážím. Nyní jsem s návštěvností spokojená, prezentuji tu svou tvorbu a jsem ráda za vaše (Z 98 % pozitivní) ohlasy.
Bez vás bych tu už nebyla. Mám ráda všechny své SB, ostatní pravidelné návštěvníky a i ty, kteří jen čtou a nekomentují.
Doufám, že tu zůstanete i nadále a já také.
Děkuji vám všem :)
Vaše Scrat xxx

Kreslím Harry Potter fanarty

21. července 2014 v 11:33 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Omlouvám se za svoji týdenní neaktivitu. I přesto, že jsem byla minulý týden doma, odpoledna zaplavena nečinností (dopoledna jsem trávila na přměšťáku), teploty stoupaly a když jsem v neděli v kostele pozvracela z toho horka jistou stařenku, své ruce a sestru, došlo mi, že je to se mnou docela zlé. Týden nicnedělání a ted ještě onemocním! Nakonec, teď když jsem na čtrnáctidenní dovolené, s vyhlídkou klidu na duši, ležím si v postýlce, beru prášky a přečtu za dvě hodiny půlku knížky, napadlo mě že bych mola sepsat nějaký ten článek. A slíbila jsem HP, tak si teď užijte mé (neovedené) HP obrázky pod prerexem! :)

ERILIAN, město čarodějů - recenze

11. července 2014 v 19:03 | Scrat |  Recenze
ERILIAN, město čarodějů

Autor: Tereza Janišová
Nakladatelství:
Rok vydání: 2010
Počet stran: 302
Anotace: Erilian je mocné město, které řídí Velká rada čarodějů. Není jednoduché se stát jejím členem. Někteří se do Rady snaží dostat i za cenu zločinu. To ale hlavní hrdinka Kiara, vyrůstající u svého poručníka lorda Tesiana, zatím netuší. Stejně tak nezná pravdu o smrti svých rodičů...
S Kiarou se setkáváme ve chvíli, kdy nastupuje na Univerzitu magických věd jako studentka prvního ročníku. Od tohoto okamžiku je konec bezstarostnému dětství. Do jejího života vstupuje láska, zklamání a nečekané odhalení vlastní minulosti. To vše za pomoci všudypřítomných kouzel.
Moje recenze: Tuto knihu jsem si vybrala, protože je to fantasy a ještě navíc od české autorky. Čeští autoři mě momentálně hodně zajímají, přestože k nim někteří mají předsudky. Ze začátku mi to trochu připomínalo HP, ale další kapitoly dokázaly opak. Autorka dokázala vytvořit velmi zajímavý svět, který mě rozhodně nenudil. Sice každá současná fantasy je trochu inspirovaná klasickými fantasy díly, ale tady jsem to až zas tak nepociťovala. Hlavní postava Kiara nebyla žádná namyšlená dokonalá kráska, ale úplně normální holka, která mi byla velmi sympatická. K tomu doplnující krásné ilustrace (poznámka hnidopicha: i když má mít Kiara ve skutečnosti zrzavé vlasy) a musím uznat, že kniha je vážně super. Přečetla jsem ji za týden a ještě k tomu to byl ten týden, kdy jsem byla v Londýně, takže moc času nebylo, ale na tuhle knihu si čas vždycky uděláte.
Hlavní zápletka mě sice napadla už dřív, ale pak jsem si řekla: "Ale takhle to určitě nebude, Tereza Janišová přece není Moffat!" Ale nakonec to tak vážně dopadlo! Kniha je tedy úžasná a určitě bych ji všem doporučila. Jsou i dva další díly, takže si je musím rychle pořídit :)
8 bodů z 10


Vaše Scrat

The girl who comes late

8. července 2014 v 6:38 | Scrat |  Kecy v kleci
Ahoj, chtěla bych vám říct, že má nejlepší kamarádka, sestra a betareaderka, bez které bych se neobešla má blog.

Me and the Doctor

7. července 2014 v 6:02 | Scrat

Povídka do mého projektu One day with one Doctor. Napsala jsem ji už kdysi dávno, ale má betareaderka mi ji poslala až dnes. Mimochodem, v týdnu 7. - 13.7. jsem na táboře, takže pokud byste se nudili a neměli co na práci a tady by nebyl žádný nový článek zajděte na blog mé úžasné sestry a betareaderky lilylunapotter.blog.cz, právě ho rozbíhá. Děkuji :)

DIY: Taška s netopýry

4. července 2014 v 18:35 | Scrat |  Tvorba
Ahoj, takže mám doma spustu vlastních DIY věcí a je načase to sem konečně dát :) Jako první je tu taška s netopýry, kterou jsem dělala na příměstském tvořícím táboře.

Klofan, moták a spoilery - HP jednorázovka

1. července 2014 v 7:37 | Scrat |  Harry Potter drabble a jednorázovky
Táákže.. Dlouho jsem tu nebyla. Věřte mi, že jsem k tomu měla důvody. Nicméně, teď se zase vracím s novou chutí psát! Vízo dopadlo lépe než jsem očekávala, ze dvou trojek a pěti dvojek se vyvinulo pouze šest dvojek a sedm jedniček, tudíž jsem si tři známky opravila o stupeň a tudíž mám vyznamenání :) Taky jsem dostala knžní odměnu :) No, každopádně jsem jsem mnohem šťastnější a sebevědomější než minule. Také se nemůžu dočkat WHOCONU, na který mimochodem půjdu, taky 8. série Doctora Who a třetího dílu Hobita, ale o tom jindy. Uvědomila jsem si totiž, že v poslední době přidávám pouze povídky na Doctora a na ostatní kašlu, takže se dočkáte nových HP jednorázovek (připravuju i jednu kaptolovku, ale jelikož mám rozepsáno NS, raši počkám až ho dopíšu), taky nové knižní recenze, nějaké moje kresby a fotky a hlavně zážitky z Londýna a Anglie, které už mám zčásti připravené. No, už nebudu vykecávat ani slibovat, raději klikněte na Celý článek a přečtěte si novou HP jednorázovku se Siriusem, odehrávající se o prázdninách mezi třetím a čtvrtým ročníkem Harryho.
S láskou ke svým věrným čenářům
Scrat
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!