Blog je opět v provozu! (30.6)

Me and the Doctor

7. července 2014 v 6:02 | Scrat

Povídka do mého projektu One day with one Doctor. Napsala jsem ji už kdysi dávno, ale má betareaderka mi ji poslala až dnes. Mimochodem, v týdnu 7. - 13.7. jsem na táboře, takže pokud byste se nudili a neměli co na práci a tady by nebyl žádný nový článek zajděte na blog mé úžasné sestry a betareaderky lilylunapotter.blog.cz, právě ho rozbíhá. Děkuji :)

ME AND THE DOCTOR
Jako každé pondělí jsem se vracela z výtvarky. Ráda tam chodím, protože mě baví kreslit, jen je škoda, že to končí tak pozdě.
Končilo to totiž někdy i o tři čtvrtě na sedm a v tom ročním období byla tehdy už tma. Na cestu mi svítily pouliční lampy takovým umělým oranžovým světlem a chodník lemovala zaparkovaná auta, která sice parkovala na silnici, ale stejně byla rozeskládaná po obvodu chodníku.
Šla jsem tedy po ulici a v ruce svírala pokreslený výkres. Měla jsem na něm nakresleného desátého Doktora, což je postava ze sci-fi seriálu Doctor Who. Tak nějak tajně jsem věřila, že možná existuje, ale bylo to asi nemožné. Na chvíli jsem se zastavila a pod světlem pouliční lampy jsem se kriticky zadívala na svoji kresbu. Nebylo to nic moc, ale doufala jsem, že až přijdu domů a vyfotím si obrázek na Instagram, že se to snad bude líbit aspoň mým followerům.
Najednou jsem uslyšela jakýsi zvuk, jako když přistává TARDIS. Jen na chvíli jsem věřila tomu, že se tady TARDIS někde objevuje, než mi došlo, že mi zvoní mobil. Já pako. Přišla mi esemeska od skrytého čísla. Pozvedla jsem obočí a esemesku otevřela. A tohle v ní stálo:
Otoč se a nemrkej, mrkneš a zemřeš.
Přemýšlela jsem, jestli to není nějaký hloupý vtip. Ovšem, vytrhl mě z přemýšlení jakýsi zvuk kroků po ulici. Strčila jsem mobil zpátky do kapsy a chvíli se zaposlouchala. Přicházely ke mně. Prudce jsem se otočila, ale nikoho jsem za sebou neviděla. Kroky ustaly. Přišlo mi to zvláštní. Mhouřila jsem oči do tmy za mnou, zatímco jsem stála ve svém ostrůvku světla pod lampou. Když se po dlouhé době nic neozývalo, pokrčila jsem rameny a šla dál. Kroky zase začaly, tak jsem se naštvaně otočila znovu. Kdo si to ze mě dělá srandu?
A v tom jsem ho uviděla. Stál jako socha nehybně za jednou z lamp. Nejspíš, jak jsem se prudce otočila, nestačil zalézt do tmy. Šedá postava pod lampou si zakrývala oči. Bylo mi jasné, úplně jasné, co to je. Plačící anděl! Můj první dojem byl nejspíš takový - O můj Bože! Vidím pravýho Plačícího anděla! Takže mimozemšťani jsou vážně skuteční! No teda! Druhý dojem už ovšem nebyl tak dobrý. Když jsem si totiž uvědomila, jak jsem se po zhlédnutí dílu Blink tak strašně bála a odstranila ze svého pokoje ty dvě sošky andělů, které jsem tam měla (z toho jeden byl pozlacený a ten druhý si doopravdy zakrýval oči, vážně! Ale byli malinký, asi tak deset centimetrů). Tak je máma odstěhovala do spíže a od té doby na mě vždycky zlovolně čuměli, když jsem si tam brala čokoládu, či jiné jídlo. A jak jsem v noci kvůli strachu z Plačících andělů nemohla spát a každou chvíli svítila do tmavých koutů mého pokoje baterkou, jestli tam náhodou nejsou skrčení, moje nadšení, že vidím příslušníka této mimozemské rasy ze mě najednou opadlo.
Mrkla jsem. Člověk by si řekl, jak můžu být tak neskutečně hloupá, mrknout, když vím, co jsou ti andělé zač, ale nutnost je nutnost a tak se anděl posunul do ostrůvku světla pod druhou lampou. Zmocnil se mě strach. Teď už nebylo pochyb, že je to vážně Plačící anděl. Co jsem měla dělat? Utíkat? To by mi asi nepomohlo, protože anděl by mě stejně dostihl. Momentálně jsem však zaregistrovala, že se ke mně zezadu blíží další kroky. Málem jsem umřela strachy, myslela jsem si totiž, že je to další Plačící anděl, ale najednou jsem ucítila, jak mě někdo chytil za ruku.
Otočila jsem hlavu a strnula jsem podruhé. Byl to Doktor! Desátý Doktor tam stál, držel mě za ruku a upřeně zíral na anděla. To je snad nějaký pošahaný sen! "Dívej se na toho anděla, kdybych náhodou mrkl-" řekl aniž by se na mě podíval, ale já ho přerušila.
"Tak by nás přenesl do minulosti, ano, Doktore, já vím."
"Cože? Jak víš jak se jmenuju a-" najednou se zarazil. "Aha, to je kvůli tomu seriálu, že?" zatvářil se otráveně.
"Jo."
Anděl ovšem najednou využil našeho chvilkového rozhovoru a už byl zase blíž k nám. Tentokrát ovšem neměl zakrytý obličej, ale natahoval k nám své ruce a tvářil se velmi zlověstně.
"Co budem dělat?" otázala jsem se ho zoufale s vyhlídkou, že se objevím někde v době kamenné nebo kdoví kde.
"No, asi budem muset utíkat."
"Ale co když nás dostihne?"
"O tom si povíme až pak, ale teď utíkej! Allons-y!"
Otočili jsme se a utíkali. Já ovšem Doktorovi nestačila a zakopla a spadla na zem. Brýle se mi svezly z obličeje a rozbily se. Doktor mě rychle pustil a otočil se, aby se díval na anděla, který byl mimochodem už těsně za námi. Zatímco se na něj Doktor díval, vytáhl z obleku klíč od TARDIS a hodil mi ho.
"Seber se, běž k TARDIS, odemkni ji a počkej na mě!" řekl mi.
"Ale kdes ji zaparkoval?"
"Na konci té ulice, ale už běž, já ho na chvíli zdržím!"
Tak jsem ho poslechla a sebrala se ze země a zvedla svůj, I když trochu ušmudlaný, výkres s kresbou Doktora a I moje rozbité brýle. Vzala jsem si klíč od TARDIS a už jsem běžela na konec ulice. A tam stála. Majestátní modrá budka TARDIS, čas a relativní rozměr v prostoru.
Posvátně jsem zastrčila klíč do dírky a otevřela. To byla ale nádhera! Zevnitř větší a uprostřed velký ovládací panel. A bylo to mnohem krásnější ve skutečnosti než v seriálu. Vydechla jsem úlevou, že už jsem konečně tady a unaveně odložila výkres na židli v TARDIS. Za chvíli dorazil udýchaný Doktor.
"Snad jsem ho na chvíli zdržel." prohodil a všiml si mých rozbitých brýlí. Vytáhl sonický šroubovák, namířil ho na mé brýle a s úsměvem pronesl:
"Okulus reparo!" (což bylo mimochodem zaklínadlo z Harryho Pottera) a brýle se spravily.
"Jé, děkuju!" poděkovala jsem mu. "A ta esemeska - ta byla od tebe?" zeptala jsem se ho přímo.
"Ne. Jaká?" Ukázala jsem mu ji.
"To byl nejspíš jen nějaký trik od andělů. A tohle jsi kreslila ty?" zeptal se, když si všiml výkresu položeného na židli. Já jsem se vytrhla z myšlenek, proč by mě andělé varovali sami před sebou, a stydlivě jsem odpověděla: "Ehm, jo."
Zadívala jsem se na jeho tvář, na roztomilý úsměv a rozpomněla jsem se na to, jak se všechny ty Whovianky nad Doktorem rozplývají a já ho měla právě teď před sebou. Ne, že bych nešílela, Doktor je přece prostě tak úžasný!
Prohlížel si můj obrázek a pousmál se.
"To jsem já, že? Povedl se ti."
Zrudla jsem jak mák.
"Díky, klidně si ho můžeš nechat, jestli chceš."
"Tak to děkuju! Vystavím si ho v TARDIS."
Byla jsem přímým zosobněním štěstí. To je vážně snad sen!
"A vůbec - jak se vlastně jmenuješ?" zeptal se mě Doktor.
"Ehm, já jsem Martina. Martina Raddleová." Nechápavě se na mě podíval. "To je můj pseudonym." dodala jsem na vysvětlenou.
"Aha. A kam chceš vlastně jet Martino? Máš k dispozici celý čas a prostor," usmál se.
"To jako můžu?" podivila jsem se.
"Jasně."
"Tak třeba... Hm... Na Titanic!"
"Víš to jistě?" podivil se mi.
"Titanic mě hodně zajímá, jak se potopil a tak."
"Tak dobře!" usmál se Doktor. "Ale měli bychom se vypařit dřív, než zkončíme na ledovci!"
A už začal mačkat páčky a tlačítka a my se vydali vstříc dobrodružství.

Vaše Scrat
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 zusp zusp | E-mail | Web | 7. července 2014 v 18:17 | Reagovat

Úžasná povídka. Co se Titaniku týče jaká je tvoje nejoblíbenější postava. U mě jednoznačně ledovec. :D

2 Norrora Norrora | Web | 7. července 2014 v 20:01 | Reagovat

To s tou kresbou se ti povedlo! :D

Nemáš tam sáhodlouhé popisy a prakticky všechno tam sedí. A především, Doktor je uvěřitelný, jeho repliky by klidně mohly být přímo ze seriálu. Nebo takhle: rozhodně z toho nemám pocit, žes viděla jenom pár epizod a udělala si celkový obrázek o jeho povaze (jako někteří jiní).
Gratuluju k výborné gramatice.

Btw, ten můj článek o FF se zrovna tebe netýká, Vyjímko Scrat, zářná jako srdce TARDIS... (Lepší přirovnání mě nenapadlo. :D)

3 Yummy^^ Yummy^^ | Web | 7. července 2014 v 21:47 | Reagovat

Úžasné! ^^ Hej, vážne, bacha na ten ľadovec, s Doctorovým šťastím sa dá skončiť aj na ňom :D

4 Niky Niky | 9. července 2014 v 11:08 | Reagovat

Úplně bombové :3. Napsané to je vážně skvěle to nejde neříct ,prostě úžasné.

5 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 10. července 2014 v 11:32 | Reagovat

Skvělé, hrozně jsem se zasmála při: "Aha, to je kvůli tomu seriálu, že?" zatvářil se otráveně.
To mě vážně dostalo.
Prosím, napiš pokračování, tohle se ti moc povedlo. :)

6 NeFeReT NeFeReT | Web | 13. července 2014 v 17:50 | Reagovat

Veľmi podarená kapitola. Myslím, že by ani neuškodilo pokračovanie o Titanicu :D

7 Wonder :3 Wonder :3 | 20. července 2014 v 17:10 | Reagovat

*o* tak to bylo užasný! Dost mě dostalo když se zeptal o tom serialu :'D

8 Lucy Lucy | 20. července 2014 v 22:55 | Reagovat

zlaté :-) najmä s tým obrázkom a tak :-) to s tým seriálom zabil :-D (okamžite som si predstavila jak musí trpieť kvôli nám fangirls :-D )

9 DonaldWek DonaldWek | E-mail | Web | 12. června 2017 v 5:19 | Reagovat

Краткий обзор самых многообещающих MMO игрушек текущего года

В приведённой ниже статье мы рассмотрим для вас группу самых популярных MMO игр от лучших издателей планеты например про mmofps , чтобы вы могли отыскать онлайн игрушку по-нраву, которая будет помогать вам приятно проводить не один долгий зимний вечерок.

Обзоры и все о новинках игр ММО на сайте - mmostrike.ru

10 Verkicser Verkicser | E-mail | Web | 14. června 2017 v 3:39 | Reagovat

Проблемы с силой потенции, как ни крутись, после тридцати пяти беспокоят почти каждого мужика, но мало кто горит желанием идти к докторам с такой деликатной проблемой! Чтобы избежать публичного унижения и максимально быстро решить возникшие неприятности в постели, вы можете заглянуть к нам в магазин.

На наших витринах есть <a href=http://via-sexgra.ru/viagra-kupit-moskva>купить дженерики виагра сиалис</a>  и еще парочка препаратов, направленных на почти моментальное восстановление эректильной функции.

11 BradleyStode BradleyStode | E-mail | Web | 23. června 2017 v 22:02 | Reagovat

‘Not bad for 40’: Floyd Mayweather releases training video ahead of August megafight

FLOYD Mayweather has sent Conor McGregor a video warning for what he is coming up against on August 26 with an impressive training video from the boxing king.
Money Man looks a million dollars as he works-out at the Ten Goose Boxing Gym in California as he prepares to face the UFC icon in their cross-sport spectacle.

At our site - <a href="http://mcgregor-vs-mayweather-tickets.com/">mcgregor vs mayweather date</a>

12 ModryzRebra ModryzRebra | E-mail | Web | 2. července 2017 v 23:33 | Reagovat

Самым удобным способом получения срочных рублевых займов считаются онлайн - кредиты и конечно <a href=http://creditulka.com/arzamas>без денег арзамас</a> , один из которых вы сможете зарегистрировать на портале creditulka.com. На данном ресурсе вы сможете быстро и легко оформить заявку на крохотный кредит и получить требуемую сумму денег на карточку или электронный кошелек через десять минут.

Вы сможете без ограничений использовать данный сайт даже в случае, если у вас нет простой постоянной работы или вы сильно испортили историю кредитования и вам отказывают в кредитовании во всех банках. Оформить заявку на кредит на указанном ресурсе можно всего за 4-ре этапа, заполнив банальную форму на главной сайта. После клика на кнопку отправки заявки ваш запрос полетит в десятки различных микрофинансовых компаний, которые сделают собственные предложения.

Сайт ищет самое выгодное из них и предоставляет информацию вам. Благодаря большому числу подключенных партнёров, весомой преградой для получения займа не будет даже просроченных кредитов.

13 Olegsphows Olegsphows | E-mail | Web | 16. července 2017 v 19:18 | Reagovat

Как и сто тысяч лет назад, в наши дни красивая женская грудь привлекает к себе мужчин и является древнейшим красоты женщины.

И в основе данной красоты заложен тончайший баланс между эстрогенами и прогестероном в теле женщины, который со временем нарушается и приводит к такой неприятной болезни как мастопатия.

Нынче лечение мастопатии нацелено на улучшение питания ткани груди, замедление протекания фиброзного процесса и профилактику образования узлов и кист.

Начинают хорошее лечение сразу после установки диагноза и комбинируют в нём массу различных методик: фармакологических, физиотерапевтических и др. Лекарством для контроля мастопатии, который активно применяется в современной клинической практике, стал Мабюстен, чуть подробнее о нем написано в статье <a href=http://www.mabusten.com/disgormonalnyie_zabolevaniya/64.html>гормоны и гормональный статус у женщин</a>

14 Artevaplave Artevaplave | E-mail | Web | 24. července 2017 v 18:51 | Reagovat

Основные методы восстановления ванн, доступные в Украине

Самым универсальным методом восстановления ванн стала реставрация с использованием жидкого акрила, который аккуратно сливается по стеночкам ванной и формирует новую, идеально ровную эмаль.

Из всех вариантов акрила, что используются в течение подобной реставрации, лучше всех себя зарекомендовал Plastall: он очень прочно держится на обезжиренных стенах металлической ванной, полностью застывает за два дня и способен служить до трёх десятков лет.

Учитывая популярность данного материала, его всё чаше пытаются подделать, в том числе нечестные мастера. Чтобы не нарваться на подделки и беседовать с очень опытными специалистами — заходите на наш сайт https://plastall.com.ua/portfolio/novomoskovsk.html  у нас вы можете купить все материалы или заказать работу под ключ

15 Edwardkanny Edwardkanny | E-mail | 30. července 2017 v 17:37 | Reagovat

Any wig is an immediate option for folks <a href=http://www.shortwigs.us.com/>Wigs</a>
suffering from hair thinning troubles. It's also a great way to be search various in a costume celebration. Hair pieces are simple to receive and make use of plus they are convenient as well. In our occasions, donning a new hairpiece is not at all an upsetting knowledge. Hairpieces have evolved in ways <a href=http://bobbibosswigs.org/>Wigs</a>
to be able to suit the actual changing requires involving people through the years. Each manufactured and natural splendor hairpieces are loved by women and men of varied ages.

Kinds of Dark-colored Hair pieces

There are several forms of hairpieces you can purchase, the actual Dark hairpieces staying certainly one of all of them. Hairpieces are available in various price ranges <a href=http://shortwigs.org/>Wigs</a>
with respect to the merchandise and its substance. Man made <a href=http://realhairwigs.net/>Wigs For Women</a>
fiber hair pieces are less expensive when compared with human hair hairpieces as the last option looks more practical. Real human hair wigs are really simple to maintain thus tend to be more well-known.

Swarthy complexioned folks might have to go set for Dark wigs in colors which will match their <a href=http://bobbibosswigs.org/>Wigs</a>
skin tone. These come in both darker and also lighter tones. Nonetheless, the most used Dark-colored hairpiece may be the Dark wig that makes Dark-colored females search stunning and lovely. These kind of hair pieces can be bought in an array of variations such as quick, prolonged, curly, curly, along with right. How big is your wig is extremely important. You must check out the hairpiece carefully before selecting  <a href=http://wigsforawomen.com/>Wigs For Women</a>
to enable you to ensure that no one different features put it on prior to you.

16 Timothysom Timothysom | E-mail | 30. července 2017 v 17:53 | Reagovat

It can be unexpected that will wide lace top entrance hairpieces for african american women have turned into a very popular design to see women coming from all avenues of life. The spine of this <a href=http://humanahairwigs.com/>Human Hair Wigs</a>
is due to well-liked tendencies established through celebrities to accomplish this <a href=http://humanhairwigst.com/>Human Hair Wigs</a> celeb seem.

Women who are fans <a href=http://africanamericanswigs.com/>African American Wigs</a>
regarding celebs need to replicate that very same type nevertheless cheaply. This specific type of locks and magnificence is actually influenced with the celebrities.

Even so, that isn't the only real cause <a href=http://wigsforblackswomen.com/>Wigs For Black Women</a> they've got turn into so popular. Pertaining to stars and people who aren't stars, putting on the appearance of wide lace front hair pieces pertaining to african american females is simply couple of comfort as is also simple to operate, an easy task to take off and easy <a href=http://wigsfor-women.us/>Wigs For Women</a> to keep. Most of these wigs are certainly not while painful while employing extension cables and provides the false impression that the hair is in fact increasing <a href=http://humanahairwigs.com/>Wigs</a>
from your head.

17 TerrymeawN TerrymeawN | E-mail | 31. července 2017 v 17:08 | Reagovat

Upon having all of your items, you are prepared to make your personal <a href=http://wigsfor-women.com/>Cheap Wigs</a>
locks. Before installing the lace wig, you will need to condition and wash your own hair. To maintain your head of hair healthful and head from  <a href=http://wigsforblackwomen.org/>Wigs For Black Women</a>
scratching, a good rinse and strong conditioner are proposed. Ensure that the locks is utterly dry and moisturized. A trim is also encouraged if you have damaged hair or split ends. One of many main good reasons to <a href=http://africanamericanwigssale.com/>Wigs For Women</a>
use a lace wig is promote healthier hair while getting adaptability.

After cleansing your hair and carrying out the recommended hair treatment options, you may have 2 options. Some women choose to dress in a pores and skin <a href=http://wigswomenfor.com/>Wigs For Black Women</a>
well developed wig cover underneath the lace wig for security although some merely clean their locks back and then apply. If you want to use the wig limit ensure that it suits your skin layer color. You may braid the hair underneath the limit or just cover it.

A great idea to produce a much more practical searching scalp is to apply Ace bandage. Ace bandage is a very <a href=http://wigshforwomen.com/>Wigs For Women</a>
inexpensive sports bandage for muscle tissue traumas that may be bought at your local pharmacy. It clings to itself so no fasten or adhesive tape is used to your hair or head. The texture of your bandage gives a bumpy appearance which mimics the scalp appearance under the lace top wig. It merely <a href=http://cosplayswigs.com/>Cosplay Wigs</a>
has to be wrapped around the mind both on top of a consistent wig cap or instantly to the hair. Be sure to cleanse your hair line with rubbing alcoholic beverages and allow it to dried up completely.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!