Blog je opět v provozu! (30.6)

Doctor Who večírek (oslava 50. výročí)

7. srpna 2014 v 14:53 | Scrat |  Doctor Who
Zdravím!
Rubrika Doctor Who poslední dobou nějak pustne a já jsem zrovna doma, tak proč toho nevyužít?
---
No, víte, já jsem se sledováním DW jaksi zaostalá, protože teprve včera večír jsem poprvé viděla výroční speciál The Day of the Doctor. (Věřte nebo ne, Whovianka jsem teprve od září 2013!)
Sice trochu pozdě na tu oslavu 50 let, jenže tehdy kdy to bylo aktuální, jsem toho o DW moc nevěděla a nechtěla jsem spoilery. A proč mi to trvalo tak dlouho? Řekněme, že Tennant je můj nejoblíbenější Doktor a když zregeneroval, sesypala jsem se a dlouho trvalo, než jsem si na Smitha zvykla. (Ano, mám jedenáctku ráda, jenže taková změna člověka FAKT zaskočí.) A proto jsem tak pozadu.
No a to výročí 50 let od začátku Doctora Who se přece muselo řádně oslavit. Takže jsem teprve po několikáté ve svém životě začala vařit, našla jsem si recept, celé rodině, jsem udělala pudink a pak propašovala pak dvě misky s ním ke mě do pokoje. Pak jsem osmažila šest rybích prstů a řekla mámě, že jdeme se starší sestrou ke mě do pokoje, sníst si to.
(Máma nevěděla, že to hodláme jíst dohromady a asi by s toho nebyla moc nadšená. Mimochodem, blog mojí starší sestry je ZDE. Sice je Whovianka i má mladší sestra, ale ta se s náma nechtěla dívat, jelikož neviděla 5., 6. a 7. řadu.)
No a tak jsme si pustily nejdříve The Night of the Doctor (kde zregeneroval 8. Doktor *fňuk :'(* ), pak Day of the Doctor a k tomu jsme jedly rybí prsty s pudinkem.
A jak to chutnalo?
Řeknu vám, že jsem snad nic lepšího nejdela! Když spojíte jemnou a sladkou chuť vanilkového pudinku a k tomu přidáte slané rybí prsty vznikne vám taková strašně dobrá chuť! Vám všem to doporučuju, fakt!
(Připadám si jak ta krysa ze Disneyovky "Ratatouille" :D)
Takže "feels" kapesníčky, rybí prsty a pudink a k tomu plakát z Anglie - večírek může začít!
Nyní se tu budou vyskytovat SPOILERY k The Day of the Doctor, takže kdo to ještě neviděl, přeskočí tam, kde končí tři hvězdičky.
***
Ze začátku Day of the Doctor jsem se zděsila a málem já nevim co, protože Tennie tam flirtoval s tou Alžbětou I. a já myslela, že se udusím rybím prstem. Pak se nakonec ukázalo, že jenom zkoušel, jestli je Zygon a vše bylo v pořádku samozřejmě. Jen mi přišlo, že Moffat tak trochu nevystihl její charakter. V dějáku jsme se učili samý:
"Cítím se být spíš mužem." a že byla taková drsná a vládla nad Anglií tvrdou rukou.
A u Moffata ona takový: "Lásko!" "Má lásko!" a tak a přišlo mi, že by se tak asi nechovala.
Byla to ale skvělá zápletka, War Doctor a Svědomí, (trochu mě ale mrzelo, že tam nebyla pravá Rose, ale aspoň je vidět, že je důležitá) Zygoni jsou taky super :)
Teda, vlastně tam byly dvě zápletky: zacháněná Gallifrey (vážně jsem si do poslední chvíle myslela, že ji nezachrání) a Zygoni a jejich pokus o nadvládu nad planetou.
Byl to asi jeden z nejlepších dílů, spousta vtipných momentů (nejlepší byla scéna s králíčkem XD) a jedině mě to tam kazila ta svatba, aspoň, že to Tennie neudělal dobrovolně. Hele, já vím, že ta zápletka je důležitější, ale všichni přece řeší jenom vztahy!
(Krátká ukázka:
-"Chtěl jsem ti jenom říct, že jsem se setkal se sériovými vrahy, psychopaty, ale Charles Augustus Magnussen je nejodpornější člověk co jsem kdy potkal."
-"Ty máš přítelkyni?!" :D
Napište do komentářů, odkud si myslíte, že je ukázka (i když není úplně doslovná)? :D)
***
Hm, takže abych to zakončila - byl to moc příjemný večer, děkuji The girl who comes late, že ho strávila se mnou a vy si taky někdy udělejte rybí prsty s pudinkem a nezapomeňte hlasovat v anketě!
Pro jednou napíšu otázky, na které můžete odpovídat v komentářích:
Viděli jste Day of the Doctor?
Pokud ano, jak se vám líbil?
Udělali jste si taky někdy "Whovianský večírek"?
Pokud ne, chtěli byste?
Toť vše!
Vaše Scrat :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sτεncεε ♥ sτεncεε ♥ | 7. srpna 2014 v 15:14 | Reagovat

Day of the Doctor jsem neviděla, protože ještě nejsem tak daleko. :D Rybí prsty s pudinkem, ale kámoščiny rybí prsty chutnaly divně. :D Jinak kombinace byla dobrá :3 Večírek.. mno, ten jsme nedělali, ale chtěla bych, mno :D

2 Niky Niky | 7. srpna 2014 v 17:47 | Reagovat

Já už Day of the Doctor viděla a byla to bomba :3. Rybí prsty s pudinkem jsem ještě nezkoušela. Ale hlavní problém je že mi ryby nechutnají takže... :D jsem zvědavá jestli to vůbec někdy zkusím :D.
Večírek jsem ještě neudělala ,ale někdy možná něco menšího se sestrou uděláme :D. A v něčem s tebou souhlasím.... ta svatba byla vážně divná o.O. :D A taky v té nejlepší scéně :D ten králík tam byl úžasný.

3 BiggerDigger BiggerDigger | E-mail | 8. srpna 2014 v 10:44 | Reagovat

Nezkoušela jsem :). Ukázka je 3x03 Sherlocka :D. Taky sleduju DW od září, kdy ho začali dávat na ČT, ale zkouknuté už mám všechno.

4 Ubauba Ubauba | 8. srpna 2014 v 14:38 | Reagovat

Ta kombinace se mi moc nezdá- netušim jak na to 11 přišla- radši to ani zkoušet nebudu. V nejlepší scéně s tebou nesouhlasím- mě přiša nejlepší ta, jak si 10 nasazovala s tim divnym výrazem fez.  Ukázka byla ze Sherlocka od BBC z dílu Jeho poslední přísaha. Jinak The Day of the Doctor se mi líbil, 10 jsem taky měla nejraději. A večírek jsem neměla, ale který whovian by si ho nepřál?

5 Scrat Scrat | E-mail | Web | 8. srpna 2014 v 14:41 | Reagovat

[3]: Správně :D Mě už zbývá jen Time of the Doctor, ale bojím se, že to bude moc smutné.

6 Sillia Sillia | 9. srpna 2014 v 4:05 | Reagovat

Tak když už jsem tu, tak se také přidám k debatě, minimálně odpovím na otázky a pak uvidím, co dodám. Takže...
1. Ano, viděla a musím říct, že chvílemi jsem se opravdu bavila, třeba když tam docela dlouho už zkoumali, jak rozpustit dveře na atomy a ani jednoho nenapadlo, prostě ty dveře otevřít, u toho jsem se opravdu nevýslovně bavila. Byl zajímavý, jenom mě "trochu" zklamalo, že se tam nedostal devátý doktor, ten by tam tomu všemu nasadil korunu, přestože není mým oblíbeným, tak mi tam chyběl. A myslím, že jsem sem právě zahrnula i bod č. 2.
3. Ne a ani jej nechystám, ze svého okolí neznám žádného člověka, co by na to také koukal a když už by tu nějaký byl, tak o něm nevím, že se na to kouká.

Krom toho ani nevím, zda se mám, či nemám považovat za whovianku, je pravda, že teď trochu vyhledávám témata DW a po téhle úrovni seriálu mě moc jiných nebaví a jelikož nejsem moc nadšená z 11. Doktora, tak jsem si znovu pustila pár dílů ze 2. série a pak se podívám asi ještě na nějaké ze 4., ale ještě nevím. Nejsem "maniak" (s prominutím), co by musel mít něco, co se toho týče, nikde se o tom nezmiňuji (když nepočítám svého mladšího bráchu, kterému buď přetočím, nebo převykládám nejvtipnější fráze, ale tím to končí, on mě taky neustále informuje o tom, co se zrovna děje v SGU, nebo co kdo právě řekl či udělal v South Parku), nemám potřebu patřit nebo zakládat nějaký podobný klub, jehož prostřednictvím bych na všechny křičela: "Koukám se na seriál Doctor Who!" Už jsem tedy dokoukala, včetně Time of the Doctor a jelikož asi nikdo nebude chtít žádné spoilery, tak o tom raději pomlčím, a v poslední řadě musím podotknout, že to není první seriál, do kterého jsem se podobným způsobem tzv. zažrala, kdybych to vzala od teď zpátky tak by to šlo asi nějak takto: Doctor Who, stále Under the Dome, předtím Grimm, Hvězdná brána, sága filmů Star Wars, film Rallye smrti, G.I.Joe, NCIS a ještě něco "málo" navíc, ale nemohu tu vypisovat vše, to bychom tu byli ještě hodně dlouho (a ještě delší dobu bych strávila vzpomínáním, do čeho že jsem to vlastně byla zažraná). No fajn, to už je asi trochu moc od tématu, co? No vlastně mířím k tomu, že jsem schopná se koukat na jeden seriál koukat od oběda (mého ráda) až do večera (zhruba někdy kolem 2h ráno, když je volno, někdy i déle) a to bez nějaké významné přestávky. xD Já vím... Jsem hotový šílenec.
A co se týče rybích prsů s pudinkem? Řekněme, že na to nahlížím jenom jako na jistý zábavný prvek, který si lidé prostě budou pamatovat a přitáhne pozornost, přestože kombinace je to naprosto šílená, zvlášť pro mě, co nejí jiný než karamelový nebo mandlový pudink. Sice by mě zajímalo, jak je tato kombinace napadla, ale to není v porovnání s výsledkem a účelem nic důležitého, alespoň pro mě ne (já cynik), takže já tuto šílenou kombinaci vážně zkoušet nehodlám.

7 Kelly Kelly | Web | 9. srpna 2014 v 10:39 | Reagovat

[4]: [6]:
Ono totiž "fish fingers with custard" je něco úplně jiného než rybí prsty s naším českým pudinkem. Custard totiž rozhodně není nějaký obyčejný sladký pudink od Dr. Oetkera a lidi se pak nemůžou divit, že to chutná divně anebo hnusně. Pravý custard totiž rozhodně sladký není. Takže tak.

8 Snapeova Snapeova | Web | 9. srpna 2014 v 16:30 | Reagovat

Jediný, co já asi můžu zhodnotit je to jídlo :D Asi bych to dohromady nikdy nejedla, ale dát si prsty a pak pudink, jo, to už bych brala :DDDD

9 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 9. srpna 2014 v 17:02 | Reagovat

Jee, Doctor Who večierok :) Ja ho ani veľmi nemám s kým robiť. v mojom okolí nežije veľa Whovianov :( Hrr.
Ale niekto by sa našiel... asi viem kto :3 Popremýšľam, či ju pozvem.
Rybie prsty s pudingom som ešte nemala... tiež by mi to mama nedovolila jesť. Ale môže to byť dobré, viem, že to v blízkej budúcnosti vyskúšam ;)
Krásny článok aj fotky :)

10 Terry Terry | Web | 9. srpna 2014 v 17:57 | Reagovat

Já jsem nedávno shodou okolností také viděla The Day of The Doctor s vyjímkou, že jsem ho viděla už po 2. . :) Je to úžasný díl v tom musím souhlasit. Spojení Davida a Matta je více než super :D (a ne jen kvůli tomu, že jsou to moji oblíbení herci, kteří ztvárnili Doctora).
Whovianský večírek jsem ještě neměla bohužel, ale moc ráda bych ho uspořádala! Udělala bych třeba muffinové dáleky nebo něco takového :D. Jenže problém bude v tom, že nemám moc kamarádů whovianů.

Jinak já si dělala takové rybí prsty alá sušenky, takže jsem měla celé sladké jídlo. A vůbec nebylo poznat, že to nejsou opravdové rybí prsty :D.

11 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 9. srpna 2014 v 20:32 | Reagovat

Rybí prsty s pudingem MILUJU! jedla jsem je už dvakrát a nemůžu se jich nabažit, chutná to úplně dokonale.
The Day of the Doctor jsem viděla. Nejdřív mě vyděsilo, jak Vypadá David (nojo, on je vlastně člověk a taky stárne :DDD), ale pak jsem si na něj zvykla. Byl to úžasnej díl. Gallifrey falls no more!!! Ty vtipy, pocity, oh meeen to bylo skvělý. :D
Mimochodem, byla jsem, na táboře 14 dní, proto ta prázdnota. Povídku na přání ti napíšu, už se těším!

12 NeFeReT NeFeReT | Web | 15. srpna 2014 v 14:32 | Reagovat

Veľmi pekne strávený večer :D, závidím ti ho. Ja nemám s kým spraviť niečo takéto pretože ľudia v mojom okolí počuli zmienku o Doctorovi len vďaka mne :), inak ho nepoznajú.
A čo sa týka špeciálu. Vydaril sa im. Páčil sa mi asi najviac zo všetkých dielov.

13 V V | Web | 17. srpna 2014 v 15:19 | Reagovat

já byla loni na prvním Whoconu (první festival DW v čr) a sledovali jsme to všichnni tam online přímo když to běželo v Británii :) byl to úžasný zážitek sledovat to se všemi těmi lidmi, kteří to milují jako já

14 Clara Clara | 18. srpna 2014 v 15:33 | Reagovat

Mně se nejvíc líbil králík a jak 11 potkal 10 :D TDOTD je boží, fish fingers and custard jsem jedla a je to super a DW večírek si rozhodně udělám se ségrou, díky za inspiraci! :)
NeFeReT: Tak s ním lidi seznam! V mojí třídě ho neznal nikdo a teď se na něj dívají min. 4 lidi :)

15 Yummy^^ Yummy^^ | Web | 26. srpna 2014 v 18:04 | Reagovat

Keď som skúšala robiť rybie prsty s pudingom tak mi prsty prihoreli a puding bol presladený ._. a pritom variť celkom viem! :D

16 -Danny- -Danny- | 24. ledna 2015 v 12:38 | Reagovat

No,ono anglické ,,custard" má 3 výrazy v češtině

1. Puding
2. Vaječný krém
3. Vanilkový krém

Takže zkoušejte co vám chutná nejvíc :-) :-D

17 Scrat Scrat | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 20:57 | Reagovat

[16]: Dík za objasnění, Kelly výše ze mě dělala blbku, jakože nevím, co je custard, ale všude to bylo přeloženo jako pudink takže... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!