Blog je opět v provozu! (30.6)

Klišé promrhaných prázdnin

15. srpna 2014 v 10:15 | Scrat |  Úvahy
Zdravím! Dneska je to trochu netradiční. Právě jsem totiž v lázních wi-fi je tu sice docela slabá, ale i tak chci něco psát. Bude to ale (tak trochu) předtím nepromyšlený článek. Těšte se.
---

Je nadmíru zajímavé, jak ten čas letí, když nemáte nic na práci. Přijde vám tato věta jako klišé? *háže bobek*
Jde o to, že je to jako včera, když jsem stála v tom horku v té třídě, ve svátečních šatech a kytkou a utěšovala svou brečící kámošku, která se dostala na gympl a tudíž je v tomto ústavu naposledy. Já osobně jsem jí docela záviděla - na tu pitomou školu mám tolik špatných vzpomínek - ale docela jsem ji chápala. Skoro nikdo nemá rád loučení a přece jenom - sedm let je dlouhá doba.
Všichni jsme se loučili s těmi, co odchází, já je v duchu počítala a pokud jsem narazila na nějakého parazita co mi ničil život a také odchází, v duchu jsem zajásala. Těšila jsem se na to, až budu odtud také moct odejít. Ano, mohla jsem se někam jinam hlásit už dřív, ale já si vybrala školu, na kterou se hlásí až z devítky (*chjo*).
Avšak v tu dobu jsem před sebou neviděla další školní rok, ani sebe na jiné škole - viděla jsem dva měsíce mého nejmíň oblíbeného ročního období - dva měsíce flákání se, prokrastince, dva měsíce toho odporného počasí a hlavně - dva měsíce nudy.
Ano, byla jsem docela ráda, že si budu moct konečně odpočinout. Myslela jsem, že se asi zcvoknu ze všech těch písemek, že jsem si chtěla konečně pospat.
Ovšem teď už jsou prázdniny skoro za námi - zbývají nám ani ne tři týdny. A co jsme si z toho odnesli? Houby.
Ano, možná byste mohli říct, že jste si trochu odpočinuli, ano. Hm, dokážu si to docela dobře představit. Máma přijde po poledni z práce a vy ještě chrníte (ona málem dostala infarkt, mysleje že jste mrtví), pak vás budí, dá vám pozdní oběd a pak vás nutí dělat něco do školy. Vy nechcete, tak předstíráte, že si pročítáte nové učebnice a přitom si za učebnicí tajně čtete knihu.
Tak asi zhruba vypadá prázdninový den průměrného študenta, občas prosycen návštěvami kamarádů, navštěvováním koupaliště, občas obohacen nějakou tou dovolenou či táborem. Neříkám, že to tak mám já, ale mnoho lidí ano.
Já jsem si skoro ani neuvědomila, že prázdniny jsou, bylo to nedávno, co jsem byla ještě ve škole a to první září bude jako procitnutí zase do všedních dnů.
Já totiž prostě nemám ráda prázdniny. Nejen to horko, ale prostě všechno. Mám k tomu miliardu důvodů, avšak nechci vám prázdninové lenošení kazit tím, že vám je budu vyjmenovávat - koho v tomto čse zajímají pesimistické kecy?
Prostě jsem chtěla říct, že je nevyšší čas procitnout. Dlouho očekávaná epizoda Doctora Who "Deep Breath" se nám sice pomalu ale jistě blíží, ale to není důvod říkat si "Mám ještě necelé tři týdny...", protože to uteče jako voda a pak se budeme (aspoň většina z nás) konečně zase učit.
Neříkám, že se do školy nějak extra těším (přece jenom - ty děcka...), ale aspoň budu mít co dělat. Já vím, ráda se koukám na seriály a čtu si, ale ten zbytek času mi přijde zbytečně bez řádu a té povinnostní náplně.
(Nechci tady působit jako šprt - já jenom nemám ráda prázdniny, toť vše! Já radši ty vánoční, nebo tak, ty jsou lepší.)
No a na závěr taková menší příhoda.
Když byl ten poslední den ve škole, jednomu tomu parazitovi jsem jen tak mezi řečí a neupřímným loučením oznámila, že se těším, až z té základky vypadnu. A on na mě, že jako jsem blbá a já na to, že mám jenom vlastní názory. A pak mě on začal parodovat. Toť k přirozené inteligenci a nedostatku argumentů v hádkách dnešních dětí.
To by byl můj názor na léto a prázdniny, napište mi určitě vaše zkušenosti a příhody.
Já se s vámi loučím.
Vaše Scrat
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano
Zatím nevím

Komentáře

1 NeFeReT NeFeReT | Web | 15. srpna 2014 v 14:18 | Reagovat

Zaujímavý názor na prázdniny a v niečom musím s tebou súhlasiť, ale mne sa letné prázdniny páčia. Je to čas kedy môžeš vyspávať do obeda, ale aj nemusíš. Môžeš byť každý deň inde bez toho aby si sa strachovala, že nemáš spravené úlohy. :D

2 Niky Niky | 15. srpna 2014 v 15:24 | Reagovat

Já mám prazdniny docela ráda :D. Dlouho jít spát ,dlouho vstávat. Idilka :D. Ale fakt je že jsou takové bezbarvé :/. Já se do školy trochu těším tedy na spolužáky :D ,ale netěším se na učení a na různý takovéto voloviny :D.

3 Lily eN Lily eN | Web | 15. srpna 2014 v 16:28 | Reagovat

Já to mám tedy podobně. Prázdniny nemám ráda kvůli jejich délce a tomu horku. I když teď mi to tedy nadmíru vyhovuje. Vadí mi na nich taky, že nic nemá ten řád a pravidelnost.
Takže se zkrátka docela těším do školy, protože jdu i na střední, takže zase změna.

4 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 19:09 | Reagovat

Vedro má zázračnou vlasnost - umocňuje moji lenost na sedmou. Navíc se nedá přežít - pokud teda člověk nejde k vodě, jenže tam většinou bývá lidí jak mravenců. Na druhou stranu, vyspávání do desíti je fajn a mám čas dokoukat všechny seriály.

5 sτεncεε ♥ sτεncεε ♥ | 15. srpna 2014 v 20:35 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Z celých prázdnin bych je zkrátila na 3týdny, ale 2měsíce je dlouhá doba. Člověk si od učení potřebuje někdy odpočinout (já sama jsem ve škole trpěla, protože jsem byla přepracovaná a musela jsem být někdy i doma, ikdyž mi nic nebylo jen proto, že jsem nemohla vstát a soustředit se na nic (doslova na nic, nezvládala jsem ani malou násobilku o.o)) Takže první týden bych se dospala a odpočinula si. Pak by následovala dovolená nebo tábor a nakonec nějaké výlety. Ale na co 2měsíce? Mám ráda nějaký řád, který dodržuju. Nemám zapořebí flákat se a pak nadávat, že mě ze spánku bolí hlava...

6 Sillia Sillia | 15. srpna 2014 v 21:47 | Reagovat

Tak to jsi první člověk, od kterého toto slyším, ale když připočítám ještě lidi, co s tebou v komentářích souhlasí, tak už jste 3, což je v poměru k počtu komentářů dost vysoké procento.
Co se týče loučení po vysvědčení. Byla jsem asi jediná holka, které neukápla ani slza, brečela dokonce i naše učitelka na zeměpis a to nás měla jenom za Z a jenom jeden rok a upřímně, já se bavila, bylo to pro mě jako takové interaktivní divadlo, neříkala jsem to nahlas, ale v duchu jsem se smála, protože patřím mezi ty... moment chybka, já vlastně nikam nepatřím, takže oprava, jsem ta, která je na tom se všemi tak, že si sebe navzájem nevšímáme a neřekneme si ani "Ahoj," s další skupinou lidí se pozdravim a víc nic a pak jsou tu asi 4, kterým sloužím jen jako někdo, koho můžou pomlouvat, využívat a zvyšovat si na něm svoje už tak obří ego a navyšovat svou ješitnost. Avšak jak říká jeden moc hezký citát: "Každý má právě tolik ješitnosti, kolik mu chybí rozumu." Vyšla jsem z 9. třídy, jdu na gympl a co nevidím, když prohlížím, kdo se mnou bude ve třídě? Třetina lidí je z naší školy a několik i z naší třídy, a to nemluvím o B a C, opravdu děkuji, znovu outsiderem, ale už jsem přišla jak na to, když už individuum, tak alespoň silné. Abych se vrátila k tomu, co jsem říkala jako první, užívala jsem si ten pocit, že pro jednou jsem tou silnou také já a bylo to skvělé.
Co se týče tepla a venkovních teplot a vlastně i toho, co o prázdninách dělat celkově, tak to já zbožňuju, když tedy zrovna občas vystrčím nos z baráku. Jsem totiž schopná třeba měsíc nevylézt ven a vůbec mi to nevadí, někdo by řekl, že jen promrhávám svůj čas, ale mě nevadí vylézat z postele chvíli před polednem a zbytek dne trávit sezením u pc, se sledováním seriálů, filmů, čtením, občasným klikáním na Howrse a jiných podobných hrách a včera jsem začala něco psát, ale asi toho rozepíšu více najednou, nebo alespoň o tom uvažuji, ještě uvidím, jestli se mi do toho vůbec chce.
Horší je, že když už jdu třeba jen vynést koš a ono prší, je zataženo nebo zima, to je opravdu hnus. Stejně se ani moc netěším na školní rok, bude to gympl, pro mě ve zkratce, budu se odpoledne mučit s učením, kterému se stejně pokusím vyhnout, takže ještě méně času odpoledního lenošení, takže se tím snad nějak prokoušu a rychle mi to uplyne, snad hlavně díky dalším prázdninám během školního roku, když nad tím tak přemýšlím, nad slovem prázdniny, prázdné dny,myslím, že to vysvětluje snad všechno samo o sobě.

7 Anie Anie | Web | 16. srpna 2014 v 14:18 | Reagovat

Mám na prázdniny stejný názor, já se vlastně učím (nebo se snažím učit :)) i teď, takže mám takovou volnější školu, jsem ráda, že nejsem na světě jediná, kdo nemá rád prázdniny.

8 NeFeReT NeFeReT | Web | 16. srpna 2014 v 17:58 | Reagovat

Áno autorka je Slovenka a píše podľa vlastnej skúsenosti.

9 Snapeova Snapeova | Web | 17. srpna 2014 v 16:44 | Reagovat

Zajímavý názor, ale ne až tak neobvyklý. Kamarádka taky nemá ráda prázdniny. Nic nedělání a to vše. Nebaví jí to, hledá nějaké aktivní vyplnění času. Já byla vždycky šťastná, že nemusim do školy. Nebaví mě učení z nutnosti, takže mi bylo i měsíce do předu špatně z písemek na které se samozřejmě učit nebudu :D (Říkám si, že kdybych se opravdu učila, asi bych mohla mít celý život vyznamenání :D) a nesnášela jsem všechny ty lidi ve škole. Ně vždy se tam dalo aspoň na někoho těšit.

10 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 17. srpna 2014 v 17:10 | Reagovat

Já mám prázdniny celkem ráda, můžu sedět u počítače a pokud si toho nikdo nevšimne, vydržím u toho celý den, píšu články, sleduju seriály a je mi hej! Ale do školy se těším. Hlavně na děják, to bude zajímavé, a pak na sloh.

11 Sasha Sasha | Web | 17. srpna 2014 v 19:47 | Reagovat

dakuejm za pochvalu layoutu (ps: som doma a na blogu je nový článok :D)
n novú epizodu DW sa hrozne teším, napriek tomu že sa blíži aj škola (aj an tú sa teším :D) počula si už tie rečičky že je možné že clara odchadza? čo ty na to ak by to bola pravda? ja ak mam byt uprimna by som sa clarinmu odchodu potešila, nič proti nej ale je až príliš cute a cele to "i was born to save the doctor" ma unavuje
myslím, že všetci sme tak trochu "premrhali" prazdniny, ale na to prazdniny su. nerobit nič, všetko odkladať... pretože cez školsky rok musiš mat všetko naplanovane, teda aspoň ja :D :)

12 Clara Clara | 19. srpna 2014 v 8:57 | Reagovat

Uceni samozrejme nemam ráda. Prázdniny jo, seriály, čtení atd., ale někdy pak už nevím, co mám dělat, obzvlášť když počasí není nic moc. Už se docela těším do školy, na kamarády, ne na učení!

13 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 19. srpna 2014 v 19:39 | Reagovat

Ani ja nemám rada prázndniny. Konečne sa našiel ešte niekto iný :3 :3
Cez prázdniny ma nikto nepotrebuje...moje rady ohľadom učenia.. pomáhanie v angličtine a nemčine... :/ Ale zas to príde.
Aj ja sa teším na Deep Breath. Len škoda, že nebudem mať čas sledovať to live... budem ma chate. A druhý deň tiež na to nebudem mať čas :( Strašná škoda...asi sa z toho zbláznim.
Rozmýšľam, že kvôli tomu zruším chatu. Som silný závislák, viem. :D

14 Smilee Smilee | Web | 25. srpna 2014 v 18:49 | Reagovat

Tak to já zase miluji prázdniny! Školu naprosto nenávidím a vždy se nejvíc těším na víkendy a prázdniny. :D O prázdninách si konečně odpočinu, psychicky se připravím na další školní rok a dalších plno věcí. Ale je pravda, že většinu času jsem doma a dívám se na seriály nebo čtu knížky. A nějak zvlášť mi to nevadí. Mezitím jezdím na tábory, dovolené a za kamarádáma, prostě přesně, jak jsi to popsala :DD A to na prázdninách miluji :33 Ale je pravda, že  i já se do školy začínám těšit. Hlavně na ty lidi tam, ale hlavně ne na učitele a učení :D :D

15 Lucy Lucy | Web | 1. září 2014 v 21:55 | Reagovat

Ja som sa z minulých rokov poučila - a to tak, že jednoducho nemôžem premrhať prázdniny.. a toto je aj jeden z dôvodov, prečo nemám rada prázdniny... nič nerobenie, deň preletí ako voda a škola je za dverami... bum vitaj september... a preto som sa toto leto vzchopila už na začiatku a pustila sa do toho plnou parou a musím povedať, že toto boli moje naj prázdniny... síce to počasie bolo fakt hnus, ale zážitky forever ever the best... a škola... na tú sa teším :-) budem mať príležitosť uťahovať si zo spolužiakov a prežiť s nimi celý posledný (a môj zároveň druhý) rok.. navyše som školomilovný človek, ktorý tento zabehaný systém miluje a furt pláva v nejakej špeciálnej úlohe alebo súťaži...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!