Blog je opět v provozu! (30.6)

Trip to England 2014: Day 2 - Belgie

14. září 2014 v 20:54 | Scrat |  Cestování
Zdravím!
Tak je tu další díl Anglie a tentokrát to bude o jednodenním výletu v Belgii (- jak ironické! :D ) Zastavovali jsme se tam proto, protože jsme nemohli jeden den jenom tak zaplácat cestou tam, takže tohle je taková odbočka, potom jsme měli přespat ve Francii a pak Allons-y na loď, že jo. Ale to bych to nebyla já, abych zase něco nepodělala...
(EDIT: Omlouvám se za zpoždění, ale blog.cz je poslední dobou nějakej divnej a dlouhou dobu mi tam nešly nahrát poslední fotky z mini Evropy. Snad mi to zdržení odpustíte :) )


(Sorry za chyby v nápisu ↑ :D )

Z noci si pamatuju jen občasné přestávky na záchod a jinak nic. Až bylo ráno, dali jsme si v autobuse nějakou pseudo-snídani, a později dorazili na jakési zabahněné parkoviště.
Gandalf nám vysvětlila, že jsme v Belgii a tohle je památník bitvy v Morii u Waterloo, kde bojoval i Balin Napoleon. Když jsme šli dál, uviděli jsme obchod se suvenýry a muzeum připomínající onu osudnou bitvu a velkej kopeček. (To byl ten památník.)
Byla docela zima a mrholilo, takže jsem z busu vyhrábla foťák, batoh a bundu a začali jsme vyšlapávat ten kopec. Foukalo nám do obličeje a i když tam byly schodečky, přišlo mi, že stoupáme na Osamělou horu.
("Hej! Už dost těch narážek na fandomy! Potom to mudlové nebudou chtít číst!" "Zmlkni mé druhé já! No a co!")
Na vrcholu kopečku byla velká socha lva, tak jsme si u ní udělaly selfíí (ne opravdový, my si z těch selfie jen děláme srandu :D ) a pak udělali foto výhledu z kopečku. Na severu bylo to špinavý parkoviště, na východu pole, na západu louka a na jih jsem nedohlídla.
Severovýchod ↑ :D
Až jsme slezli dolů, šli do toho obchůdku na záchod (musela jsem jít na ten pro vozíčkáře a ještě jsem musela platit několik centů!), pohlédli si muzeum a pak už zase zpátky na poníky do busu.
Cestou jsme viděli několik fakt epických lampiček a já jsem je prostě musela vyfotit!
To není jak v česku, co? Tady mají i lampičky ten pořádný swááž! (swag taky nebereme vážně :D )

No, takže jsme nasedli do busu a jeli do Brusselu, což je hlavní město Belgie, mimochodem proslulé svými pralinkami, hranolkami, waflemi a sochou čůrajícího chlapečka.
Až jsme tam dorazili, mrholit už přestalo, ale i tak byla na květen docela zima. Hned na první pohled mě udivilo, jaké mají v Belgii krásné historické domky. Byly naprosto všude, z takových nádherných červených cihliček, tak mi to nedalo a musela jsem je vyfotit (ovšem nebyla jsem jediná - ty ruce tam -_- :D ).
Ovšem, všechny domy nebyly takové, z dálky jsem zahlédla dům celý pokreslený postavičkami z Pána Prstenů komixů. Zapomněla jsem se totiž zmínit, že Brussel je také město komixů.
Zajímavý poznatek taky je, že tam najdete na jednom místě jak lidi rasy europoidní, tak i negroidní a mongoloidní. Nikdo tady nikoho nediskriminuje (aspoň doufám).
Je to velice žijící město, všude je ruch a řekla bych že toho belgičané hodně vynalezli. (Taky jsem si vzpomněla, že dokonce i Hercule Poirot byl z Belgie! :) )
No, každopádně, po prohlédnutí města nám Gandalf dala rozchod, abychom mohli jen na okamžik okusit jeho krásu. (Všimli jste si, že jsem sklouzla k poetičnosti? :D )
Šli jsme si koupit wafle, tedy já, ségra, moje kámoška Linnet a její spolusedící B. a po následném nepřekročení jazykové bariéry, (protože objednávala pouze B. my ostatní jsme byli jen psychická podpora) a po velice výhrůžném pohledu toho pána za námi mířící na prodavačku, (pán chtěl taky wafle) nám velice neochotně a se zmateným výrazem prodala dvoje wafle a šmejdskou vidličku.
Uf, to byla těžká věta. No, dobře, s tím výhružným pohledem jsem to trochu přehnala, prostě to bylo složitý objednat, jasný? :D
Potom jsme si mohly konečně prohlédnout vybojované wafle. Já a sestra jsme je měly s čokoládou a Linnet a B. s cukrem.
Řeknu vám, na tom mraze, s jednou nekvalitní vidličkou do dvojice a ve stoje byly ty wafle fakt pochutnání, to vám řeknu :D I přes ty nepříznivé podmínky to bylo však velmi dobré :3
Až jsme wafle dojedly, vyrazily jsme se okusit ještě hranolky (super kobinace, mňam, mňam :D ). Začalo se oteplovat a musely jsme si dát bundy kolem pasu.
Na hranolky byla docela fronta a až jsme ji vystály, zase jsme vše nechaly na B. (jsme to ale hodné, což? :D ) a ta nám koupila jedny hranolky dohromady.
Řeknu vám, to je jiný kafe, než ty tenoučké zasmrádlé hranolky z mekáče. Tyhle hranolky byly pěkně teplé, křupavé a měly silnou krustu a pod ní teplý vnitřek hranolek. Přidala bych fotku, ale my jsme ten kornoutek sežraly všechy čtyři na posezení :D
Potom jsme si šly prohlédnout onu legendání sochu čůrajícího chlapečka. Řeknu vám, že ta socha je taková docela malá věc kolem které je až moc velká grupa lidí :D Ale ty jsem ořízla :D
Pak už byl za chvíli sraz, tak jsme jen prohnaly holuby, kterých tady bylo všude plno a pak nastoupily do autobusu.
Bylo čím dál víc horko a za nějakou dobu jsme dorazili s autobusem na travnatou plohu, uprostřed které byla fontána.
To byla další zastávka cesty a jak jsme vystoupili a otočili pohled napravo, naskytl se nám pohled na proslulé obrovské atomium.
Ovšem, Gandalf nám řekla, že jsme ve skluzu a nemáme moc času tudíž buď půjdeme na atomium, nebo si ho jen vyfotíme a místo toho půjdeme do mini Evropy což je vlastně park, ve kterém jsou zmenšené modely slavných památek Evropy. Já jsem se nemohla rozhodnout, ale většina lidí hlasovala pro mini Evropu, takže jsme šli tam.
Bylo to tam moc hezké a vymakané. Některá mini autíčka dokonce jezdila a v Benátkách byla skutečná voda a lodičky po ní taky jezdily.

Bylo to tam vážně vymakaný. Rybníčky, rostliny a dokonce živý kachny. Rybiššky bohužel ne.

A tady je mini autíčko Coca cola, které jezdilo :)
A tady mini eifelovka velká asi jako já :D
A tady je mini Ruské kolo. No, když jsem to fotila, tak jsem si nevšimla, že tam za tím stojí skupinka z mého zájezdu, tak jsem je zamaskovala Sherlockem a Johnem :D Aby mě nikdo z mých spolužáků neobvinil, že dávám na internet jejich fotky :D Takže jsem vyrobila takové Johnlock krytí :D :D
A tady mini Big Ben :D
No, ta mini Evropa (už asi přestanu opakovat slovo "mini" :D) byla docela rozlehlá a nebyl čas vidět úplně všechno. Bylo to tam ale moc krásné. Prý jsou tam i nějaké české památky, ale ty jsem nezahlédla.
Potom byl sraz a za chvíli už jsme zase seděly v buse a dělily se s ostatními o dojmy.
Následující cesta byla docela dlouhá. Po té době jsme se nějak "navečeřeli" ze zásob z batohů a pak dorazili do hotelu ve Francii. Tam jsme měli následně přespat a ráno hurá na loď.
Hotel nebyl nic moc, sprchy byly o život, ale i tak jsme se téměř všichni osprchovali.
Pokojíček jsem měla se sestrou (Linnet a B. byly spolu) a byl hodně malý. Sice tam byla telka (na které jsme chytily Julie Lescautovou v originále :D ), ale skoro tam nebylo k hnutí.
Manželská postel, nad ní jedna patrová postel a pak ještě umyvadlo a stolek s telkou.
Nanosily jsme tam jen ty nejnezbytnější kufry a pak šly spát. (Hned ráno se mělo vyrazit, takže by bylo zbytečné tahat tam všechno.) Sice jsme se dostaly na řadu k osprchování později, takže jsme šly spát tak o půl jedenácté, ale první den (teoreticky druhý) jsme si náramně užily a do postelí padly náramně unavené :)

Příští díl bude (snad) v sobotu ve 13:00!
Vaše Scrat :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clara Clara | 15. září 2014 v 13:46 | Reagovat

Hezky článek taky se možná chystám do Belgie. Sedím v autobusu a chechtám se Chládkovi se waflema a všichni se na mě divné divaj :DDD

2 Irith Irith | Web | 15. září 2014 v 15:56 | Reagovat

Teda, to musela být krása!!!
Hrozně se mi Tvůj popis líbí, strašně mě pobavila každá narážka na PP.
Mimochodem, četla jsi o mé cestě do Skotska? Je to kousek od Anglie :-) a kdyby tě to zajímalo, tak odkazy jsou zde http://mittalmar.blog.cz/1408/irith-ve-skotsku-aneb-kdyz-se-hobitomaniak-vypravi-za-hranice-denik-cast-1 (první část) zde http://mittalmar.blog.cz/1408/irith-ve-skotsku-aneb-kdyz-se-hobitomaniak-vypravi-za-hranice-denik-2 (druhá část) a zde http://mittalmar.blog.cz/1408/irith-ve-skotsku-aneb-kdyz-se-hobitomaniak-vypravi-za-hranice-pan-prstenu-a-hobit (co tam souviselo s PP). To jen taková malá reklama :-)

Fakt moc hezký popis, obdivuji propracovanost fotek :-)

3 tomato tomato | E-mail | Web | 15. září 2014 v 19:41 | Reagovat

Úžasné fotky! Moc ti závidím, protože Brusel j krásné město, jednou se tam chci podívat :)

4 Janet Smith Janet Smith | E-mail | Web | 15. září 2014 v 21:19 | Reagovat

Spojené království VB a severního Irska je prostě boží! ;) byla jsem tam před několika roky, tenkrát jsem byla hloupá a neužila jsem si to tolik, jako bych si to užila teď... doufám, že se tam ještě někdy podívám.

5 Irith Irith | Web | 16. září 2014 v 15:26 | Reagovat

Scrat, můžeš mi prosím dát meil? Potřebujeme se s tebou na něčem domluvit ohledně toho 22. září. Nebo mi rovnou napiš na sciurust@seznam.cz

6 Anie Anie | Web | 16. září 2014 v 18:23 | Reagovat

Krásné fotky a Johnlock krytí mě opravdu pobavilo :D. Těším se na další část.

7 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 16. září 2014 v 20:47 | Reagovat

Máš hrozně takové to důvtipné vyprávění. :D Ne, nevím, jak to popsat. prostě takovýto když něco popíšeš, lehce vtipně, lehce ironicky a ono to na tu situaci hrozně dobře sedí. To se mi strašně líbí.
Johnlock krytí!!! :D
Do té mini Evropy bych se chtěla podívat, vypadá to skvěle. Eiffelovka vypadá z toho dolního pohledu jako opravdová. :)

8 Niky Niky | 17. září 2014 v 14:56 | Reagovat

Wow :D tak to muselo být úžasné !
Johnlock krytí xD. Já si ho všimla až po chvíli hledání :DD.
Ta wafle musela být výtečná :3. A tedy nezávidím vám to objednávání :D.
Fotky jsou vážně skvělé :D.
Miluji tvé popisování událostí xD atd.

9 Linn Linn | 17. září 2014 v 19:20 | Reagovat

Wow ! B. to je trefné poněkud. Strašně se mi líbí tvé vtipné povídání. A  řeknu ti že to byla prča až na půdu!!

10 Norrora Norrora | 18. září 2014 v 12:33 | Reagovat

Ču to potřetí a směju se. Stále. Takový Masterovský smích... :D
"Johnlock krytí" jsem si nejdřív vůbec nevšimla, je dost nenápadný. :D Fotky nádherné, něco takového bych nesvedla - možná protom že je riskantní mi svěřovat trochu dražší foťák. :D
Jestli se mi podaří překecat rodiče a vyžebrat dost peněz z celé široké rodiny, tak v dubnu pojedu (se školou) do Cornwallu! :3
P.S.: Kolik ten váš výlet stál? Stačí orientačně, abych věděla, o kolik je to u nás levnější/dražší.

11 Scrat Scrat | E-mail | Web | 18. září 2014 v 14:49 | Reagovat

[10]: Díky za pochvalu :)
No, tak ten výlet celej za nás dvě sestry stál zhruba kolem deseti tisíc a nebylo v tom zahrnuto jídlo, (ale kapesné a vstupy ano) :) takže asi tak nějak :)

12 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 18. září 2014 v 20:16 | Reagovat

Mám rada tie narážky na fandomy :) :)
wafle vyzerajú skvele. A aj tie krásne domčeky, takýto štýl mám fakt rada :)
Ten čúrajúci chlapec mohol byť v skutočnosti nejaký weeping angel. Treba si dávať pozor ;)
A aj mini Európa je fajn :) Taká mini.

13 Snapeova Snapeova | Web | 21. září 2014 v 0:36 | Reagovat

Lampy jsou super, ty bych fotila taky :)))
Tímhle jste to fakt měli jíst??? :DDD
Mini Evropa vypadá skvěle, tím bych nepohrdla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!