Blog je opět v provozu! (30.6)

Trip to England 2014: Day 3 - Hrad Dower

20. září 2014 v 15:28 | Scrat |  Cestování
Zdravím!
Dnes je tu další díl Anglie, tentokrát již OPRAVDU v Anglii :D

Ráno jsem se vzbudila a v pokoji bylo velmi chladno. Vlastně jsem mohla děkovat za zázrak, že jsem se vůbec vzbudila.
Totiž na palanda nahoře byla docela špinavá, tak jsme si se ségrou večer lehly do té manželské postele, jenže deky jsme si nechaly v buse a tam byla jen taková teňoučká plachta. Výborné, že? Navíc jsem zjistila, že jsem měla ruce venku, ne pod plachtou, takže byly studené jako led. Na to, že se Francie nechová zrovna chladně (viz. Hetálie fandom) je tam fakt zima.
No, takže jsem se podnapile vyhrabala z pelechu (nebojte, máslový ležák jsem nechala doma!), protože jsem chtěla rozmlátit trpaslickou sekerou mobil, který vytrvale hrál "Stayn' alive", coby náš budík a po neúspěšném atentátu na přístroj (samsungy jsou fakt tvrdý) jsem přešla k orosenému oknu, abych na něj pro potěšení vlastní napsala BAD WOLF.
(A pak že nejdou shrnout všechny mé fandomy v jedné větě, muhahaha :D )
Mé počínání vzbudilo sestru a tak jsme si začaly rychle balit věci, které jsme si do hotelu na jednu noc přinesly. Pak jsme se oblékly do oblečení vhodného po české turisty, aneb "prezentujeme naši zemi a je jedno jak moc na nás budou cizinci čumět." Protože čech je už podle levných mikinek ze sekáče poznat na míle ať jste kdekoliv.
Tak jsme si teda vzaly všechny věci a před hotelem na parkovišti na nás čekal zbytek skupinky.
Já si nesla ještě ručník, který mi včera spadl do sprchy na zem a byl mokrý i ráno, přesto, že jsme ho daly sušit. Navíc z něj celou noc kapala voda na podlahu a bojím se, že tam zamrzla, vzhledem k počasí. Zmíněný ručník mi za celý pobyt ještě spadl několikrát na zem a tak dál, takže jsem ho již nepoužívala a nyní ho můžeme z příběhu vynechat, protože stejně byl sebevražedný ručník doma nakonec vyprán, pokud jsem ho tam někde ovšem nezapomněla. Ale myslím, že ne.
Tak jsme nasedly do busu a jeli dál. Ještě jsme ani nedojedly chabou snídani, kterou jsme vylovili ze dna svých zatuchlých batůžků, když tu si najednou vzala slovo Gandalf.
Prý, že na hranicích jsou nějací emigrační úředníci, kteří se nás budou ptát anglicky proč chceme jet do Anglie a pokud jim uspokojivě neodpovíme, do Anglie nás nepustí.
Začala jsem se fakt bát takže jsem si dopředu připravila tři věty o tom, jak se chci naučit ten jazyk a něco ve smyslu, že mám ráda britskou kulturu a jejich seriály.
Potom nám učitelka pustila krátký film o tom, proč jet do Británie lodí a ne kanálem. Sice je to delší, ale víc uvidíte. Pak nám učitelka řekla, že už zastavujeme, teď máme přejít přes ty úředníky a pak se nalodíme na loď. Taky zmínila něco o tom, že loď se jmenuje Titanic 2 a tím nás vykolejila tak, že nikdo ani nejukl.
Dorazili jsme kamisi, měli jsme vylézt z busu a vtáhnout kufry, přejít přes turniket (nebo co to je?!) a tam byly u takových pultíků ženy a muži v uniformách a až na nás přijde řada, máme jít zrovna k tomu, který je volný, ukázat mu pas a tak.
Až na mě přišla řada, přišla jsem k paní co tam u toho pultíku stála blízko a dala jsem jí pas. Ona si ho zkontrolovala a já na ni mezitím vychrlila ty tři věty, co jsem se zatím naučila. Sice na mě zírala nejdřív poněkud zaraženě, ale pak řekla, že jako fajn, a že doufá, že si to v Anglii užiju. Tak jsem jí poděkovala, vzala pas, kufr a zdrhla za ostatníma.
(Mimochodem, myslím si, že to s těma úředníkama byla ze strany Gandalfa pouhá sranda a budoucí průprava do života, jinak si ten výraz té paní vysvětlit nedokážu.)
Jakmile jsme se tam sešli všici, měli jsme jít do takové té místnosti, která zkontroluje, zda nepřechováváme v kufrech něco nelegálního.
"Kam jsi dala ten kokain?" zeptala jsem se Linnet.
"Zašila jsem ho do polštáře!"
"Do háje! Doufám, že nám zásoba vydrží a že na ni nepřijdou!"
Abyste rozumněli, to byla sranda. Já žádný kokain neberu, já radši trávu.
.
.
No dobře, dělala jsem si srandu :D :D To byste museli pochopit můj a Linnetin humor :D Dobře, již pokračujeme v příběhu.
Když naše kufry ve zdraví projely turniketem (či co to bylo? rentgen na kufry?) opět jsme nasedli do busu a jeli až do přístavu, kde na nás čekala loď. Do lodi jsme vjeli i s busem, všemi poníky a nákladem jídla a Gandalf svou holí začaroval loď, aby byla větší zevnitř. (A pak mi všichni říkají, jak nedokážu rozlišit fikci od reality, tss!)
Jakmile jsme byli v lodi, museli jsme si všichni vylézt z busu, to kdyby se náhodou začala loď potápět, abychom stihli vlézt do záchranných člunů. Vzala jsem si na horní palubu jen to nutné: šálu foťák a mobil, však znáte to.
V lodi to bylo docela luxusní, lezli jsme furt nahoru a nahoru po schodech a stěny tu byly obložené něčím měkkým, plus nějaké reklamy tam byly vyvěšené.
Dorazili jsme do místnosti, kde byly stolečky a sedačky a taky tam jela televize s anglickým programem. Ostatní děcka se rozmístili po částech lodi, kde jsme se mohli pohybovat a v té místnosti zůstala jen naše skupinka plus nějakých pár lidí, co jsem neznala.
Ovšem po následujícím šokujícím zjištění, že na lodi je wi-fi, jsme se tam rozhodně nenudili. Vlastně celý náš zájezd byl nalepený na mobilech. To je ta dnešní zkažená generace, (ovšem já jsem na tom mobilu byla taky, protože mi došlo moc emailů jako například ten s tím rozhovorem se mnou a zrovna na té lodi jsem na otázky odpovídala.)
Po nějaké době nás vyrušil nějaký smích přicházející z paluby a podle okýnka jsme poznali, že se už blížíme k pevnině.
Dorazili jsme na palubu a zjistili, že nějaký pán tam hází řízek rackům, kteří bydlí blízko přístavu, tak jsem vytáhla foťák a fotila je. Tady máte první fotky z tohoto dne. Vybrala jsem jen ty nejpovedenější a pojmenovala racčí fotky #racekspam.
Fotek s racky bylo vážně hodně, tak jsem ten zbytek dala do jedné koláže :)
No a tady jsem natočila krátké video jak racek chytí kousek řízku do zobáku:
No, ale už pokračujeme v příběhu.
Ještě selfie u racků a pak Allons-y na anglickou půdu! Zapadli jsme znovu do busu a po přistání vyjeli z lodě. Přivítaly nás krásné zelené krajinky s ovečkami.
A ani nemusím popisovat jak nádherná byla anglická tráva :D
Za chvíli jsme přijeli k hradu Dower, což byl náš cíl. Všude travnaté plochy a uprostřed toho trůnil starobylý hrad.
Zaplatili jsme si vstup a vlezli do jakéhosi areálu trávy a nejdřív jsme si tak fotili krajinky a tak a pak šli dovnitř.
A tady je ten slavný hrad Dower:
Když jsme si prohlídli vnitřek, dostali jsme rozchod a tak jsme se procházeli tak různě na nádvoří a potkali jsme českou skupinku, která si s námi chtěla plácnout, když zjistila, že jsme češi. :D
Pak byl zase sraz a my najednou zjistily, že se B. z naší malé skupinky ztratila. Rychle jsme to oznámili Gandalfovi a tak jsme ji všichni hledali. Mysleli jsme, že se nadobro ztratila když v tom se objevila, jako že byla na záchodě. Sice nám spadl kámen ze srdce, ale měla jít s naší skupinkou, ne? No, aspoň jsme to všihni přežili.
Pak jsme si dali oběd v buse a vyrazili opět na cestu. Gandalf nám vyprávěla historii Anglie, o Jindřichu Osmém a tak. Asi za dvacet minut jsme dorazili do cetra města a musím říct, že Anglie je vážně úchvatná! Všude takové červené domečky a lampičky, děti ve školách nosí uniformy a muži kouří z dýmek. A všude to tam hrozně voní rybou a hranokami!
Samozřejmě dnešní dávka cool lampiček nesmí chybět :) ↑
Dojeli jsme ke katedrále Canterbury a vylezli nalehko z busu. Bylo docela teplo a my si koupili vstupenky a šli do katedrály. Ta paní, co nás prováděla, měla úžasný britský přízvuk a i když jsem jí něco nerozumněla, byla to rajská hudba pro uši! Zkuste si na chvíli poslechnou někoho s britským přízvukem, je to úžasný!
Katedrála:
Katedrála zevnitř:
Po prohlídce katedrály jsme šli zpátky do busu.
Po cestě jsme zastavili u Hampton Court Palace, což je takovej zámek a kolem něho jsou nádherné zahrady.
Bylo to tam krásné, fontány a tak, keříky sestříkané do koulí, stromy a lavičky. A ta tráva! Připadala jsem si jak v Lórienu. Ve vodě ve fontáně byla kachna, kačer a dvě malilinký kachňátka, tak jsme jim nadrobili zbytek jídla, co jsme měli v batozích (sušenky, atd.) a až nám nic nezbylo, udělali jsme si pohodlí na trávě. A ta tráva voněla jako citróny a tak voněla, že jsem ji začala fetovat, if you know what i mean, prostě jsem k ní čichala, no! :D Dodnes lituju, že jsem si něco z té trávy nevzala domů, ale asi by to bylo pašování. :D No, potom se mi vybil foťák i mobil zaráz, takže jsem nenafotila ani zahrady, ani trávu, ani kachničky, ale přemluvím Linnet, aby je dala na svůj blog, aby jste o ně nebyli ošizeni.
Až jsme si prohlédli zámek, vyšli jsme z Hampton Courtu a uviděli ČERVENOU TELEFONNÍ BUDKU! Byl to takový zážtek, že jsme se u ní museli všichni postupně vyfotit, bohužel, já nemohla, tak mě vyfotila aspoň ségra a Linnet.
(Budku jsem vyfotila ještě předtím, než jsme odešl do Hamptnu ↑ :) )
Pak jsme se naobědvali na zemi na parkovišti v trávě, někteří dostali i teplou polívku, pokud si ji zaplatili a my jen dojídaly zásoby, protože máma nám dala pro jistotu několik igelitek jídla.
Pak už se stmívalo a jeli jsme do hotelu. Věřte nebo ne, byl úplně stejný jako ten ve Francii, jenomže tam byl větší bordel, zčásti kvůli jinému českému zájezdu, který tam byl taky. (Češi jsou snad všude!) Některé sprchy ani nejely, nešly tam zavřít dveře a to i tak mají hodně děsivý systém zamykání, protože pokud se nezamčete, za chvíli vám to tam zhasne a začne tam stříkat dezinfekce, jelikož ta sprcha dostane dojem, že tam nikdo není.
Ti druzí (mohla bych napsat i drzí) češi tam pobíhali s parukama na hlavě (?!) a se slunečníma brýlema (?!!?) a vypadalo to, že si něčeho fetli. Později na záchodě jsem zjistila, že to byla Coca Cola, co jim dodalo energii, protože byla v záchodě, v umyvadle, na zemi a taky po stěnách trochu. A v tom umyvadle byla ještě ke všemu limetka nasáklá tou colou.
Takže ubytování bylo velmi mňami :D A to nepřeháním.
Šli jsme spát pozdě, protože hygiena byla na tomto místě jen díky těm čechům téměř nemožnou věcí. To byl dobrý i ten fancouzský hotel oproti tomuhle.
Pokoje byly rozděleny jako minule a večer jsme si ještě pustily spolu s Linnet a B. na mobilu napojeném na flešku (či obráceně) Doctora, protože do telky fleška zapojit nešla. Potom jsme jakž takž usly, ale zase nás čekala studená noc..

Příští týden se těšte na díl s názvem "Londýnské památky"! :) Snad to tentokrát bude v 13:00 :/ Tady je odkaz na Linnetin blogu a tady máte její článek s fotkami s Belgie a tady s fotkami s Anglie. :)
Vaše Scrat (P.S.: Like a odběr na mém kanálu by taky neuškodil a nějaký ten koment na Linnetiném blogu taky ne :) )
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 20. září 2014 v 21:15 | Reagovat

Celou dobu, co jsem to četla jsem se jenom přiblble usmívala. Z části proto, že tvůj humor je vážně úsměvnej (to není urážka :D) a z části proto, že se nemůžu dočkat, až do Anglie pojedu.
Scénka s Gandalfem, Tebou a pohraničníky je skvělá, Gandalf se vážně předvedla. A chtěla bych domů racka, jsou strašně roztomilí. :)
No jo, my češi si stěžujeme na turisty, ale o tom, co vyvádíme v cizině ani necknem. Viď, Scrat, pašování kokainu... :)

2 Snapeova Snapeova | Web | 21. září 2014 v 0:46 | Reagovat

Nemůžeš takhe někam jezdit častěji? Výborně se to čte a ještě se bavim :DDD Navíc ty fotky k tomu:)

3 Janelle Janelle | Web | 21. září 2014 v 13:00 | Reagovat

No to o tej hranici je pravda :D Ale mala si počkať kým sa ťa to tá teta opýta a nie to na ňu tak vybaliť :D :D
racky sú čajky :D a ja som chvíľu rozmýšľala o akých rakoch preboha rozprávaš ... aj ja uprednostnujem cestu do UK lodou namiesto tunelu :D
Takisto milujem anglické domčeky, lampičky zámky a všetko :D
Akurát v novembri plánujem ísť do UK tak sa možno zastavím aj v Dower, dik za inšpiráciu  :D Možno sa neskôr zastavím aj u limetky :D teším sa na další článok. (to ubytko teda fakt nezávidím :D )

4 Anka Anka | 21. září 2014 v 17:26 | Reagovat

Teda to jsou fakt zážitky :D Super hotely (už asi vím, kde jsi se brala inspiraci pro příběh o Glumovi), ta ženská za turniketem ("jdu se tu učit angličtinu..." "hm, a  co já s tím?" :D)
Hrozně se mi líbí tvůj styl vyprávění a neustálé narážky na fikci.
Fotky racků jsou fakt parádní.... bezva článek!

5 Kelly Kelly | E-mail | Web | 21. září 2014 v 23:41 | Reagovat

"(Mimochodem, myslím si, že to s těma úředníkama byla ze strany Gandalfa pouhá sranda a budoucí průprava do života, jinak si ten výraz té paní vysvětlit nedokážu.)" U tohohle úseku jsem seriózně vyprskla smíchy, protože chudák celní úřednice, tu fakt bude zajímat, proč kdo jede do Anglie. A hlavně s takovým důvodem, jakože "no, mně se líbí britské seriály". Lol.

Btw. té lodi se říká trajekt, to jen tak pro příště, nepřišlo mi totiž, že bys to věděla, protože jsi to tam nikde nepoužila. Hlavně že slovo loď jsi tam napsala hned devětkrát. :D (Přátelská rada - na opakování slov si dávej pozor, ono opravdu moc dobře nevypadá a jakmile někdo čte fakt pozorně, tak to i docela ruší. A ne, není to rýpání, je to zcela normální upozornění.)

A prosím tě - když říkáš, že paní měla britský přízvuk... jaký teda vlastně měla? Anglický, skotský, velšský nebo irský? Ono je v nich docela rozdíl, víš?

A upřímně - to, jak pořád zmiňuješ ty různé fandomy a máš rádoby vtipné narážky, tak věř mi - ono to fakt není vtipný. Poprvý jo, podruhý se skřípěním zubů taky, ale když to nutně musíš cpát do každého odstavce, tak už to je spíš trapný... Každý normální člověk si všimne, že jsi multifanoušek, tak to nemusíš milionkrát zdůrazňovat.

No. Takže jen takhle. Hlavně se prosím tě nezapomeň urazit, jak to umíš jen ty. :D

6 Linn Linn | 22. září 2014 v 15:36 | Reagovat

Scrat já tě prostě žeru nedokážu říct nic víc prostě tě žeru! Nee doslova :D

7 Irith Irith | Web | 24. září 2014 v 15:49 | Reagovat

Skvělé!
To mi připomíná moji cestu do Skotska. Na celnici nás nechtěli pustit, protože bomby (plynové :-) ) jsme dali do kufru, který k rentgenu nesla má roztomilá mladší sestra...
Já chci zpátky do Anglie!!!!
Už se moc těším na další díl :-)

8 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 25. září 2014 v 19:36 | Reagovat

Veľmi dobre sa to všetko čítalo :) Mám rada takéto zážitky.
Súhlasím, že ľudia s britským prízvukom sa dobre počúvajú :) Ale Afričania hovoriaci po anglicky nie. Tým nerozumiem skoro ani slovo :D
A krásne fotky a video :) Tie vtáčiky majú niečo do seba :)
Škoda, že ste nenašli modrú budku :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!