Blog je opět v provozu! (30.6)

Říjen 2014

Day 6: Kdo v HP si nezasloužil svůj osud - #7dayspotterheadchallenge

31. října 2014 v 18:55 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 6: Kdo v HP si nezasloužil svůj osud?
Pro mě jednoznačně Hedvika. Podle mě si nezasloužila jen tak umřít, bez důvodu. Bylo mi jí strašně líto :'( Tohle je asi jediné, co se mi na HP sérii nelíbí, na druhou stranu, bylo by nebezpečné Hedviku s sebou všude tahat na cestě za viteály, ale i tak byla její smrt ta trochu odfláknutá, zasoužila by si důstojnější :/
A kdo z HP si podle vás nezasloužil svůj osud? Souhlasíte se mnou?
Vaše Scrat

Day 5: Oblíbený pár - #7dayspotterheadchallenge

30. října 2014 v 21:55 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 5: Oblíbený pár (z kánonu/vymyšlený fanoušky)
Můj nejoblíbenější pár z kánonu je jednoznačně Romione (Ron/Hermiona). Ti dva se k sobě prostě hodí, nejdřív jsou sice přátelé, ale nakonec skončí spolu. Ani nevím, proč je mám tak ráda, prostě jsou super :)
A vymyšlený fanoušky je asi Draco/Ufňukaná Uršula. Je to skvěle vymyšlené, v dobách, kdy se Draco snažil zprovoznit tu skříň se setkal s Uršulou a podle mě se k sobě hodí :D I když je ten pár nereálný :D Pak jsem ještě vymyslela vlastní pár, ale to je crossover se seriálem Hetálie (Lenka/Japonsko :D)
A jaký je váš oblíbený pár? Máte rádi výše zmíněné?
Vaše Scrat

Day 4: Oblíbený díl - #7dayspotterheadchallenge

29. října 2014 v 20:10 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 4: Oblíbený díl
Tak to je jednoznačně Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Nejen proto, že tam nikdo neumře, ale proto, protože je prostě úžasný! Je asi nejlepší dějově, v Bradavicích to začíná být trochu temnější, přichází Lupin (podle mě jednoznačně nejlepší učitel Obrany vůbec) a Severus má prostě boží, nepřekonatelný hlášky :D
Líbí se mi tam ta atmosféra, Nebelvír konečně vyhraje famfrpálový pohár, Harry se snaží o povolení jít do Prasinek a nakonec se vyuzlí to se Siriusem Blackem, že je vlastně hodný a že Prašivka je Petigrew. (nebo Petigrew je Prašivka)
Mám ráda úplně všechny díly samozřejmě, (i když film HP4 byl slabší (jen film!) a to kvůli tomu, že úplně překopali zápletku.) druhý oblíbený by byl asi Harry Potter a Relikvie smrti, ale dál to nemůžu nijak hodnotit, protože všechny díly jsou dobré v něčem jiném.
V HP3 je koneconců i má oblíbená scéna :D
Vězeň z Azkabanu pro mě prostě vždycky bude srdcovka :)
A jaký je váš oblíbený díl? Máte rádi ten třetí?
Vaše Scrat

Day 3: Postava, které se nejvíc podobáš - #7dayspotterheadchallenge

28. října 2014 v 10:59 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 3: Postava, které se nejvíc podobáš
Tady jsem měla jasno hned. Je to Lenka Láskorádová. Ono, prakticky by se dala považovat za moji nejoblibenější postavu, ale nechtěla jsem ji mít v tomto tagu dvakrát, tak jsem to udělala takhle.
Lenka se mi podobá v tom, že je snílek jako já. Je schopná věřit v nemožné a to já taky. Původně bych sem dala Hermionu, ale já nejsem tak odvážná jako ona a Hermiona je někdy neskutečně přízemní.
Jedniné, co nemám s Lenkou společné je to, že je Lenka flegmatická a to, že se jí spolužáci posmívají jí nevadí. (Nebo to aspoň na sobě nedává znát.) Já jsem melancholik a všechno si beru osobně.
Jinak bych osobě řekla, že bych asi patřila do Havraspáru, což Lenka patří. Obdivuju ji za to, co všechno zvládla a kdyby nebyla fiktivní, chtěla bych ji mít za kamarádku. Hodně toho máme společného, pokud nepočítám vzhled.
Také se podobáte nějaké postavě z HP? Jaký máte názor na Lenku?
Vaše Scrat

Day 2: Oblíbený magický tvor - #7dayspotterheadchallenge

27. října 2014 v 7:22 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 2: Oblíbený magický tvor
Tady jsem se rozhodovala mezi hipogryfem, domácím skřítkem a testrálem. Nakonec jsem vybrala testrála. Podle mě jsou to strašně zajímaví tvorové, člověk je může vidět jen když uviděl smrt. Táhnou kočáry v Bradavicích a jsou docela mírumilovní. Někdo by řekl, že jsou škaredí, ale podle mě mají své vlastní kouzlo a jsou svým způsobem krásní.
Jaký máte na ně názor vy? Který magický tvor je pro vás nejzajímavější?
Vaše Scrat

Day 1: Oblíbená postava - #7dayspotterheadchallenge

26. října 2014 v 7:22 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 1: Oblíbená postava
Mojí neoblíbenější postavou je Lenka Láskorádová, avšak je to také postava, které se nejvíc podobám, takže aby tu nebyla dvakrát, rozhodla jsem se na tento den challenge vybrat Nevilla.
Neville je podle mého hodně zajímavá postava, vzhledem k tomu, že by se mu prakticky mohlo stát to samé co Harrymu. Je to takový nesmělý nešika, ale nakonec se ukáže, proč ho zařadil Moudrý klobouk do Nebelvíru :)
Většinu času byl docela v pozadí, ale má dobrého ducha a byl by z něj skvělý kamarád :) Odvaha postavit se svým přátelům, to je něco, Brumbál má jako vždy pravdu :)

A co vy, jaký máte názor na Nevilla? Máte ho také rádi? :)
Vaše Scrat

7 days Potterhead challenge

25. října 2014 v 7:22 | Scrat |  Challenge
Zdravím!
Rozdělala jsem další challenge, tentokrát jsem ji vymyslela sama. O prázdninách totiž budu dělat re-watch a re-reading Harryho Pottera a čeká vás spousta HP článků a nějaká překvapení.
Potterhead challenge je sedmidenní, protože dílů HP je taky sedm. Snad se taky někdo zapojí a pokud se zapojíte, nezapomeňte si ke článku dát i ikonku :)
7 days Potterhead challenge
7. Co ti HP dalo do života?

To jsou všechny otázky :) Zítra se těšte na první den této challenge :)
Vaše Scrat

Smell Challenge 2

24. října 2014 v 15:50 | Scrat |  Challenge
Smell challenge 2
2. Nejhorší zápach
Tady jsem se rozhodovala dlouho. Nejdřív mě napadlo zápach ze školní jídelny (eh… :D někdy je to k nevydržení :D), pak mě napadly hovínka (jednou jsem viděla takovej barák, co smrděl jako rozkládající se hovínko, prostě fuj.) a nakonec jsem vybrala zápach z kouření. To je ale vážně k nevydržení. Jen kolem mě někdo kouří a je třeba tři metry ode mě, už se vzdaluju při představě, jak mi černají plíce. Kouření je hnus a pokud si chce někdo ničit zdraví tak ať, ale ať ho neničí mě.
Je pro mě utrpení jen kolem takového člověka projít, hned se rozkašlu a kašlu ještě víc nahlas aby si ten dotyčný uvědomil, že mě obtěžuje. Třeba nedávno někdo hodil zapálenou cigaretu do koše a zrovna to bylo na zastávce tak jsem tam musela trčet bůhvíjak dlouho.
Držím se dál i například od táboráků, nedokázala bych tak dlouho sedět u kouřícího se ohně, smrdí to hrozně a sice nemám astma, ale dost mi to vadí. Prostě oheň a cigarety - pro mě nejhorší zápach vůbec.

Vaše Scrat

Amy Pond Cosplay

20. října 2014 v 18:22 | Scrat |  Doctor Who
Jak většina z vás ví, byla jsem WHOCONU. Tenhle článek bude o tom, co jsem si vzala na sebe - koho jsem cosplayovala.

Problémy po cestě

18. října 2014 v 10:22 | Scrat |  Hobit, PP drabble a jednorázovky
Tak jsem tu zpět s další PP povídkou. Je to něco mezi double drabble a tripple drabble, takže minipovídka o tom, jaké trable zažívalo trio Frodo-Sam-Glum po cestě. Napadlo mě to při sledování Dvou věží :)
Jinak, pracuju na Glumových dobrdružstvích 2, ale zasekla jsem se tam na něčem a nevím, jak to zakončit.
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!