Blog je opět v provozu! (30.6)

Listopad 2014

Neautorizovaní průvodci světem Harryho Pottera

24. listopadu 2014 v 2:03 | Scrat |  Harry Potter
Všichni víme, že Harry Potter knih je sedm. Je ale několik dalších knih o Harrym, které málkdo zná a jsou jimi neautorizovaní průvodci. Tyto knihy nenapsala Rowlingová, ale jiní lidé a zabyvají se světem Harryho Pottera obecně (není to pokračování ani parodie.)
Já jich několik mám doma. Sice ne úplně všechny, ale rozhodně v si příštích týdnech pohledám nějaké další, když už budou ty vánoce.
Teď bych vám ráda představila ty, které už doma mám.

Konec cesty

22. listopadu 2014 v 17:11 | Scrat |  Poezie
Další Doctor Who báseň navazující na díl Turn left, jehož konec mě k tomuto inspiroval. Zároveň je to ale taky asi nejkritizovanější báseň ze všech, no, nelíbí se každému. Napište mi názor na ni do kometářů :)

Kreslím Desátého Doktora + speedart

14. listopadu 2014 v 18:13 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Já vím, neukázala jsem se tu nějakou tu chvíli, ale důvody znáte, ne?
Dnes bych vám chtěla ukázat jeden z těch starších Doctor Who fanartů, který určitě někteří z vás znají z mého instagramu. Kreslila jsem Desátého Doktora, který si sice není až tak podobný, ale snažila jsem se, no. Kreslení jsem i natáčela, takže máte možnost shlédnout můj historicky první speedart. Není to nic moc, ale jak říkám, je to staré, jen jsem měla možnost dát to na youtube až teď. Doufám, že se vám bude líbit a zanecháte bezvýznamný lajčíček, či zda odběříček na mém účtu.
Zde je ten speedart:
P.S.: Omlouvám se za kvalitu.
Názory na obrázek a celé video pište do kometářů.
Vaše Scrat :)

Smell Challenge 3

9. listopadu 2014 v 17:40 | Scrat |  Challenge
Další díl této challenge. !Připravte se na kecy o mém dětství!
Smell challenge 3
3. Vůně, která mi připomíná dětství
No, řekla bych že to v první řadě bude dřevo. Náš dům je skoro celý ze dřeva a na půdě jsou i staré zaprášené knihy co jsou cítit jako prach s dřevem dohromady a vždycky mi to připomene náš dům a můj domov.
Potom je to náš králík Felix. Vůně pilin z jeho klece, jeho králičích granulek a králičí srsti která v určitých obdobích létá všude kolem. To mi vždy připomíná našeho mazlíčka. Stále žije, ale věci se změnily, má jiný, nevonící druh pilin a nyní je se svou klecí na chodbě v mezipatře, protože když jsme ho měli v bytě, v noci dělal strašný rámus. Na druhou stranu si teď babička, která bydlí pod náma stěžuje, že králík smrdí, (nevím, co dělá takový tyjátr, kydáme ho náhodou často.) ale já jsem to za tu dobu nějak absorbovala, takže už ani zápach králičích hovínek nevnímám (to je jako když bydlíme blízko vlakového nádraží, takže zvuk vlaku zdálky nevnímám, zatímco jiní by si ho všimli a asi by jim vadil. To ale patří do Noise challenge :D ), když jdu kolem jeho klece.
Dětství mi dále připomíná vůně naší zahrady. Kdysi jsme mívali v rohu zahrady pískoviště, takže vůně písku, potom badmintonového náčiní a sladké šťávy, na kterou lítaly vosy. Dále pak vůně plastových, zaprášených hraček ve studeném sklepě, plastové židličky, lopatky, formy na bábovičky, kyblíčky, moje odrážedlo, koloběžka, atd…
Pak je to vůně naší chaty, vycpaní ptáci po stěnách, dřevěný obklad stěn, vůně louky, co máme u chaty, smrky v lese, a malované skříně. To mi vždy připomene naši chatu, kde jsem o prázdninách trávila v raném dětství opravdu hodně času. (Jezdím tam i dosud, ale jak říkám, změny.) Když se k tomu přidá ještě tikání opravdu velmi starých, chatových hodin, jako bych to tam viděla.
No a naposled to je vůně sněhu, našich sněhových kombinéz, šál a čepic a našich sáněk. Připomíná mi to časy, kdy býval v česku ještě sníh J
(Ještě bych mohla přidat vůni babiččina bytu, kde se se mnou nekonečné hodiny učila psát do písanky a počítat příklady typu jedna plus jedna, ale tu vůni nedokážu blíže specifikovat :D )

No, teď budu vypadat, jako že jsem strávila dost dlouhé dětství, ale doopravdy ještě neskončilo :D :D
Vaše Scrat

Kreslím Japonsko (Hetálie)

2. listopadu 2014 v 14:43 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Velmi se omlouvám, pokud to tu vypadalo, jako bych tu nebyla, nic nekomentovala atd. (Je podzim, Halloween a hádejte co? Scrat jde nakupovat Vánoční dárky! :D :D (Já vím. Jsem divná. Jenom to už chci mít za sebou co nejdřív.) )
To ale není to, co jsem vám chtěla sdělit. Podzim mám sice ráda, ale poslední dobou jsem nějaká přešlá, bolí mě hlava a ve škole píšeme jeden test za druhým. Utíká to, to ano. Za chvíli je čtvrtletí. Navíc právě provozuju re-reading a re-watch všech dílů HP, takže jako bych neměla na nic jiného čas a potom ponocuju a učím se v noci jak netopýr. Toť k mému současnému stavu, proto to tu vypadá, jako bych všechny články přednastavila.
Ono, když je to denní challenge, tak se ani není čemu divit. Ale vy ostatní se tu pak nudíte a proto to dnes bude zase článek s něčím jiným než HP. Klik celý článek ↓

Day 7: Co ti HP dalo do života - #7dayspotterheadchallenge

1. listopadu 2014 v 18:49 | Scrat |  Challenge
7 days Potterhead challenge
Day 7: Co ti HP dalo do života?
Tohle budu rozebírat v jednom speciálním čánku, který chystám, ale ve zkratce mi toho HP dalo hodně. Nedovedu si představit, že bych tenhle fandom neznala, no dobře, možná trochu přeháním, ale bez HP bych nebyla taková, jaká jsem dnes.
Dny předtím, se mi teď znají nudné, Harry Potter totiž odstartoval fandomovou vlnu v mém životě a bez fandomů mi připadá, že bych to nebyla já.
Harry Potter je podle mě nejlepší kniha na světě, úžasný fandom, který mě toho tolik naučil a já na něj nikdy nezapomenu. Možná se někdy věnuju jiným fandomům, ale HP pro mě bude vždycky srdcovka.
Tohle je poslední díl této challenge. Doufám, že se vám líbila a že jste si užili její čtení. Jestli chcete, můžete se také zapojit. Jsem ráda, že jsem mohla zodpovědět na otázky ohledně HP a umožnila vám, dozvědět se o mě něco nového :) Děkuji všem, kteří články s touto challengí komentovali :)
V příštích dnech očekávejte další články s tématikou HP :) (Ovšem článek o Whoconu, Londýně a nějaké povídky a fotky budou taky, aby se nám ostatní neudili :D )
Vaše Scrat
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!