Blog je opět v provozu! (30.6)

Smell Challenge 3

9. listopadu 2014 v 17:40 | Scrat |  Challenge
Další díl této challenge. !Připravte se na kecy o mém dětství!
Smell challenge 3
3. Vůně, která mi připomíná dětství
No, řekla bych že to v první řadě bude dřevo. Náš dům je skoro celý ze dřeva a na půdě jsou i staré zaprášené knihy co jsou cítit jako prach s dřevem dohromady a vždycky mi to připomene náš dům a můj domov.
Potom je to náš králík Felix. Vůně pilin z jeho klece, jeho králičích granulek a králičí srsti která v určitých obdobích létá všude kolem. To mi vždy připomíná našeho mazlíčka. Stále žije, ale věci se změnily, má jiný, nevonící druh pilin a nyní je se svou klecí na chodbě v mezipatře, protože když jsme ho měli v bytě, v noci dělal strašný rámus. Na druhou stranu si teď babička, která bydlí pod náma stěžuje, že králík smrdí, (nevím, co dělá takový tyjátr, kydáme ho náhodou často.) ale já jsem to za tu dobu nějak absorbovala, takže už ani zápach králičích hovínek nevnímám (to je jako když bydlíme blízko vlakového nádraží, takže zvuk vlaku zdálky nevnímám, zatímco jiní by si ho všimli a asi by jim vadil. To ale patří do Noise challenge :D ), když jdu kolem jeho klece.
Dětství mi dále připomíná vůně naší zahrady. Kdysi jsme mívali v rohu zahrady pískoviště, takže vůně písku, potom badmintonového náčiní a sladké šťávy, na kterou lítaly vosy. Dále pak vůně plastových, zaprášených hraček ve studeném sklepě, plastové židličky, lopatky, formy na bábovičky, kyblíčky, moje odrážedlo, koloběžka, atd…
Pak je to vůně naší chaty, vycpaní ptáci po stěnách, dřevěný obklad stěn, vůně louky, co máme u chaty, smrky v lese, a malované skříně. To mi vždy připomene naši chatu, kde jsem o prázdninách trávila v raném dětství opravdu hodně času. (Jezdím tam i dosud, ale jak říkám, změny.) Když se k tomu přidá ještě tikání opravdu velmi starých, chatových hodin, jako bych to tam viděla.
No a naposled to je vůně sněhu, našich sněhových kombinéz, šál a čepic a našich sáněk. Připomíná mi to časy, kdy býval v česku ještě sníh J
(Ještě bych mohla přidat vůni babiččina bytu, kde se se mnou nekonečné hodiny učila psát do písanky a počítat příklady typu jedna plus jedna, ale tu vůni nedokážu blíže specifikovat :D )

No, teď budu vypadat, jako že jsem strávila dost dlouhé dětství, ale doopravdy ještě neskončilo :D :D
Vaše Scrat
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 9. listopadu 2014 v 19:17 | Reagovat

Ach, Scrat, díky, že mě dostáváš z depky. Já vím, nic jsi neudělala, ale jsem ráda, že jsem se mohla odreagovat tímto článkem. ;)
Je vtipný, že plníš challenge líp než já, i když jsem ji já vymyslela. Je to vážně dobrý, takhle se rozepsat o vůních. :)

2 NeFeReT NeFeReT | Web | 13. listopadu 2014 v 19:50 | Reagovat

Veľmi pekný článok. Neuveriteľne dobre sa to čítalo. :-) Pekne si opísala tie vône a zároveň priblížila svoje detstvo, ktoré bolo (alebo, ako si sama napísala, ešte je) podľa opisu nádherné.

3 Snapeova Snapeova | Web | 29. listopadu 2014 v 18:48 | Reagovat

No teda, já když se tak nad tím zamyslím, tak vůbec nevím jaké vůně bych měla označit za vůně dětství. Takovou challenge bych plnit nemohla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!