Blog je opět v provozu! (30.6)

Prosinec 2014

Shrnutí roku 2014

31. prosince 2014 v 19:08 | Scrat |  O blogu
naposledy v tomto roce vás Zdravím!
Rozhodla jsem se v tomto článku tak trošku shrnout vše, co se dělo na tomto blogu za poslední rok. (minulé shrnutí zde.)
Byl to velmi zajímavý rok a hodně se toho událo a já za zvuku petard (i když ještě není půlnoc), když sedím celá natěšená u počítače (včera v noci jsem totiž DOKONČILA třetí kapitolu Nucené společnosti! Ano, čtete dobře, nyní volejte hurá a tři dny se radujte! xD ) bych se s vámi o to nyní chtěla podělit.

První sníh + co jsem dostala?

28. prosince 2014 v 17:08 | Scrat |  Kecy v kleci
Dnes ráno jsem se vzbudila mimořádně brzy, protože mě z postele vykopala mamka kvůli kostelu. (Jinak bych samozřejmě vychrapovala až já nevím dokdy) Obě mé sestry marodí, teda, churavějí (to zní líp), jelikož jsem je nechtěně nakazila a sama se uzdravila, já jsem tak zlá, což? (Ale obě se díky tomu vyvlíkly ze svátečního chození do kostela, takže...)
No, a jak jsem tak snídala a dívala se z balkónu na protější panelák, v tu ránu na balkon toho paneláku vylezl zygon (!) a začal sypat mouku dolů z toho balkonu. Já si fakt nevymýšlím. Buď je to tím, že jsem blbá, ale brýle jsem na sobě měla, přísahám! Tak jsem přišla blíž a došlo mi, že ta mouka je vlastně sníh, který dotyčný zygon oprašoval ze zábradlí balkonu, aby bílý poprašek spadl dolů. Chvíli jsem nad tím přemýšlela. Pak mi to došlo! SNÍH!
Ano, říkáte si, že je to podivné, jelikož v této končině nesněžilo tak.. padesát let (dobře, přeháním) a tak je toto velmi neobvyklé.
(Btw, za tím zygonem si opravdu stojím, odmítám uvěřit, že to byl chlap v červené mikině, jak by se mohlo zdát.)
A tak jsem se rychle navlékla do kabátu a prchla na zahradu, do začátku kostela bylo ještě času dost (protože sestra, která je obvykle brzdou, onemocněla, proto chodíme vždycky pozdě, ale teď ne, chápete?)
Sněhu tam bylo, to ano, ale bohužel málo na rochnění se a málo na stavění Dalek-sněhuláků (článek o prvním sněhu loni zde, bylo to o poznání dřív a článek o sněhovém Dalekovi zde.), takže jsem se tam jen tak procházela a nakonec jsem na posněženou terasu vyšlapala velký obrázek TARDIS, moc se to nepovedlo, ale co už :D
Doufám, že je to na tom obrázku dost vidět.
No, a teď bych vám jen tak ve zkratce a pro zajímavost chtěla ukázat, co všechno jsem k Vánocům dostala.
Sestra mi udělala sešit s vlajkami mých oblíbených států z Hetalie :)
Neautorizovaní průvodci světem Pána Prstenů. (brzy bude článek)
Zase knížky, dva díly jedné sci-fi série, zajímá mě to, krásná obálka, tak jsem si rovnou přála dva díly :) Možná bude i recenze :)
Diář se soviškama od mladší sestry :3
A nakonec - dostala jsem nový mobil. Ani jsem to nečekala, (je úplně nový, Samsung Galaxy Core), ale nestěžuju si xD Povšimněte si malé roztomilé Anglie na zamykací obrazovce :D
No, pak jsem ještě dostala barvy na textil, (nové tričko bude brzy), starší sestra mi pak ještě dala vlastnoručně namalované tričko s Japonskem, které najdete na mém instagramu a pak jsem ještě dostala nějaké oblečení a židli. Asi se divíte, proč zrovna židli (není to věno ani příspěvek do domácnosti), ale ta moje kancelářská židle v pokoji už byla opotřebovaná, tak jsem dostala novou a je s kolečkama takže se s ní parádně jezdí :D A vůbec, spousta potřebičů a věcí u nás doma se rozhodla stávkovat zrovna teď, takže máme i půjčený auto a musíme si koupit novou pračku s myčkou, to je teda pech, co? Ta židle je proti tomu nic! :D
No, to už odbíhám od tématu, každopádně se mějte dobře a do komentářů se mimo vyjádření k článku rozepište o tom, zda byl u vás také sníh a co zajímavého jste dostali pod stromeček.
Mějte se fajn!
P.S.: Ještě menší bonus v podobě přítulné kočičky na hřbitově a rebelsky nastrčené mrskačky u vánočního stromku :D
Teď už je to vážně všechno :D
Vaše Scrat

Veselé Vánoce 2014

24. prosince 2014 v 9:34 | Scrat |  Kecy v kleci
Zdravím!
Ano, já vím že je Štědrý den a že vy všichni jste doma a těšíte se na dárky, proto tohle možná nikdo číst nebude, ale to bych nebyla já, kdybych nenapsala speciální článek s přáním Veselých Vánoc, že? :D (minulý článek zde.)
No, nejdříve, abych trošku navodila tu vánoční atmosféru, bych vám chtěla ukázat fanart, který jsem kreslila do školního projektu "Vánoce v jiných zemích". Bylo to vlastně mluvnické cvičení do češtiny a já si to fakt pečlivě nastudovala a spolu se starší ségrou kreslila ilustrační obrázky k tomu a to bychom nebyly fandommaniačky, abychom snad do každého obrázku nezamixovaly svoje fandomy :D Většinou to byly obrázky z Hetalie, protože to byly "Vánoce v jiných zemích" a Hetalie je přece o zemích světa, ne? :)
No, abych se dokopala k tomu fanartu, nakreslila jsem Claru Oswaldovou k té části "Vánoce v anglicky mluvících zemích" a nakreslila jsem ji podle toho obrázku z vánočního speciálu.
Musela jsem ji bohužel obtáhnout fixou, aby byla na té interaktivní tabuli vidět, takže to nevypadá moc jako méobvyklé fanarty.
Jako další věc, co jsem měla do toho projektu bylo, že jsem sestříhala koledu Tichá noc, (věřili byste, že byla přeložena do třiceti tří jazyků?), aby byla jako "multilanguage" video, tím pádem byl začátek několik sekund česky, pak dalších několik pokračování slovensky atd. Bohužel, děcka se tomu strašně smály (totálně nevím proč) a když tam byla polština, jedna holka se zeptala, jestli to není čínština a to tam byla polská vlajka! Ach bože, já se bohybuju v tak zabedněným kolektivu -_- Přitom mi ten projekt dal docela dost práci, snažila jsem se a ono tohle.
Nicméně, neodbíhejme od tématu a tentokrát bych vám chtěla popřát Šťastné Vánoce mým vlastnoručním videem:
Tak, a teď, když jste se všichni podívali na mé video, budu hodná a když jsou ty Vánoce, nebudu žebrat o lajk, protože vy mi to stejně lajknete a nyní bych vám všem už chtěla popřát veselé svátky! Doufám, že najdete pod stromečkem vytoužené dárky a strávíte Vánoce se svými nejbližšími :) Přeju vám všem taky hodně úspěšných článků, ať vydržíte aktivní co nejdéle a hodně čtenářů i pozitivních komentářů! :) Mějte se skvěle a Veselé Vánoce a šťastný nový rok vám všem! :)
Vaše Scrat

DIY: Hobit sešit

20. prosince 2014 v 19:07 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Tak mě zase chytla tvořící nálada a já začala vyrábět nějaké ty vánoční dárky. Při té příležitosti jsem nechtěně narazila na školní nelinkovaný sešit, který zatím ještě nikdo nepoužil a nějak mě to inspirovalo. Tak jsem vzala tempery a začala na něj malovat.

Mé první pokusy ve photoshopu

17. prosince 2014 v 21:19 | Scrat |  Tvorba
Jelikož chodím do výtvarky a ještě k tomu do speciální výtvarky, která se věnuje počítačové grafice, pomalu se učím s photoshopem. My ho doma v počítači nemáme, takže jsem měla poprvé možnost si ho vyzkoušet tam. Už se mi podařilo několik pokusů, ale mějte strpení, nebude to tak dobré, protože se teprve učím.
Tohle jsou tedy, mé první pokusy:
Taková menší koláž, vložila jsem do obrázku tropického deštného lesu kombu ušatou, aligátora kříženého s kresleným aligátorem, tukana a geparda :D Není to nic moc, ale tohle byl, opakuji, první pokus a spíš taková sranda :D
Poté jsme měli možnost křížit různá zvířata a já skřížila lenochoda s netopýrem a vypadá to docela děsivě :D Nevím, jestli to do sebe sedí, ale pokusila jsem se o to. Tak tedy vznikl Lenopýr :D
Další kříženec, tentokrát méně extravagantní, je to totiž kříženec lemura s jiným lemurem, ale oba mají jiné zbarvení.
Jako další jsem skřížila normální myš s tou počítačovou :D A teď je z toho taková kybermyš :D S tímhle mi docela musela pomoct učitelka, byl to těžký oříšek, ale myslím, že to dopadlo ucházejícně :D
A jako poslední je tu počin, který jsem dělala dneska. Je to steampunkový Benedict Cumberbatch, napůl je z něj mechanický robot :D Pomíchala jsem různé druhy ozubených koleček a stálo mi mnoho nervů to tam dát, protože mě zrovna photoshop nějak zlobil.
Tak, to by bylo pro dnešek vše. (Schválně, kdo nespíte, co? :D ) Přeju vám všem krásný svátky, který mě začínají o něco dřív. (Nezapomeňte - jsem nemocná :D )
Tak pápá a dobrou noc, ať vás hobitci štípou celou noc :3
Vaše Scrat

10 důvodů, proč (ne)nosit brýle

15. prosince 2014 v 20:00 | Scrat |  Kecy v kleci
Zdravím!
Jak vidím, minulý článek holt úspěch moc neměl, no, tak jsem tu s dalším. To bych nebyla já, kdybych tu na truc neoxidovala, že? :D
Jelikož nosím brýle, sepsala jsem vám zde pro zajímavost pět důvodů, proč nenosit brýle a abych nebyla tak negativní, přidala jsem i pět důvodů, proč je nosit. Klikněte na celý článek.

Hvězdy nám nepřály - recenze

14. prosince 2014 v 11:12 | Scrat |  Recenze
Rozhodla jsem se přečíst si knihu, kterou určitě všichni znáte. Bestseller, který donutil číst i nečtenáře. A rozhodla jsem se být projednou mainstream a napsat na ni recenzi.


Kreslím historické osobnosti

12. prosince 2014 v 20:39 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Tak jsem tu zpět s dalším článkem do rubriky Tvorba.
Nevím, jestli jsem to říkala, ale jsem blázen do steampunku, historických šatů a tak. No, a to bych to nebyla já, kdybych se něco takového nepokusila nakreslit, že.

Smell Challenge 4

10. prosince 2014 v 21:45 | Scrat |  Challenge
Zdravím!
Vracím se opět s touto challenge.
Smell challenge 4
4. Vůně, kterou mám úzce spojenou s nějakým filmem nebo knihou
Nejdřív jsem nevěděla, co sem dát, bylo to docela těžké. Nakonec jsem si vzpomněla na Hobita, jak jsem ho četla po tmě s baterkou a já čichala tu vůni té knihy. Já vím, že knihy voněj i normálně a prostě to k nim patří, ale tohle byla knížka z knihovny, kterou někdo něčím polil, a ta těžká bichle v tom obalu měla s tou vůní zvláští kouzlo. Prostě mi to připomíná ty časy, kdy jsem se poprvé vydala do Středozemě... :)
Za druhé to bylo letos v září, kdy jsem dostala od babičky k svátku svou první kuchařku (chci se totiž naučit vařit :) (jak jeden z pokusů dopadl si můžete přečíst zde :D). Tehdy jsem jen tak ležela na posteli a prohlížela si ji a má mladší sestra byla za svým psacím stolem na počítači a dívala se na jeden díl Doctora, konkrétně díl z páté řady s plačícími anděly. I přesto, že jsem ten díl viděla, se mi nějak zafixovala dohromady vůně lesklých, bílých stránek kuchařky a ten díl s tím lesem ve vesmírné lodi a anděly.
Tohle je asi všechno, já vím, že je to kratší, ale tahle část challenge byla obzvláště těžká.
Vaše Scrat

DIY: Tričko "What about second breakfast?"

8. prosince 2014 v 14:59 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Už dlouho nebylo něco DIY a dlouho nebyl žádný hobití článek :) Tak jsem to spojila dohromady :)
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!