Blog je opět v provozu! (30.6)

10 důvodů, proč (ne)nosit brýle

15. prosince 2014 v 20:00 | Scrat |  Kecy v kleci
Zdravím!
Jak vidím, minulý článek holt úspěch moc neměl, no, tak jsem tu s dalším. To bych nebyla já, kdybych tu na truc neoxidovala, že? :D
Jelikož nosím brýle, sepsala jsem vám zde pro zajímavost pět důvodů, proč nenosit brýle a abych nebyla tak negativní, přidala jsem i pět důvodů, proč je nosit. Klikněte na celý článek.PROČ NENOSIT BRÝLE (aneb co je na nich špatného)
1. ZAŠPINĚNÍ
Každý, kdo nosí brýle, to určitě zná. Ať děláte cokoliv, vždycky vám na sklíčka přiletí občas nějaké to zrnko prachu či vaše řasa a ve finále je, i když si dáváte fakt bacha, musíte vyčistit. Pak přichází ta tragédie, kdy jste si s sebou nevzali hadřík a musíte to udělat o cíp trička. Ze mě neznámých důvodů se mi na brýlích objevují i znatelné otisky něčích pazourů a vážně nemám šajna, kde se tam jako vzaly. Pak přichází další věc a to je, že lidi, kteří brýle nenosí pro ně nemají vůbec cit a klidně je, když si je chcou vyzkoušet, vezmou za ty skla. No není to na zabití?!
Abych se vrátila k tématu, nejhorší potom je, když prší nebo když brečíte. Mám štěstí, že nenosím mejkap, ale i tak mi po pláči na brýlích zůstávají slzy, vyplavané řasy a otisky mých očí. Když prší, kapky udělají prakticky tu samou práci, jen s tím rozdílem, že to udělají zvenčí těch skel.
Prostě, kdo to poznal, ví, jak je nepříjemné, dívat se na svět přes špinavá skla brýlí.

2. KDYŽ SI JE SUNDÁTE
Tady je další nevýhoda toho, když špatně vidíte. Když se totiž dostanete na nějaké místo, kde brýle z nějakého důvodu nosit nemůžete, musíte si je sundat a naskýtá se vám tak nevýhoda, oproto jiným lidem a to, že vidíte doslova PRD. Ano, existují věci, jako kontaktní čočky, ale když jste jako já, citliví na vše, co souvisí s očima, máte smůlu.
Vemte si například takový plavecký bazén nebo tělocvičnu. Těžko bych asi plavala nebo cvičila s brýlemi, že, tak si je musím sundat a v tu ránu vidím rozostřeně, když se ode mě lidi aspoň trochu vzdálí, místo jejich obličeje vidím růžovou skvrnu. Ano, asi bych bez těch brýlí přežila, ale je mi to strašně nepříjemné, dívat se takhle a pořád u toho mhouřit oči. Kdo má méně dioptrií, má víc štěstí, ale i tak.

3. PŘÍPADNÉ ZRANĚNÍ ČI ZTRÁTA
A další věc. Když třeba jen sletíte na zem, je tu možnost, že se váš druhý pár zraků nakřápne. To vás činí jaksi zranitelnými, když vám jen někdo jednu ubalí a vaše brýle za dva tisíce mohou být jednoduše v čudu. Ještě se mi nestalo, že by se mi skla rozbily, ale už se mi několikrát ulomila nožička. Kupodivu se to ještě dalo zpravit, ale už jsem ty brýle i jednou ztratila, čímž se dostávám k další věci a to je to, že když se vaše brýle ztratí, nějakou dobu trvá, než si pořídíte nové a mezitím chodíte jako krtek s mžourajícím zrakem. (Sice se mé brýle po ztrátě našly, ale mezitím jsem si stihla koupit nové, takže... :D Asi jsem mohla mít předtím náhradní, ale když se mi zvýší počet dioptrií, je koupení nových skel do obou poněkud nákladné.) Ano, brýle nejsou věc bez které byste nedovedli dýchat, ale i tak se bez nich nepříjemně špatně vidí.


4. URČITÉ NEPOHODLÍ
Když si jen přes hlavu sundáte svetr, už máte ty brýle nějak nakřivo a to je fakt nepohodlné. Zase, kdo nosí brýle, ví moc dobře o čem mluvím. Nebo když se po dni unavení vrátíte domů, chcete hned ulehnout do postele, když si musíte sundat brýle a to je další práce navíc, ne? A když na ně náhodou zapomenete, padnete do postele a ostré části brýlí se vám zaryjí do kořenu nosu. No prostě extra příjemné.

5. VÁŠ VZHLED
Tady je to pouze úzká skupina, jenže i to se stává. Když si totiž obroučky vyberete tak, že se jejich barva a tvar k vám nehodí, vypadáte divně. Můžou vás kvůli tomu dokonce i šikanovat, že vypadáte jako "šprt" nebo tak něco. Když si zase vyberete špatnou barvu, nemusí se vždycky hodit k vašemu oblečení, ale to už je jen takový detail.
Například já si vybrala dobře a moje brýle mi dle mého názoru sluší. Ne vždy tomu ale může být tak a nejlepší je se před výběrem pobavit ještě s někým jiným.

PROČ NOSIT BRÝLE (aneb jejich výhody)
Tak a teď přejdeme k něčemu pozitivnějšímu. Vím totiž, že je na internetu spousta článků a videí, co kdo nesnáší a co je mu protivné. Jen málokdy se však najde něco, co popisuje nějaké příjemné věci a proto jsem to takhle spojila.

1. VYPADÁTE INTELIGENTNĚ
Když máte brýle, tak ať přijdete kamkoli, na první pohled vypadáte jako osoba, která hodně čte a hodně se učí. Už je to prostě ten stereotyp. Ani to nemusí být pravda, ale první dojem máte hotový :-)
(Například já mám brýle hlavně díky tomu, že si čtu pod rouškou noci s baterkou, ale pššt. Mami, pokud tohle čteš, nezlob se na mě, vždyť ty máš brýle ze stejného důvodu!)
Vlastně si nedovedu představit, že bych bez brýlí byla, i po té stránce, že bez nich prostě vypadám jak krtek. Má sestra to má horší, ta vypadá jako panda. Ono to totiž na tom vzhledu udělá hodně a když si dobře vyberete, máte vyhráno - je z vás intelektuál na první pohled! :-)

2. JISTÝ POCIT BEZPEČÍ
Brýle vám taky poskytují výhodu v tom, že když vás někdo chce zmlátit, může si to rozmyslet, protože pak by platil dva tisíce za nové brýle :D Jste jakoby zranitelnější, někteří si toho všimnou a možná, že právě díky tomu vás nezmlátí :D Prostě na vás budou lidi dávat pozor, "radši si sundej brýle, mohly by se ti rozbít", a je to takové milé :)


3. VIDÍTE TO, CO JINÍ NE
Teď opomenu, že to, co vidíte, je vlastně svět v rozmazané verzi, ale když si sundáte brýle, takový pohled se naskytne jen člověku, který má špatný zrak. Pak si můžete ze svých přátel dělat srandu - "ty vypadáš ale vtipně, když si sundám brýle!" - a oni si to ani nemůžou ověřit ani vám to oplatit :D Já vím, zákeřné :D

4. NEMUSÍTE SE BÁT, ŽE BUDETE MÍT ŠPATNÝ ZRAK
...protože už ho špatný máte! :D Já vím, je to taková ironie, ale pravdivá :) Může se vám to samožřejmě ještě zhoršit, ale kdo hledí na nějaké ty dioptrie navíc, hm? :D
Ani se nemusíte navíc na stará kolena bát, že budete muset nosit brýle, protože je už nosíte odjakživa :) To je ale výhoda, co? :D

5. NAKONEC...
No, nakonec ještě dodám, že brýle docela dokreslují váš obličej, prostě k vám a vaší osobnosti patří, takže se s nimi musíte smířit, nebo prostě začít nosit čočky. Spousta lidem třeba brýle sluší a bez nich vypadají divně (jako třeba já). Navíc, vidíte ostře, nevím, jak to mají lidi s normálním zrakem, ale já, když si nasadím brýle, vidím dobře a ostře! :D

Tak to by byl asi celý můj článek o brýlích, doufám, že jste si ho užili (psala jsem ho celé odpoledne + pár minut prokrastinace u DW, tak si toho važte :D ), do komentářů mi napište své názory, hlasujte v anketě a poslední body ↑ berte přece jenom s nadsázkou :D Asi nejsem moc dobrá s vymýšlením pozitivních věcí, co? Jen si je tak překroutím :D (No jo, optimista ze mě nikdy nebude :D ) No, takže se mějte a užívejte vánoční čas :)
Scrat
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Arvari Arvari | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 22:55 | Reagovat

No, přiznejme si to, na nošení brejlí moc pozitiv není. Je to otravný, nedá se s tím v posteli ležet na boku, když máš velký dioptrie, nemůžeš bez brejlí pomalu ani vstát z postele, bez nich nevidíš na televizi a dokonce ani na notebook, a na knížku taky ne, pokud ji od sebe držíš moc daleko. Při sportu to klouže dolů (upřímně mám ale pocit, že na tom nejsi zase tak zle, když si můžeš brejle někde v tělocvičně sundat, to já bych si prostě nemohla dovolit), usazuje se na tom každý zrníčko prachu, musíš na to dávat pozor, na koncertě si nezahážeš hlavou, ani kdybys chtěla... Ne, fakt tam pozitiva prakticky nejsou. =D
Ale musím říct, že při poznámce o brejlích za dva tisíce jsem se mírně hystericky zasmála. Kolem dvou tisíc stojí jedno moje sklíčko. A levnější prostě není, pokud nechci tlustý jako dno průměrnýho půllitru... =/

2 Kelly Kelly | E-mail | Web | 16. prosince 2014 v 0:13 | Reagovat

[1]: S tou cenou souhlasím. Jakože dá se vychytat i cena s různými slevami, takže jsem jednou měla brýle za 3700,- Kč, ale míň jak tři tisíce určitě ne, hlavně pokud člověk chce nějaké obroučky, co i dobře vypadají. Každopádně kdo má silné dioptrie, tak ten si prostě připlatí.

Jinak s těmi negativy já nevím... jako člověk, co nosí brýle dlouho - a tím myslím FAKT dlouho, cca 13 let možná? - mi to už prostě tak nepřijde a všechno dělám automaticky s brýlemi a nějak moc mi nepřekáží. Čistím si je automaticky a už mi to ani tak nepřijde, v bazénu umím plavat i s brýlemi (no tak co, tak se zamokří, vidět se s tím dá), taky jsem s nimi vždycky cvičila, protože mi prostě nic jinýho nezbývalo... Já si prostě zvykla.

A věř mi - ne vždycky člověk v brýlích vypadá jako intelektuál, ač se to možná nabízí. ;)

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 16. prosince 2014 v 8:56 | Reagovat

[2]: Jo, já nový brejle zásadně kupuju v akcích, kdy na skla sleva padesát procent, protože jinak bych se nedoplatila. =D Pak se většinou taky vlezu pod ty čtyři tisíce, no, ale jinak by se mi to těžko povedlo... =/

Jinak, já brejle taky nosím většinu života (víc jak čtrnáct let) a jsem na ně stoprocentně zvyklá, ale čas od času mi stejně hrozně vadí. Když při cvičení skáčeš a brejle ti po nose hopkaj ve vlastním rytmu (a nakonec skoro spadnou), není to příjemný. Nebo když chceš ležet v posteli na boku a koukat na televizi, ale brejle tě tlačí do spánku. A nejvíc nesnáším to, že když si chci namalovat oči, musím se namáčknout na umyvadlo a obličej dát tak třicet cenťáků před zrcadlo maximálně, jinak na to prostě nevidím... =/ Jo, jsem na ty všechny věci zvyklá, ale když se nad tím zamyslíš, i když seš zvyklá, prostě to tak docela příjemný není... =D

4 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 16. prosince 2014 v 13:45 | Reagovat

Já třeba vypadám s brýlemi docela dobře. Mám sice docela drahé, ale sedí mi a opravdu nejsou hrozné. Ale nosím je tak dvakrát do roka :D

5 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 16. prosince 2014 v 19:53 | Reagovat

Já jsem vždycky chtěla mít brýle, nevím proč. Po přečtení tvého vtipného :D článku už nechci. Navíc nemám proč, mé oči jsou naprosto zdravé.
ty klady tedy jako klady moc nefungují, ale pobavily mě. ;)

6 Irith Irith | Web | 16. prosince 2014 v 20:23 | Reagovat

Já brýle nemám a nechci. Zápory u mě převažují :-)
Jen k těm kladům, já jsem "brýlovcům" vždycky záviděla pocit bezpečí, ale trochu jiný. Když mě něco vlétne do oka, tak to prostě vlétne do oka a nic tomu v tom nezabrání. A moucha v oku na kole je fakt nepříjemná věc. Zato když máš brýle, tak mezi oním předmětem a tvým okem stojí ještě dvě plošky skla :-)

7 V V | Web | 17. prosince 2014 v 12:50 | Reagovat

Já vidím na nošení brýlí jen negativa :D nosila jsem dřív brýle, pak jsem se na to vykašlala, stejně vidím líp bez nich než s nima.. nevím co to bylo za doktorku :D

8 Anka Anka | 18. prosince 2014 v 15:28 | Reagovat

Brýle. Nejhůř se hledají brýle bez brýlí. Hru na schovávanou hrajeme několikrát za den. :D
Další problém, který mě hrozně štve, že se mi příšerně zamlžují, přicházím-li z venku do nějaké aspoň trochu radiátorem políbené budovy.
A o té inteligenci si taky nejsem jistá, pokud ty křápy visí aspoň trochu nakřivo, připadá mi můj odraz v zrcadle spíš poněkud slabomyslně...

Ale jinak na ně nedám dopustit!

9 Anka Anka | 18. prosince 2014 v 15:37 | Reagovat

A ještě jeden dodatek. Možná to znáte taky... Že lidi, které vidíte  bez brýlí, vypadají několikanásobně krásnější. Čím to je, netuším.
Možná tím, že když nevidíte jednotlivé detaily fasády, tak celkový dojem je takový "uhlazenější", "vyžehlenější" :D

10 Yummy^^ Yummy^^ | Web | 18. prosince 2014 v 17:04 | Reagovat

Nemusíte sa báť, že budete mať horší zrak - pretože už ho zlý máte :D Oh yes, to niekedy použijem. Avšak čo sa týka šošoviek, s tými sa zrak ešte zhoršiť dá, hlavne pravidelným používaním. Logicky, keď si stále niečo pcháte pred oko, znova a znova ten istý pohyb, je jasné že to tomu oku veľmi neprospieva :)

11 NeFeReT NeFeReT | Web | 18. prosince 2014 v 22:04 | Reagovat

Zaujímavo podaný článok, a aj pozitívne body sa ti podarili. Neber to tak pesimisticky :D,
Okuliare som ja nikdy nenosila, pretože som ich nepotrebovala. Ako som však prišla na vysokú a väčšinu času strávim pri notebooku spracovávaním nejakých vecí pre profesorov alebo učením sa z kníh, ktoré mám v PDF a keby si ich chcem vytlačiť stálo by to neskutočne veľa, môj zrak sa neskutočne pokazil. Začína ma bolieť hlava a mám problém zaostriť do diaľky. Asi musím navštíviť očnú/očného nech sa k tomu vyjadrí. Hoc neviem si predstaviť seba ako inteligenta, ktorý nosí okuliare. :D

12 Niky Niky | 19. prosince 2014 v 17:41 | Reagovat

Já brýle nosím a přímo je zbožňuji :D. Bez nich vypadám jako smrtka ale brýle mi dodají trochu barvy :D.
Negativa sice mají ,ale i kdybych je už nosit nemusela. Nosila bych je s radostí dál :D.

13 teryna teryna | 19. prosince 2014 v 17:56 | Reagovat

Já náhodou brýle nosím ráda :3 Dříve jsem je nesnášela a nechtěla jsem je nosit, ale teď už bez nich prostě nejsem já :D
Moc pěkný článek :3

14 Lúmenn Lúmenn | Web | 22. prosince 2014 v 23:54 | Reagovat

Já brýle nikdy ráda neměla a nikdy jsem se s nimi nesmířila:) Od dvanácti nosím trvale čočky, loni jsem šla na laser a ještě mě čeká jedna operace, po které už jim snad navždy zamávám:) Já jejich pozitiva nějak nevnímala, připadám si v nich ošklivá, zavazejí mi, mám akorát otlačený nos a neustále si je zamazávám, takže čočky a operace a jsem šťastná:)

15 tomato tomato | Web | 23. prosince 2014 v 13:20 | Reagovat

Rozhodně nejde o nic pozitivního a věřím, že s brýlemi jsou občas trable. Samozřejmě, ale nevím, jaké to doopravdy je, mám s brýlemi takřka nulovou zkušenost. Mně osobně se brýle líbí, ráda bych je nosila, protože v nich vypadám starší. Kdybyste viděli můj obličej tiply byste mi tak o dva, o tři roky míň :D

16 Lyra Lyra | E-mail | Web | 26. prosince 2014 v 8:11 | Reagovat

Brýle jsem nosila, ale už je nemám, nesnášela jsem je a chtěla se jich zbavit, takže v momentě, kdy to šlo (bylo mi 18), jsem to udělala a nyní jsem spokojená. Věřím, že někomu můžou brýle slušit, ale já v nich vypadala divně. Navíc mi hrozně zavazely, to s deštěm a slzami jsi vystihla sama. A samozřejmě sport - tenkrát jsem necvičila, ale dneska by mi brýle při cvičení překážely, protože bych si je neustále musela hlídat, jestli nepadají, nemluvě o tom, že dělám bojové umění, kde brýle v pokročilejší fázi prostě člověk mít nemůže, takže bych stejně nakonec musela jít do čoček a jelikož mám poměrně citlivé oči, nevím, nevím. Prostě brýle za mě ne!

17 Snapeova Snapeova | Web | 27. prosince 2014 v 20:43 | Reagovat

Některá pozitiva jsou vtipná :D Já chvíli nosila na čtení, pak jsem se na to vykašlala, protože šikanovaná jsem byla i bez nich a vadily mi. A myslím, že lidi říkaly, že mě dělají dospělejší, což asi nebylo úplně špatné :D

18 Em Age Em Age | Web | 4. ledna 2015 v 14:35 | Reagovat

Skvělé pojednání, docela vtipné.
Já bych brýle měla nosit, ale zatím nenosím. :D Musím si zajít k očnímu, aby mi změřil zrak a podle toho si brýle pořídím.
Nejspíš ale až v únoru, po první výplatě, to budu mít peníze. :)

19 Tlapka Tlapka | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 15:07 | Reagovat

Přiznám se, že v současné době mám rozepsaný článek o nošení kontaktních čoček a tam je těch pozitiv mnohem víc. Brýle mi nesluší, jsou nepohodlné a při mých dioptriích už i dost drahé, takže si s velkou radostí užívám čoček. A pokud nebudu vážně muset, k brýlím už se nevrátím. To snad radši tu laserovou operaci. :D

20 Yu-chan Yu-chan | Web | 5. ledna 2015 v 20:45 | Reagovat

Brýle nenosím, takže nevím, jaké strasti to přináší. Navíc, když se podívám přes většinu brýlí pořád dobře, jen zmenšeně nebo zvětšeně.
Ale mám kamarádku, která má vážně hodně dioptrií a když si je nasadím, vidím rozmazaně, takže si dokážu představit jaké to je...
Díkybohu, že mi zrak slouží. :D

21 Leylon Leylon | E-mail | 6. ledna 2015 v 22:43 | Reagovat

Voem, ze budem okuliare vdaka mnozstvu nocneho citania mosit asi skor ako ostatný- sem tam ma to v iutiku duse trapi ale... ked sledujem ako slusia Tennantovi a citam tvoj clanok - pobavil a donutil ma zamysliet sa nad vecami ktore si clovek so zdravim zrakom proste nevsimne - tak si s pokojom mozem povedat ze ma to uz viac netrapi. Dakujem :)

22 Trinity Estridge Trinity Estridge | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 18:13 | Reagovat

[1]: S cenou souhlasím, já mám třeba dioptrie 4 a 3,25 na dálku, takže sice vidím prd, ale pořád je to relativně normální sklo, a platím dvojnásobek. Moje mamka má ještě nějakou komplikovanou poruchu a platí třikrát tolik. :D

Já osobně jsem pro brýle. :D Mám je ráda, zvykla jsem si na ně a díky nim mě lidi nemlátí a učitelé mě mají rádi , protože vypadám jako intelektuál. Sice je to po měsíci přejde, když mě poznají, ale i ten měsíc je fajn. :D Navíc mi brýle zmenšují oči, takže můžu šokovat (a prý příjemně), když si je sundám a mám čočky, všichni se diví, jaký mám "hustý oči". :D

23 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 19. ledna 2015 v 16:49 | Reagovat

Jo, když ze zimy přijdeš do tepla a brýle se ti zamlží ... :D Nebo foukneš do hokého čase, brýle se ti také zamlží ... :D Taková poslední nevýhoda, kterou také nemám moc ráda :D Hlavně se na nose objevují otlačeniny, což nevypadá nejlépe.
Zrovna nedávno jsem si zvykla na kontaktní čočky a je to mnohem pohodlnější, jen jsem si nějak tak nemohla zvyknout, že již nemám brýle :D Bohužel, i ta nákladnost je příšerná. Výměna skel skoro za 3 000 (a to beru ty nejlevnější ... ) :/ Čočky jsou též velmi drahé.

24 jenny-louise jenny-louise | 1. dubna 2016 v 19:46 | Reagovat

Já jsem se jednou srazila s kamarádkou za běhu a jedno sklo mi křuplo a ještě mi roztrhlo kůži pod obočím, takže tam teď mám jizvu. Pozitivní na tom je, že teď vypadám jako rváč, takže si na mě nikdo nebude dovolovat:) To negativní je, že jsem zaplatila 12 stovek za opravu - nevím proč, ale prostě museli vyměnit obě skla:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!