Blog je opět v provozu! (30.6)

Únor 2015

Nucená společnost - 3. kapitola (2/2)

16. února 2015 v 14:01 | Scrat |  Nucená společnost
A tady je druhá část. Prosím neotvírejte perex, dokud si nepřečtete tu první - SPOILERS!
<<Předchozí část Obsah Následující kapitola>>

Nucená společnost - 3. kapitola (1/2)

16. února 2015 v 14:00 | Scrat |  Nucená společnost
Zdravím!
Ano. Trvalo to dlouho. Někteří se strachovali co je, a... někteří se ani neobtěžovali zeptat. No, vlastně to byla většina, ale neměla bych vám to mít za zlé. Já už jsem prostě nespolehlivá a někteří z vás si na to prostě zvykli, že. Když se podívám, kdy jsem zveřejnila druhou kapitolu, no... Jak se tomu říká? Pocit viny? Asi jo :D Takže bych vám ráda vysvětlila, co jsem celou tu dobu dělala a proč mi to tak dlouho trvalo.
U Nucené společnosti je ten problém, že každá kapitola (krom snad té první) má vlastní zápletku, tj. jeden výlet s TARDIS = jedna kapitola. Jenže to je potom většinou docela rozsáhlé a já jsem zaprvé tuto zápletku několikrát měnila a zadruhé trochu "usnula na vavřínech" a když jsem se hodlala konečně v této kapitole pořádně pokročit, bylo léto a byla jsem v depresi. Nechci, abyste mě litovali, jenomže na psaní této povídky potřebuji určitou náladu a když se na to prostě necítím, tak nemůžu psát. Naštěstí jsem to jednoho dne dokončila (tuším v prosinci?) a dnes vám konečně mohu představit třetí kapitolu Nucené společnosti! Hurá! (ironie) Ale abych neházela vinu jen a pouze na mou ubohou maličkost, musím dodat, že poslední měsíc a něco čekání probíhal betaread, takže mám na svědomí pouze... osm měsíců? Do háje, nedivím se, že jste někteří asi naštvaní, jako pokání můžete zajet ke mě domů a dát mi deku, já si to fakt zasloužím :D Ale taky musím říct, že kdybych nespustila hysterický záchvat s názvem: "Bůů mamíí, ona mi to nechce obetováát!", tak byste se toho nedočkali nikdy, takže mi poděkujte. (Nechci nic říkat, ale betareaderka se někdy chová trochu nespolehlivě. I přesto jí za betaread velmi děkuji, protože bez ní bych to fakt nezvládla :) )
Vlastně bych mohla začít pracovat na rekordu, jak dlouho mi bude trvat čtvrtá kapitola. Dalal jsem si limit, že to musí být do mých narozenin a schválně kdo uhodne kdy je mám! :D Nicméně, už mám několik stran, takže asi nepřekonám Aydru, která nenapsala kapitolu tři roky :D Takže tento rekord nebude :D
Abych to zkrátila (protože nikdo nechcete poslouchat mé výlevy, když tu máme konečně tu kapitolu, že?), nechci vám křivdit a ráda bych tuto kapitolu věnovala Norroře, která mě jako jedna z mála podporovala v psaní a vytrvale se ptala, jak pokračuji za což jí velmi děkuji :3
A ještě mi dovolte jeden nedůležitý kec - tato kapitola v délce překonala předchozí kapitolu, čímž se se svými 19ti stranami stává dosud mým nejdelším pisatelským počinem. Tudíž se nedivte, že to bude zase na dvě části. Chjo.
A nyní už hurá do toho! Užijte si to :D
P.S.: Tímto nechci naznačit, že mě máte tak často bombardovat dotazy, kdy bude ta kapitola, aktualizaci máte vždy dole v menu, ale pochybuju, že to někdo čte :D Prostě stačí jen párkrát mě popostrčit, kdyby se vám zdálo, že lenivím, toť vše :)
P.P.S.: V anketě u minulé kapitoly jste hádali, kdo se objeví v další kapitole. Budu vás ještě napínat, nejvíce hlasů měl Jack a... Však uvidíte :D A kdo bude zklamán (že očekával někoho jiného), nahodím, že se jiná z těch tří postav v té anketě objeví v páté kapitole, takže hádejte, hádejte :D
<<<Předchozí kapitola Obsah Následující část>>>

Valentýn jako takový...

14. února 2015 v 17:15 | Scrat |  Kecy v kleci
Zdravím!
Každý si jistě všiml, že dnes se slaví Valentýn. Řekla bych, že mám k němu neutrální přístup, kdyby mě tolik neštvaly ty kýčovité srdíčkové věci všude. Nevadí mi, že nemám přítele (Jsem stejně ještě malej fakan :P ), ale vadí mi, že tyhlety věci jsou úplně všude a jen to má přilákat lidi k jakýmkoliv výrobkům. Přijde mi to strašně trapný jeden den si hrát, jak se všichni milují atd., když se to další den stejně vrátí do normálu, jakoby se nic nestalo.
Taky mě štvou ty "zamilované statusky" lidí v páru. Ano, láska je dobrá věc, ale jen pro dva lidi! Takže prosím vás, nesdílejte své společné muckací fotečky, nikoho to stejně nezajímá. (Ne, že bych měla někoho takového v přátelích, ale na jiných sociálních sítích než je facebook to taky je).
Na druhou stranu mě štvou i lidi, kteří si stěžují, jak jsou single atd. Pokud nemáte přítele, nejste méněcenní! Slyšela jsem i o lidech, co bez vztahu nemůžou pomalu ani žít. Opakuji, láska je dobrá věc, ale není to nejdůležitější věc ve vašem životě! Pro někoho možná ano, ale někteří lidi mají potřebu prostě někoho mít a je jim pomalu jedno, kdo to bude(!).
Třeba já ve svém věku necítím nějakou potřebu mít přítele a možná to nebudu cítit ani za dvacet let, já nevím. (Ano, samozřejmě, že miluju Benedicta Cumberbatche, ale ten je zasnoubený a navíc není pedofil, aby měl zájem o někoho v mém věku XD ) Beru to prostě tak, že pokud se někdo nachomýtne, nebude to úplný debil a bude mě mít rád a já jeho taky, možná bych uvažovala o nějakém vztahu, jednoduše nechápu lidi, co chtějí mít prostě někoho, koho si "uloví", to je úplná hovadina.
Takže, mě v těchto dnech nedeprimuje, že jsem "single", vždycky jsem se cítila jako celek, nepotřebuju k tomu ještě nějakou polovičku :D Jen mě štve ta komerce kolem toho a byla bych radši, kdyby to tak mělo víc lidí a neutápěli se v slzách pro nic.
Tudíž můj Valentýn vlastně začíná a končí tím, že popřeju hezkého Valentýna své rodině a kamarádům, abych byla aspoň zdvořilá a tím to hasne.
No, ráda bych přišla k dalšímu bodu tohoto článku a to je přáníčko, které jsem vytvořila. Na Instagramu a Tumblru totiž často lidi na Valentýna postují různá přáníčka s postavami z fandomů, k tomu přidají nějakou flirtující hlášku a přidají třeba "from:_____ to:_____", vypadá to podobně jako třeba tahle. Rozhodla jsem se jich taky pár udělat, nakonec jsem stihla jenom jednu, ehm, a to se Sherlockem :3 (I když mi na tom obrázku trochu připomíná paní Hudsonovou :P )
Ovšem, nakonec mě nenapadla vhodná flirtující hláška, tak jsem to nechala tak a jen jsem tam dala to "from" a "to".
Tak co na to říkáte? :) Odpustila jsem si kýčovitá srdíčka, jestli vám to nevadí :D
No, na závěr bych ještě přidala ůžasný vlog o Valentýnu, který zveřejnil Vidrail :3
Že je to super? :D
K tomuhle tématu jsem se vyjadřovala i na facebooku, tady je odkaz (bude to pravděpodobně někdě dole na zdi), ale v podstatě je tam ve zkratce to, co jsem napsala tady a byla to reakce na tenhle článek.
No, to už je vážně vše. Dala bych pod článek anketu, co si myslíte o Valetýnu, ale rozhodla jsem se nakonec, že ne, nebuďte líní :) Aspoň vás to donutí napsat koment :P A zadaní, teďka všichni do mě, osočujte mě, že neuznávám váš úžasný romantický svátek! :P
Vaše Scrat

Depresivní kresbičky

12. února 2015 v 16:20 | Scrat |  Tvorba
Zdravím!
Taky to znáte, když je vám úplně nejhůř jak kdy může být, k tomu si hezky posloucháte Doomsday nebo Demons a najednou se vám do ruky dostane tužka? Ne? Tak to asi nejste schopni žádné empatie, jděte se vycpat.
Ti, kteří na předchozí otázku odpověděli ano, asi pochopili, jak mi bylo, když jsem dostala do ruky tužku a papír a zničehonic začala kreslit docela depresivní věci. Popravdě, pokud by tohle viděl někdo z mojí rodiny, asi mě pošle na psychiatrii :D No, v celém článku naleznete pár docela děsivých obrázků, kdo má dobrou náladu, radši na to nekoukejte. Chtěla bych znát váš názor na to a jak to na vás působí, nepotřebuji žádnou lítost.

Smell challenge 5

10. února 2015 v 11:11 | Scrat |  Challenge
Zdravím!
Po dlouhé době opět tahle challenge.
Smell challenge 5


5. Vůně, která ve mě vyvolává neklid
U tohohle přesně nevím, jak to popsat. Kdykoli přijde naše učitelka matiky do třídy, přinese s sebou zápach křídy a papíru z našeho pracovního sešitu. Vyvolává to ve mě neklid, protože mám strach, že jsem třeba zapomněla úkol nebo tak, naše učitelka je na tohle strašně přísná a za zapomenutý úkol už dostáváme pětku. Proto mě vždycky rozruší její příchod do hodiny a vůně papíru ze sešitu, ale jen ta konkrétní vůně, vůně jiných papírů mi nevadí. Tuhle vůni mám vlastně spojenou s matikou obecně, proto je to takový neklid, jinak by to takové nebylo.
Pak je tu i smrad ze školní jídelny, jde o to, že tam topí i v létě, proto si tam nikdy neberu svetr a smrad toho "jídla" (většinou se to ani nedá nazývat jídlem) je cítit i na chodbě. O to horší je to vevnitř, je tam takový hluk, že není slyšet vlastních slov, protože všechny děcka tam mluví jedno přes druhé. K tomu ta hrozná fronta a ten smrad toho jídla ve mě vážně vyvolává neklid, protože... prostě smrdí. Ano, jsou tam i dobrá jídla, ale nevrlost a zloba těch kuchařek dokáže přebít všechno dobré na této místnosti. Ano, je to vážně hrozná práce, kuchařka ve školní jídelně, ale to neznamená, že se budou chovat odporně ke všem, kromě učitelů, kterým lezou hezky "do zadku".
Prostě mám někdy pocit, že chodím do toho ústavu jen aby moje IQ vyvážilo IQ těch ostatních v naší třídě :D Ale vážně to tam nemám ráda, už se těším, až odtam hezky vypadnu, je to to příšerný a... smrdí to tam! Smrad školy je ze všech smradů nejhorší :D (Až na smrad z cigaret ovšem.)
Toť pro dnešek vše :)
Vaše Scrat
P.S.: Ve čtvrtek jedu na Slovensko, takže přednastavím nějaké články, jen abyste se nelekli, že vám nebudu odpovídat na facebooku a tady v komentářích. Ovšem, v pondělí jsem zase zpět, mě se jen tak nezbavíte :D

Who I am?

8. února 2015 v 8:01 | Scrat |  O blogu
Zdravím!
Tento článek mám rozepsaný více než rok. Došlo mi, že jsem tady zatím nepsala nic moc o sobě, takže bych to měla napravit. Původně jsem chtěla napsat souvislý text o mé povaze, nakonec jsem to pojala trochu jinak, tak snad to pochopíte a neukamenujete mě :D

Dalek ze sněhu II.

6. února 2015 v 4:10 | Scrat |  Doctor Who
Zdravím!
Když o vánočních prázdninách napadl sníh, opatrně jsem se vždycky plížila na zahradu a shromažďovala ho. Ne, nebyla to žádná munice :D Asi si říkáte, co mě k tomu tedy vedlo než povinnost ke státu hlásit se do armády? No, tehdy byly sestry nemocné a já se nudila. Sníh totiž vždycky trochu napadl, roztál, napadl, roztál... Tak jsem ho shromáždila na hromadu, protože pak to tálo pomalu.
Myslíte že jsem to dělala rukama? Kdepak. Lepší lidi mají totiž lopatu :D
A jak jsem tak shromažďovala ten sníh, napadlo mě, že by se dal doopravdy využít jako zbraň, předtím jsem vám lhala :D A tak, když ten sníh začal tát ve velkém, rozhodla jsem se ze své epické hromádky vyrobit Daleka. Ano, čtete správně. Ten umí vyhlazovat ne? :D Skvělá zbraň, co říkáte? :D Kdyby byla třetí světová, tak bysme asi vyhráli :D A to jen díky mě :D
No, Daleka jsem dělala i loni, v tomto článku.
A nyní se pojďme podívat na oho letošního...

Předsudky vůči homosexuálům

4. února 2015 v 21:59 | Scrat |  Úvahy
Zdravím!
Tak jsem tu zpět s poněkud vážnějším článkem, dlouho tu nebyla žádná úvaha a jedna má zkušenost mě donutila se nad tímto zamyslet.
K tomuto tématu jsem se vyjadřovala i jednou na Asku a tím tématem jsou homosexuálové.

Knižní výzva 2015

3. února 2015 v 11:10 | Scrat |  Challenge
Zdravím!
Tak jsem se znovu zapojila do knižní výzvy. Loni mi to bohužel nevyšlo, tak jsem se letos rozhodla změnit taktiku. Výzvu pořádá Ells.

Kalendář Hrůzy

1. února 2015 v 13:15 | Scrat |  Kecy v kleci
Zdravím!
Opět jsem tu zpět.
Jde o to, že jsem vymyslela takovou věc, která by mohla pomoct lidem, kteřým se náhodou rychle po sobě stalo více hrozných věcí. Mezi nimi jsem i já, takže mě napadlo... Víte, co? Klikněte na Celý článek! :) ↓
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!