Blog je opět v provozu! (30.6)

Splněný sen... Anebo ne?

1. října 2015 v 19:38 | Scrat |  Vykecávací koutek
Zdravím!
Když jsem dnes odpoledne otevřela svůj blog a spatřila čísílko třicet u počtu komentářů patřící k článku o Coming Outu, pokoušely se o mě mdloby. Strhla se v komentářích nějaká zuřivá bitka, kterou jsem propásla? Rychle jsem komentáře naklikla a očekávala to nejhorší. Nu… nebyla jsem daleko od pravdy.Téměř třicet komentářů (píšu třicet, ale nevím to přesně, kolik jich bylo pozitivních a kolik ne, neumím počítat, takže prostě třicet), kde se psalo o tom, jak jsem strašně mladá, abych věděla svoji orientaci. Zírala jsem na komentáře od hogrety, Illuminátů… Takoví známí blogeři a okomentovali mi článek! Měla bych jásat, ale ne. Došlo mi, že jsem byla na titulce. Netušila jsem, kdy, protože teď jsem se pohybovala poněkud mimo blogovou komunitu, tak jsem klikla na blog.cz a pohlédla na titulku, kde se skvěla fotka kouřící puberťačky a pod tím bulvární nápis: JSEM PANROMANTICKÁ ASEXUÁLKA

Blogerka Scrat si odbyla coming-out na svém blogu.

Upřímně řečeno, je smutné, že dostat se na titulku byl jedním z mých velkých snů. Představovala jsem si, že napíšu nějaký skvostný a inteligentní článek, že pak druhý den otevřu blog.cz a uvidím se tam a pak se podívám na svůj blog a budu tam mít padesát komentářů o tom, jak jsem úžasná, jak jsem chytrá a jaké mám to kvalitní názory.

Realita byla, však, o poznání mnohem krutější. Čekala jsem, že pro můj coming out nebude mít většina lidí pochopení(no dobře, ne, byla jsem naivní, ale chci vypadat vědoucně). Co jsem však nečekala, bylo, že tento článek se objeví na titulce a zrovna v době, kdy jsem byla mimo blog, což je opravdu nevhodná doba, jen tak mimochodem. Tímto chci poděkovat několika málo mým příznivcům a lidem, kteří mě pochopili (zvláště pak Andělovi, Chlapečkovi a Bemmie) a nebo si to, že jsem moc mladá pomysleli jen pro sebe a nenapsali to. Děkuju za podporu :)

A teď trochu vysvětlení.

To, že jsem příliš mladá na to, abych věděla svou orientaci mi říkají všichni, vyjma lidí na tumblru a samozřejmě mých věrných milášků, kteří pravidelně čtou mé články. Ale je tu jedna věc:

Věk, kdy se dotyčný jedinec dozví svou orientaci je čistě individuální. Slyšela jsem o trans holce, která to zjistila ve svých čtyřech a pak zase o muži, který byl gay, ale došlo mu to až ve dvaceti pěti. Neexistuje žádný správný věk na to, kdy si člověk uvědomí svou orientaci, stejně jako není správný věk na svatbu ani děti. Prostě, když je na to onen člověk zralý, tak je. Chápu, že když je mi čtrnáct, tak mě všichni odkazují na hormony a pubertu (bože, jak ty slova nesnáším, brrr), ale řekněte mi: kdybych sem napsala svůj věk, soudili byste mě takto? Víte, proto nemám napsaný svůj věk v profilu, jen ho občas zmíním v článcích, když je to potřeba. Ti, co mé články čtou pravidelně si to buď domysleli, nebo už to někde viděli zmíněno. Není to žádné tajemství, ale nevytrubuju to v každém článku, protože vím, že se vždycky najde někdo, kdo bude mé psaní a mě odsuzovat podle mého věku. Standa má sice radši blogy s fotkou autora, ale podle mého názoru nezáleží na tváři ani věku, ale na tom, co člověk umí. (Takhle nějak to říká Nejfake, myslím). Je prostě nespravedlivé, že si přečtete jeden článek a z toho začnete soudit, že jsem na souzení své orientace moc nevyspělá, když vy jste to ve svém věku měli jinak než já.

To, že jsem pan asexuálka jsem zjistila v květnu, teď je říjen a pořád si za tím stojím. Nu, uvidíme. Ale připomnělo mi to ten obrázek s tím staříkem, který držel transparent s nápisem: "82 years of being gay! But maybe it's just a phase I'm going through…" :D

Jen tak mimochodem, trochu nechápu ten nápis na titulce: "odbyla coming out". Jako že jsem to odflákla, či co? Prostě mi přijde, že to Standa dal tak kontroverzně na titulku, aby mi všichni "vysvětlili", že jsem moc mladá.

Je ale smutné, jak romanticky jsem si představovala svůj článek na titulce a krutá realita mě vrátila zpět na tvrdou zem. Nu, aspoň mě to utvrzuje v mém naivním pesimismu :D

Prostě, sice jsem zklamaná, že mě taková většina lidí špatně pochopila (konečně chápu jak frustrovaně se musela cítit Norrora nad komentáři pod jejím článkem o fanfiction… Tehdy jsem ji nechápala, "přece má být ráda, že byla na titulce", ale… není všechno tak sladké jak se zdá.) a že takhle dopadla jedna z věcí, kterou mám na svém before-i-die listu, ale má to jedno pozitivum: tyto komentáře mě konečně dokopaly napsat článek! Yaay! :D

Teď bych ráda přešla k druhé části článku a tou je omluva. Poslední dva měsíce, srpen a září jsem byla zaneprázdněna několika věcmi a jsou to zároveň novinky:

- Stala jsem se závislou na tumblru a na kapele Panic! At The Disco

- Podlehla jsem svojí lenosti tak moc, že jsem byla líná prokrastinovat (!!!)

- Musela jsem se začít "připravovat" na příjmačky na střední školu (všichni víte, jak se já umím připravovat, co? :D)

- Začala jsem běhat, kvůli tomu, abych měla zdravější životní styl (teď se možná smějete ale jo, chodím běhat třikrát týdně, někdy i dvakrát nebo jednou… A někdy vůbec, hmmm, jsem pilný sportovec, jen co je pravda!)

- Měla jsem dost práce s delší povídkou (možná se z ní vyklube i román), takže jsem kašlala i na NS (musím zamáčknout slzu v oku, ale nebojte se, vrátím se i k NS), ale zveřejním ji, až ji dopíšu

- Znova se potýkám s šikanou a zároveň jsem zjistila jistou nemoc, kterou možná mám, ale nebudu se o tom vypisovat. (aby mi někdo ještě neřekl, že jsem "moc mladá"… pokud chcete vědět víc, zmínila jsem se o tom na svém tumblru (jak říkám, závislost) scratilove.tumblr.com, což je teď takový můj druhý útulný domeček, ale nebojte, na tomhle blogu mi záleží nejvíce a vždycky to tak bude)

A závěrem? Vyplývá ponaučení neodkazovat na blogosvětu na článek u kterého nechci, aby byl na titulce (paradoxně, čím více se snažím, tím méně mám šanci na titulku se dostat, ale když je téma článku trochu kontroverzní a nezáleží v něm tolik na mých pisatelských schopnostech jako na náplni článku, tak to hned letí na titulku. Nechápu Standu.) a také vás upozorňuji na svůj blogový come back po dvou měsících prokrastinace (ano, stydím se, do hloubky svého černo-šedo-bílo-fialového srdíčka. (Všimli jste si té reference? Muhaha, jsem asexy a jen tak moji identitu nesmažete!)). Takže papa a příštím článkům zdar!

Vaše Scrat
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Norrora Norrora | E-mail | Web | 1. října 2015 v 20:47 | Reagovat

(Nějak jsem ti zapomněla ten Coming out okomentovat, takže se to pokouším dohnat teď.)
1. S tou Titulkou máš maximální pravdu. Slovo "grustrace" to ani zdaleka nepopisuje dostatečně. Ve chvíli, kdy je šance, že se nad článkem strhne mela, už tam visí. Nezáleží na tom, jestli půjde o kritiku náctiletého samotné nebo nějakého jeho názoru (ano, s tím svým článkem jsem příliš ťala do živého...) - výjimkou jsou případy, kdy se tam objeví článek "TOP 10 hezounů podle blogerky XXX". Velebnosti, jdu vyzkoušet průchodnost jícnu opačným směrem.
2. Orientaci ti nikdo nemá právo brát. Pokud byl článek tak nějak jenom pro okruh lidí (počítám se mezi tvé věrné milášššky?), kteří čtou tvůj blog, napsala jsi to proto, aby o tom ti lidé věděli. Ne aby to Standa dal na Titulku a dal tomu atraktivní nadpis. Ne, nevybereš si, kde tvůj článek skončí. (Proto radši nic moc o sobě nesepisuji.)
3. Moc mladá? Hormony (sorry za to slovo) jsou svině, ale tohle... Že prý tě to přejde? (Už jsem zmiňovala, že moje babička je demisexuálka, akorát nevěděla, že se to tak jmenuje? Tomu se říká vzájemný Coming out.)
4. Už jsem se bála, že ti budu muset napsat, jak to vypadá s NS. Samozřejmě, že non-fanfiction má přednost, zvláště, kdyby to skončilo jako novela. Jen tak dále. Tu prokrastinaci porazíš! Já už mám napsaných asi osm stránek jedné věci, hurá! (Za dva měsíce... Stejně slavím.)
5. Ještě k té prokrastinaci... článek o WHOCONu asi do toho letošního nebude, co?
(Jsem moc líná na to, abych tam doplnila smajlíky. Prostě si je představ. Prosím. Ber ohledy na jiné... *zív* líné... *zív* lidi...)

2 Norrora Norrora | E-mail | Web | 2. října 2015 v 16:36 | Reagovat

[1]: (Pokračování po urovnání myšlenek.)
1. (*frustrace) Asi sepíšu článek o Titulce. Ironie by byla, kdyby měl Standa odvahu ho tam vyvěsit.
2. & 3. Někteří lidé to prostě poznají později, někteří dříve. Líbil se mi jeden z komentářů u tamtoho článku, tuším že ten hned po Plačícím andělovi. Jakto, že nevadí, když se v tomhle věku prohlásíš za hetero, ale ve chvíli, kdy říkáš, že máš jinou orientaci, strhne se mela? ("To nemůžeš vědět, bla bla bla...")

3 Gru    (gaz) Gru (gaz) | E-mail | Web | 2. října 2015 v 19:19 | Reagovat

Je to taková ironie osudu... Je dost možné, že Tě část blogového univerza bude vnímat na základě onoho vybraného článku a přehlédne jiný obsah tohoto webu. No život je podlý. Ber to třeba tak, že je to další zkušenost, která Tě učinila moudřejší a "starší".

Ten Tvůj problém s věkem znám, kdysi když jsem publikovala svou amatérkou (a přihlouplou) tvorbu, napsal mi jeden chlápek, jak mi to chtěl zkritizovat, ale pak se podíval na věk a řekl, že můj věk mě omlouvá. Pak jsem také měla na svém prehistorickém blogu anketu "věřite v Boha" a nějaký jiný chlápek mi napsal, že je to těžké zodpovědět a že má na to právo, protože je ještě mladý (18 let); napsala jsem mu, že jsem ještě mladší (bylo mi, myslím, 13), ale že si jsem jistá, že v Boha věřím... No docela hezká ukázka toho, jak biologický věk je něco jiného než ten duševní (nebo jak by se to dalo nazvat, prostě to, jak vnímáme sami sebe)
Přeju Ti hodně síly a štěstí a lidí, co Ti budou rozumět a podporovat Tě! :)

4 Elis Elis | Web | 3. října 2015 v 19:43 | Reagovat

Upřímně také nechápu, co tento článek dělá na hl.stránce, je to tvá čistě osobní věc, čekala bych tam úplně jiné typy článků. A k tvé panromantické asexualitě- problémem dnešní doby je ten hojný počet článků na tyhle témata a nebo vůbec různé psychické nemoci, člověk se pak lehce v něčem vidí a sám si to potom hned diagnostikuje. Zbytečně se v něčem neutvrzuj, třeba vážně jednou, až přijde láska se to zcela změní.

5 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 6. října 2015 v 20:32 | Reagovat

Já si myslím, že Standa napsal to slovo "odbyla" proto, že neměl v zásobě moc synonym pro "napsat článek". Určitě to nemyslel tak, že bys to odflákla.
Chápu, že to je dost osobní článek a takovýhle vystavování na úvodce ti asi nebylo příjemný, zvlášť potom ty komentáře, ale třeba jsi někomu pomohla. Rozšířila do světa povědomí o asexualitě a tak. :)
Přesně jak to říkáš - je to individuální, nikdo ti nemůže říct, jaké orientace jsi a čeho jsi schopná. To víš jenom ty sama. Takže hodně zdaru.
You're beauty, you're grace, you're hella hella ace, jak jsme četly na Tumblr, že ano. ;-)

6 Yu-chan Yu-chan | Web | 7. října 2015 v 18:31 | Reagovat

Myslím si, že říkat někomu, jak je ještě mladý, aby znal svoji orientaci, je hloupost, pokud tedy dotyčnému není deset let... Když se člověk začne hledat dřív, tak se prostě začne hledat dřív. Myslím, že je pravda, že jedinec ještě může názor změnit, ale říkat mu, že z toho ještě vyroste snad i dává najevo, že doufáme, že z toho vyroste...
Dost o tomhle.
Abych se vyjádřila k tomu, že se tvůj článek dostal na titulku... Tak z toho opravdu udělali "bulvár", jak jsi to nazvala. Každý článek, nad kterým se může strhnout hádka nebo tak je pro ně ideální volba. I když to byl moc hezky napsaný článek o tvé osobě...
Každopádně...
Neber si to k srdci. Co jsem tak pročítala, měla jsi i spoustu milých komentářů. Prostě buď kdo jsi. :)

7 Snapeova Snapeova | Web | 8. října 2015 v 2:06 | Reagovat

Já tam teda měla vždy článek, který byl v pohodě, ale zas, asi ještě nemám článek, který bych vyloženě nechtěla, aby se tam objevil. Každopádně ano, zdá se, že tam jdou jen články, které mohou zaujmout něčím, proč by lidi na ten blog šli a pustili se do komentování. Proto se to samozřejmě musí opepřit těmi supr čupr nadpisy. O kvalitě to bohužel až tak není. Ale zase ten článek mohl být pro některé lidi jistým přínosem. Mě třeba taky překvapilo, co vše vlastně existuje a tak.

Já na jednu stranu chápu, proč ti lidi psali to o věku apod. Někteří to jistě berou z vlastních zkušeností. Já třeba každým rokem se dost posunu a přehodnotím nějaké věci, i když zrovna ohledně sexuality apod. ne. Člověk se hodně vyvíjí, hodně se může změnit v závislosti na tom, co nového pozná, jak se mu promění život atd... Ale já bych ti tedy nikdy s jistotou netrdila, že z toho určitě vyrosteš a podobný kecy. Jen bych leda řekla, že je to možnost a jak to bude ukáže jen čas. Každý jsme jiný. A jen ty se znáš nejlíp a pokud jsi si jistá a jsi spokojená, tak je to důležitý. Věk opravdu nemusí moc hrát roli. Třeba ti to takhle zůstane navždy a třeba ne, ale nikdo nemůže zpochybňovat to v čem jsi si momentálně ohledně sebe samé jistá. No, snad si mě pochopila :D

8 princezna-ivanka princezna-ivanka | Web | 11. října 2015 v 22:06 | Reagovat

Blog.cz funguje jako každé jiné médium - vábí na nadpisy. A článek s nadpisem JSEM PANROMANTICKÁ ASEXUÁLKA rozklikne daleko více lidí než článek AČ JSEM MLADÁ, JSEM UVĚDOMĚLÁ A NEBOJÍM SE ŘÍCT, ŽE JSEM JINÁ, i když oba odkazují na totéž. Ou jéééé.
Být na titulce je nejspíš (tajný) sen každého blogera. A zákon schválnosti funguje vždycky. Já bych o to možná stála taky, i když to samozřejmě nepřiznám, ale s mým štěstím by se zveřejnilo něco, co jsem psala ve stavu mimo sebe, čili absolutní blábol, nenávistný výkřik nebo něco jiného mé tvorbě podobného. A pod článkem by se kupily negativní komentáře o mé nedospělosti, neznalosti češtiny, dějin, života... Fuj, až mně zima přejela po páteři.
Taky jsem komentovala, taky jsem napsala něco o věku. Myslela jsem to úplně jinak, než jak zmiňuješ tady v článku, a tak doufám, že to padlo na úrodnou půdu ;-). A víš co? Já si to půjdu ještě zkontrolovat :P

Vyprdni se na negativitu, vyprdni se na lidi, vyprdni se na věk. Piš, žij a buď svá! Buď šťastná! :-)

9 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 1. listopadu 2015 v 3:17 | Reagovat

Scrat, je mi líto, že máš s blog.cz takový zkušenosti, ale neber si to osobně. Důležitý je, že víš kdo jsi už teď. Jak jsi psala, mnoho lidí si nejsou jistí ještě ani v padesáti, jestli je vlastně více přitahují muži či ženy nebo oboje. Buď sama sebou a nedej se! :)
Jinak jsem zpátky na blogu a snad na dýl nebo nejlépe napořád. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!