Blog je opět v provozu! (30.6)

"Špatné" počasí

31. března 2016 v 17:13 | Scrat |  Úvahy
Zdravím!
Nedávno jsem na sobě vypozorovala podivnou věc a to, že mi vlastně nevadí špatné počasí.

Nedávno (asi tak před dvěma týdny) padaly kroupy. Prostě takový divný tvrdý chomáče co vypadaly jak sníh. No a já prostě stála před gymplem a čekala na svou kámošku. Většina lidí se schovala pod střechu onoho gymplu, ale já tam prostě stála a čekala. Ano, uvědomovala jsem si, že padaj kroupy. Ale bylo mi to šumák, dala jsem si kapuci a hotovo. Byla jsem moc zabraná do svejch myšlenek. Najednou mi nějaká holka poklepala na rameno. "Hele, nechceš se jít náhodou taky schovat?" Ve tváři měla mix výrazů "co-je-to-za-ubohého-tvora" a "wtf" z části se taky tvářila pobaveně. Abych nevypadala divně jsem svolila a šla se schovat. Ale v tu chvíli jsem si uvědomila, že pro mě počasí vůbec nic neznamená. Jsou lidé, kterým počasí výrazně ovlivňuje náladu, jsou lidé, kteří počasí považují za téma, které se týká každého. Ale mě prostě přijde, že se to moc řeší. Že to řeší úplně každý a tak nějak bez důvodu.
Možná je to proto, že 60% svého času trávím uvnitř nějaké budovy nebo nevím, ale nechápavě valím oči když si jsem venku s někým ze svých známých, trochu prší a oni hnedka nadávají, jsou otrávení a hledají deštník. Ano, jsem jeden z těch lidí, co miluje déšť a proto si ani moc často neberu deštník. Déšť mi vadí pouze v případě, když mi ta voda kape na brejle nebo když mám s sebou foťák a byla jsem zrovna na procházce fotit, to jo. Ale lidský organismus přece nezkratuje ani se nerozloží při troše deště, ne? Jak se zpívá v mojí oblíbené písničce od české kapely Zrní - "Je mi líto všech lidí, které trápí změna počasí..." Prostě mi to nepřijde jako "big deal", jestli prší nebo svítí slunko. (Bože já si připadám jako Sherlock :D ) Ale jak já říkám: "Nikdy jsem neměla tak bezvýznamné problémy, aby bylo počasí jedním z nich."
Taky mám jednoduše pocit, že lidi si stěžujou na počasí ať už je jakýkoliv. Prší? Fuj, zmoknu! Sněží? Ať jdou do p*dele s tím bílým sviňstvem! Je horko? Je mi vedro a potím se! Fouká vítr? Zničí mi to oblečení/účes!
Prostě mi přijde, že někteří nemají na co si stěžovat a tak si stěžují právě na ono počasí. Ano, chápu, že jste se chtěli koupat a najednou začalo pršet, takže jste z toho otrávení, ale... Uvědomila jsem si, že počasi tak nějak neovlivňuje můj život, protože na něm nezakládám svůj program. Nechodím moc ven, takže mě to nijak neomezuje moji činnost. I když už jsem venku, většinou cokoli, co tam dělám nezávisí na současném počasí. Ale stejně nedovedu pochopit když jen trochu prší (ne žádný liják, prostě normální přeháňka) a lidi hnedka nadávaj a vytahujou deštníky. Trocha vody vážně nikdy nikoho nezabila a navíc v česku se to nestává zas tolik často, ne? :D Asi žiju ve špatným státě, nebo nevím.
Nicméně si tu nechci hrát na žádnou spešl sněžnou vločku. Když jsem byla v Pompejích, myslela jsem, že umřu, protože tam bylo asi tak 50°C ve stínu a všude byl kolem jen písek (trochu písku jsem si přinesla domů jako suvenýr, neukamenujte mě) a ty trosky a dovnitř se nesmělo s batohem ani s pitím a já tam žrala suchou sušenku a rozpouštěla se zaživa, ano tehdá mi počasí (teda to bylo spíš podnebí no) vadilo.
Ale stejně si stojím za svým - dokud nebudou padat meteority a z nebe sršet Diovy blesky, žádné "špatné" počasí mě nezabije a je mi vážně úplně ukradený.
Vaše Scrat
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sτεncεε ♥ sτεncεε ♥ | 31. března 2016 v 19:48 | Reagovat

Zajímavý, ale velice pravdivý článek. Nikdy mě nenapadlo se nad tím takhle zamyslet. Počasí vážně ne přímo ovlivňuje naše životy. (Akorát mě vždycky, když má pršet bolí strašně koleno. :D)

2 jenny-louise jenny-louise | 1. dubna 2016 v 18:39 | Reagovat

Češi obecně prý všechno shazují na počasí a hlavně na tlak, ale já třeba to taky moc neřeším :-P

3 Fialka Bellossom Fialka Bellossom | Web | 2. dubna 2016 v 19:37 | Reagovat

hezky řečeno, mám stejný názor :-) hlavně co se týče deště, u mě ať je jakkoli silný déšť je to pro mě jenom přeháňka, deštník ani nevlastním (a ani nechci) a nesnáším pláštěnky :-) déšť je totiž osvěžující a kdykoliv začne pršet a jem venku, musím se fakt hodně držet abych se nezačala radostí točit na jednom místě. Déšť miluju. Vlastně miluju všechny typy počasí. Teda...nemám ráda když je 30 + °C

4 Ďábelská Victoria Renkse Ďábelská Victoria Renkse | Web | 5. dubna 2016 v 8:55 | Reagovat

Jde o to co je pro koho špatné počasí. Já třeba nenávidím slunce a světlo a miluji děst,bouřky,krupobití,šedou oblohu.

5 Ďábelská Victoria Renkse Ďábelská Victoria Renkse | Web | 5. dubna 2016 v 8:55 | Reagovat

Jinak boží blog :)

6 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 16. dubna 2016 v 19:13 | Reagovat

Ono taky záleží, jestli je déšť teplý nebo studený. V létě zmoknutí nevadí. V zimě nastydnu a kašlu a smrkám ještě týden po tom. Taky se musí brát v potaz to, že v dnešní době je v ovzduší spoustu sajrajtů, které padají na nás právě v podobě deště. Lidi mají tendenci to podceňovat. Ti ostatní si berou deštník. Ale že bych počasí nějak hrotila? Když je hezky jdu ven nebo jedu do města. Když ne, tak jsem doma. Jen když je vyloženě vedro na padnutí, tak naříkám. Ale když si člověk naloží nohy do lavoru s ledovou vodou, jde to snést.

7 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 13. června 2016 v 14:15 | Reagovat

Moc krásně si to napsala. Naprosto s tebou souhlasím, taky déšť miluji. Když jsem byla v Londýně, zklamalo mě, že nám tam pršelo jen jednou a vůbec mi nevadilo, že jsem neměla deštník. Ten déšť byl příjemný, i když byla zima. V dešti všichni hned křičí "Honem, honem, utíkej!", ale proč? Vždyť jsme sami tvořeni ze 70% z vody. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PRAVIDLA PŘIDÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ:
1. Napíšete svůj názor slušně.
2. Nebudete psát sprostá slova.
3. Nebudete sem dávat reklamy, pokud to nepíšete pod článek speciálně pro reklamy (TADY.)
4. Nepište pod články nic, co s nimi nesouvisí, na to máte článek (odkaz o dva řádky výše.)
NEZNALOST PRAVIDEL NEOMLOUVÁ A POKUD JE PORUŠÍTE, MÁTE TU ZABLOKOVANÝ PŘÍSTUP!


IKONKY:

A zase se vraťte!